wz

 

 

 

12.01.2013 Šampion šampionů Top hotel Praha

Tichá/Polehňa (CZ)

     Na šampionu šampionů byla Fency, byla na něm i Abygail, takže jsem pochopitelně musela alespoň jednou tohle předvedení nejkrásnějších pejsků absolvovat také. Těšila jsem se,  že zde bude někdo z kamarádů, ale bohužel tentokrát všichni tuto výstavu vypustili. Byl zde pouze Max, ale ten se zúčastnil pouze vyhlášení Top psa 2013 a do šampiona šampionů ho panička nepřihlásila.

     Takže jsem to musela zvládnout za všechny kerníky já. Tím, že jsem byla v prvním kole jediný kerník, postupovala jsem automaticky dále. Ale i přesto jsem měla možnost se po koberci v ohromném sále několikrát projít, byla jsem paní rozhodčí pečlivě prohlédnuta a také o mně a o kernících paní rozhodčí dlouho povídala lidem stojícím okolo kruhu.

     V rámci FCI III. skupiny jsem byla jediná juniorka, všechno ostatní (12 pejsků) byly ostřílení bojovníci, takže v druhém kole jsem to samozřejmě měla velice těžké. Dalším soupeřem byl jako vždy pan rozhodčí Polehňa, takže výsledkem bylo sice perfektní předvedení, ale postup do pěti nejlepších ne.  

     Výsledek v semifinále nám byl jasný dávno před výstavou, ale  nás hlavně těší perfektní posudek od p. Tiché. Nevytkla mi nic, naopak mě přede všemi pochválila. Líbila jsem se jí já, líbilo se jí předvedení a líbil se jí i trim. Okolostojící mně moc zatleskali, a tak jsme naprosto spokojeni.

     Z předvedení  i z komentáře paní rozhodčí máme video, ale je moc velké, tak ho na stránky dávat nebudeme. Pokud by ale byl zájem, není problém ho uvéřejnit.

Třída šampionů a junioršampionů

postup do II. kola

G090341.gif

02.02.2013 Mezinárodní výstava psů v Brně (CZ)

Siejkowski Leszek (PL)

     Moje první vystoupení v mezitřídě. Myslím si, že hanbu jsem si rozhodně neuřízla, od pana rozhodčího jsem dostala moc pěkný posudek. Všechny tři moje soupeřky jsou už hotové fenky, Grainne je starší o tři měsíce, pro Elfriedu to bylo dokonce poslední vystoupení v mezitřídě a Gába už také pomalu ve třídě končí. Takže samozřejmě velice těžké soutěžení. Hlavní je, že to bylo za výbornou a že předvedení bylo bez problémů - řekla bych perfektní a bezchybnéJ

     Trochu zklamání musím říci k panu rozhodčímu. Za celou dobu jsme nevysledovali, co upřednostňuje. Předvedení ho nezajímalo, úprava jakbysmet a pokaždé ve třídě vyhrálo typově jiné zvíře. Moc často asi neposuzujeJ, protože když se dozvěděl, že mi je 15 měsíců, tak vedoucího kruhu seřval s tím, že máme být ve třídě štěňat !?! a dokud se nepodíval do katalogu, tak nebyl ochoten připustit, že mezitřída je od 15ti měsíců. 

V1, CAC -  Elfriede Fran-Evis

V2, r.CAC - Gabriela Angel´s Club

V4 - Grainne Kay Solipse

Mezitřída

Výborná 3

G090341.gif

03.02.2013 Mezinárodní výstava psů v Brně (CZ)

Kórozs Gábor (H)

     Druhá výstava v Brně byla hodně podobná té včerejší. Opět výborná, opět třetí místo. Paradoxně Graine, kterou jsem včera porazila, tentokrát BOBovala. Ale rozdílů mezi včerejšími i dnešními výsledky bylo více a byly zajímavéJ

      Včera po výstavě to také bylo super, za námi do penzionu přijel brácha Bíby Atrey na trimování a také Dáša s Tarou. Takže na pokoji a potom i na procházce honička, kousačka, dlabačka - no parádní večer. V neděli na výstavě jsem to ještě nějak překlapala, ale už v autě jsem umřela a ještě teď - pondělí večer - jsem úplně mrtvá kerní slečinkaJ

V1, CAC, CACIB, BOB - Grainne Kay Solipse

V2, r.CAC - Gabriela Angel´s Club

Mezitřída

Výborná 3

G090341.gif

23.02.2013 Mezinárodní výstava psů v Nitře (SK)

Nikič Miodrag (SRB)

     Zimní Nitru jsme ještě nejeli, takže to byla premiéra. Ale protože jsme se chtěli vidět s našimi kamarády, tak jsme vyrazili. Počasí nebylo nic moc  - v Čechách od pátečního poledne kalamita, ale protože jsme vyrazili už  ráno, tak jsme se tomu vyhnuli a dojeli jsme v klidu. Na Slovensku večer sněžilo, lilo a bylo hnusně, ale to už jsme byli v pohodě v restauraci v penzionu a tam nám to bylo fuk.

     Večer panička otrimovala první várku pejsanů (Rockyho a Bruna) - povedlo se, oba uspěli a oba se moc rozhodčím líbili. Večer jsme daly sněžnou procházku honičku a rvačku a usnuly jsme včetně paničky jako koťata. Zato páníček se zapomněl s Dušanem na slivovičce a kdy dorazil do postele ani nevíme. Zajímavé ale bylo, že my všechny jsme byly v sobotu unavené a skoro mrtvé, zatímco chlapi byli naprosto v pohodě.

     Na výstaviště jsme jeli brzo, protože na paničku čekala druhá várka kerníků na trimování. Než panička všechny tři udělala, tak jsme šli vystavovat, takže ani nevadilo, že před námi bylo 30 psů.

     Ve třídě se mnou byla slovenská fenka, byla hezká, ale kazila jí to její panička, takže jsem celkem bez problémů bodovala. 10ti cm jehlové podpatky na rychlejší pohyb po kruhu opravdu nejsou to pravé.

     O CACIBa jsem šla s Elite for Solipse Aspect Poland a Grainne Kay Solipse. Vyhrála Grainne, Elite byla třerí. Vzhledem k tomu, že jsou to již hotové feny, tak jsme s úspěchem spokojení.

V2, r.CAC - Ashley Schailla

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

24.02.2013 Mezinárodní výstava psů v Nitře (SK)

Kanás Robert (SK)

     Včera jsme na odpoledky nečekali, pohár za BOBa pro Maxe vyzvedli slovenští kamarádi, takže jsme na penzion dorazili kolem druhé hodiny. Udělali jsme si pořádnou procházku, nějaké to focení a malinký chrupeček. Potom rvačky, honičky, rubačky s Maxem a Brunem, přidal se i novič Kryšpín, takže hukot a zábava. Když se z nás stali mrtvolky, páníčkové zase odešli na večeři, pak procházka, venčení a spánek.

     Protože nás dnes nečekalo žádné trimování, dorazili jsme na výstaviště až na osmou, rozhodovat se kupodivu začalo načas a o hodinu dříve než včera, takže jsme v poledne byli hotoví.

     Tentokrát jsem ve třídě byla sama, takže naprostá pohoda. Jenom mi pan rozhodčí vytknul velké uši J

     O CACIBa jsem opět šla s Elite  a Grainne. Já zůstala na svém, holky si pořadí vyměnily.

     S vystoupením na Slovensku jsme nadmíru spokojeni. Chtěli jsme zahájit Slovenského šampiona, a to se mi podařilo. Začít Interšampiona s CACIBem by byla taková příjemná třešnička na dortu, ale proti hotovým fenkám ještě nemůžu čekat stoprocentní úspěch. I tak bezva.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

02.03.2013 Klubová výstava KCHT v Českých Budějovicích (CZ)

Olga Hrabáková (CZ)

     Na klubovku jsme se těšili a doufali jsme, že po delší době bude zase posuzování na úrovni. Paní rozhodčí nás nezklamala a musíme ji pochválit za, dle našeho mínění, správné a objektivní posuzování.

     Na celé klubové výstavě bylo nejvíce borderů (27) a jako druhé nejpočetnější plemeno byli kerníci (25). Já jsem měla docela štěstí, protože v mezitřídě jsem dnes byla úplně sama. Posudek mám perfektní, výslovně mám uvedenu pochvalu za srst, úpravu a předvedení. Takže panička samozřejmě měla velikou radost.

     Zajímavé tentokrát bylo i samotné rozhodování o BOB, protože nás v kruhu bylo dohromady dvanáct. Paní rozhodčí postupně vyřazovala jednotlivé pejsky a já jsem se dostala až do poslední čtyřky. Takže super.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

30.03.2013

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích (CZ)

Eva Letáčková (CZ)

     Do Budějek jsme se těšili. Jednak proto, že jsme měsíc neviděli kamarády, jednak proto, že paní Letáčková je dobrá rozhodčí a jednak proto, že jsme se měli konečně vystavovat v nové hale a ne jako pořád v těch malých, temných a ošklivých pavilonech. Jela s námi tentokrát i velká panička.

     Po nějaké době jsem v kruhu opět měla soupeřku, Niku od Dáši. Posudek mám naprosto perfektní, skončila jsem sice na druhém místě, ale paní rozhodčí nám několikrát zopakovala, že jsme obě stejně hezké a že neví, kterou z nás umístit na první místo. Nakonec upřednostnila Niku, která potom navíc dokonce získala BOB.

     Výstava se nám líbila, přijela i Ilona s Danielou, takže jsme se dozvěděli i novinky z Německa, krátce oslavili nadcházející Velikonoce a bylo to super.

V1, CAC, CACIB, BOB - Limecastle´s One and Only

Mezitřída

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

06.04.2013

Mezinárodní výstava psů ve Wieselburgu (A)

Jochen Eberhardt (D)

     Takže dnes jsme vyrazili poprvé do Rakouska. Wieselburg je "nedaleko", takže jsme to brali na otočku. Výhoda rakouských výstav je v tom, že je předem dán čas vystavování jednotlivých plemen, takže můžete opravdu dorazit "na čas".

     Měla jsem opět výhodu, že jsem ve třídě byla sama. Vystavovatelé tentokrát výstavu vypustili, takže se nás dohromady sešlo jenom šest, ale tak to holt někdy chodí.

     Panu rozhodčímu jsem se moc líbila, mám perfektní posudek, v rozstřelu o CACIBa jsem porazila Jitčinu Niku, která byla v otevřené a Hjosačku, která startovala v šampionech.

     Vítězem se stal mladý pes (Rakousko) jehož páníček před zahájením výstavy přišel, povtipkoval s vedoucím kruhu a zapisovatelem, potřásl si rukou s rozhodčím a políbil hospitantku, pak nastoupil do kruhu, dostal BOB a odešel. Ale protože nejsme dnešní a výstav v Rakousku už máme za sebou celou řadu, tak nás to ani nepřekvapuje ani nevzrušuje.

     Náš cíl (můj a Maxe) byl na tuto výstavu jednoduchý - zahájit rakouského šampiona - byl splněn. Navíc se nám podařilo získat CACIBy do Interšampiona a mně i BOS - to už byly jenom třešničky na dortu - takže naše výprava byla více než úspěšná.

Mezitřída

Výborná 1, CACA, CACIB, BOS

G090341.gif

13.04.2013

Národní výstava psů v Ostravě (CZ)

Jana Daňková (CZ)

     Ostravu normálně nejezdíme, protože je to daleko a jde "jenom" o národní výstavu, ale tentokrát jsme vyrazili hlavně za kamarády do Přerova. Letos nebyla výstava v Olomouci, na kterou většinou naše setkání plánujeme, takže místo setkání tentokrát nahradila Ostrava. Užili jsme si u přátel nádherný víkend, viděli jsme se opět s Atreyem a bylo nám moc hezky.

     Výstava byla v pohodě, paní rozhodčí jsem se líbila, mám hezký posudek, moc mě chválila za předvedení i trim, ale potom řekla, že na tituly jsem ještě mladá a zadala je jiným J

V2 - Georgina Kajša Ondra

abs. - Dasha Honey Eli

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

27.04.2013 Mezinárodní výstava psů Drážďany (D)

Sigrid Würgatsch (D)

     Drážďany jsme se rozhodli jet proto, že jsme se chtěli pokusit o zahájení putování za německými šampionáty, protože jsou blízko Prahy, protože žádná jiná pořádná výstava nebyla, zdejší CACIBovka byla spojena se speciální KfT výstavou a navíc původní sestava rozhodčích byla velmi zajímavá (přestože na klubovku rozhodčí změnili, určitě to bylo jenom k dobrému - viz níže)

     Nakonec z 18 přihlášených kerníků bylo 7 z Čech. A musíme říci, že se nám výstavu z hlediska ocenění podařilo solidně vybrakovat. Utekl nám v podstatě jenom CACIB za feny, jinak vše ostatní jsme odvezli do Čech.

     Ve třídě jsem byla sama, přesto posudek super - pochvala za předvedení i trim. O CACIB jsem šla s šampionkou, která sice vyhrála, ale protože již má německého i klubového šampiona, tak její klubové ocenění na mě přechází.

Mezitřída

Výborná 1, CAC VDH, r.CAC KfT, r. CACIB

G090341.gif

28.04.2013 Speciální výstava KfT Drážďany (D)

Anne Klaas (EST)

     Původně jsme se obávali, že posuzování nebude nic moc, protože paní rozhodčí byla z Estonska (kde jsme předpokládali, že moc kerníků není). Byli jsme ale silně překvapeni. Kerny měla napozorované a nasahané, stačily jí dva tři pohyby a věděla, co potřebovala. Navíc po dlouhé době šlo o rozhodčího, který ctil standard, takže krkatí, vysokonozí jedinci s přetočenými ocasy u ní neměli šanci. V jednotlivých třídách je sice nechala s upozorněním na to, co se jí nelíbí, přežít, ale jakmile se šlo o klubové tituly, neměli šanci.

     Výbornou a CAC VDH jsem dostala, do kruhu o klubovou vítězku jsem šla s šampionkou a s Abynkou. To asi bylo poprvé, co jsme se setkaly v kruhu. Děkujeme Pétě za pomoc a super předvedení. J

     Drážďany nás potěšily z hlediska výstavních výsledků, ale jinak to byl děs a hrůza. Jak jsme zvyklí na německou důkladnost a přesnost, tak letos to bylo šílené. Problémy s parkováním, se vstupem na výstaviště, zmatky vedoucích kruhů, vše okolo vydávání posudků, čísel, provádění zápisů do PP atd., prostě zklamání z celé letošní organizace. U BIS ringu se u nás zastavil český rozhodčí a evidentně se musel vypovídat z toho, jak šílená organizace v letošních Drážďanech byla.

     Ale už jsme to vydýchali J

Mezitřída

Výborná 1, CAC VDH

G090341.gif

28.04.2013

Mezinárodní výstava psů Praha (CZ)

Olga Hrabáková (CZ)

     Praha je klasika, kterou máme za humny a proto by byl hřích na ni nejet. Tím spíš, že za námi opět přijeli kamarádi až z Přerova, aby nám oplatili návštěvu při výstavě v Ostravě a také Ilona z Německa, která s sebou tentokrát přivezla moji rodnou sestřičku Cairn-Lady´s Extra Elegance, která soutěžila ve třídě otevřené.

     Tentokrát kerníci začínali, a dokonce na čas, takže přísné a pečlivé posuzování pro nás skončilo už kolem jedenácté hodiny. Proběhli jsme výstavu, nakoupili potřebné věci a s kamarády jsme jeli na oběd. Ten se protáhl až do čtyř hodin, potom krátká procházka a rozjeli jsme se domů. Super den se super kamarády a navíc perfektní výsledek.

     Ve třídě jsem měla dvě soupeřky, hlavně Nika byla tvrdý oříšek, ale paní rozhodčí se nakonec přiklonila k mému vítězství. O CACIBa jsem šla se svojí sestřičkou a německou šampionkou. Po delším rozhodování vyhrála ségra a já jsem byla druhá. Šampionka neměla šanci J

    Je vidět, že naše chovatelka Ilona Bretschneider má svá zvířata v oku a ví, která k sobě patří. Výsledkem jsou potom vyrovnané vrhy, což jsme tentokrát potvrdily my dvě se sestřičkou.

V2, r.CAC - Limecastle´s One and Only

VD3 - Aiko z lesa Dražovka

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

11.05.2013

Krajská výstava psů Hradec Králové  (CZ)

Zdeněk Kliment (CZ)

     Krajská výstava v Hradci Králové byla jako obvykle na Stříbrném rybníku. Prostředí je zde pěkné, velké kruhy, parkování blízko, občerstvení dobré, takže nám nic nechybělo. Posuzování v kruhu bez problémů, ve třídě jsem byla sama, takže vítěz třídy byl v pohodě a krajského vítěze jsem dostala také rovnou, protože jiná fenka zde nebyla.

     Těšili jsme se na odpolední soutěže, protože kromě vystoupení v FCI III. nás s Maxem čekalo i první vystoupení v párech. Kamarádi nás už dlouho přemlouvali, abychom to spolu zkusili, takže paničky se dohodly a poprvé v Hradci to zkusili.

     Do soutěže nastupovalo osm párů, takže jsme byli zvědaví, jak dopadneme. Paní rozhodčí nás hned po prvním kolečku vybrala do užšího výběru a potom po jedné rovince rovnou rozhodla, že jsme nejlepší. Při prvním vystoupení jsme tedy hned obsadili první místo. J

Mezitřída

Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz

G090341.gif

25.05.2013

Mezinárodní výstava psů Litoměřice  (CZ)

Gabriela Štursová (CZ)

G310044.gif

     Oproti zvyklostem jsme tentokrát byli v jiné hale než obvykle. Byly zde sice koberce po celém kruhu, ale jeho kvalita a hlavně čistota nebyla nic moc. Všichni pejsani chodili s hlavama u země a čenichali.

    Ve třídě jsem měla být s Aiko z Dražovky, ta se však nedostavila, takže jsem nastupovala sama.

    Z výsledku jsme dost rozpačití, dostala jsem VD, podle paní rozhodčí nejsem ve výstavním trimu, mám volné lokty a krátký krk. Rovněž se špatně předvádím.

     Protože nebyl důvod na nic čekat, páníčkové zajeli  k Lukavecké studánce, kde jsme se perfektně vyřádili, vylítali a vyblbli.

Mezitřída

Velmi dobrá 1

G090341.gif

15.06.2013

Národní výstava psů Klatovy  (CZ)

Jana Daňková (CZ)

     Klatovská výstava byla jako obvykle pro nás na atletickém stadionu, ráno trošku sprchlo, ale pak už jenom svítilo sluníčko a bylo fajn.  Bylo zde 16 kerníků, takže lepší průměr, já jsem ve třídě měla Niku. Paní rozhodčí jsme se moc líbily obě dvě, těžko se rozhodovala, ale nakonec jsem zvítězila já. Proč upřednostnila mě, nám nezdůvodnila.

     O národního vítěze jsem šla s Keltinkou a Dášou, opět po delším rozhodování dala paní rozhodčí přednost šampionce Dáše, která později vyhrála i BOB.

V2, r.CAC - Limecastle´s One and Only

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

22.06.2013

Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi (CZ)

Hanz Bierwolf (A)

     KCHMPP nám tentokrát objednal rakouského rozhodčího, který byl opravdu osobitý. Celou dobu posuzoval v sedě u stolu, vstával jen vyjímečně, a většinou jen proto, aby podal ruku „vitězi“ ve třídě, kde bylo více psů. Zuby si nechával ukázat (tlumočnici řekl, že ho nedávno kousnul pes a že dostal infekci J) a díky tomu viděl i to, co tam nikdy nebylo J. V závěrečných rozhodováních chtěl vidět, co nejpomalejší!?! chůzi v kruhu J. Jinak byl vtip sem, úsměv tam a evidentně chtěl být do Čech znovu pozván, takže víceméně dával jenom výborné.

     Ve třídě jsem byla s Eisinkou, která je ale stále velice drobná a navíc se jí nechtělo chodit, takže další vítězství a CAC bylo doma. O nejlepší fenu jsem šla s Elfrídou a Euridikou, která nás nakonec porazila.

     Tentokrát jsme čekali na závěrečné soutěže, protože jsme se s Maxem měli zúčastnit soutěže párů. Podle katalogu bylo přihlášeno kromě nás dalších 13 párů, takže fakt síla. Rozhodovala paní rozhodčí ze Slovenska, okamžitě nás vybrala do výběrové šestky. Tady jsme museli ještě jednou udělat rovinku, šli jsme perfektně a bez chybičky, takže nás zařadila celkově na druhé místo. Bezva.

VD2 - Eisinka od Fossinky

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

13.07.2013

Mezinárodní výstava psů Oberwart  (A)

Frederike Kappacher (A)

     Protože výstavy Oberwart/Szombathely zahrnují start ve dvou zemích, samozřejmě jsme toho využili. Pro mě to znamenalo možnost získat druhého CACA do rakouského šampiona, pro Aby možnost dokončit v Szombathely maďarského šampiona.

     Rakousko většinou funguje tak, že vyhrávají místní psy, na což tentokrát doplatila Nika a Max. Já jsem měla štěstí jako ve Wieselburgu, že jsem v mezitřídě byla sama. Dobře jsem se předvedla a paní rozhodčí jsem se líbila, takže CACA bez problémů.

     V Oberwartu jsme začínali, paní rozhodčí to šlo, takže kolem poledne jsme vyráželi do Maďarska

Mezitřída

Výborná 1, CACA

G090341.gif

14.07.2013

Mezinárodní výstava psů Szombathely (H)

Peter Harsányi (H)

     Včerejší odpoledne a večer jsme prožili moc hezky při procházkách a prohlídce Szombathely. Jsou zde veliké a krásné parky, kde se super běhalo, čuchalo a užívalo se volného pohybu. V noci jsme všichni spali jako zabití a ráno jsme se těšili na další vystavování.

     Venku bylo nehorázné vedro, ale náš kruh byl pod stanem (včetně místa, kde jsme se rozbalili), takže se to dalo celkem bez problémů přežít. Kruh nic moc, mizerně posekaná tráva a jeden dolík vedle druhého.

     Opět jsem byla v kruhu sama. Dnes to ale bylo podstatně těžší než včera, protože pan rozhodčí jednoznačně preferoval tmavé kerníky, dával důraz na trim a líbili se mu velké chlupaté hlavy. Kromě barvy ale splňuji všechno J,  takže to dobře dopadlo a dostala jsem svého prvního maďarského CAC.

     Po mně v otevřené třídě nastoupila Abynka se Sylvi. Porazila ji a tak se poprvé stalo, že jsme spolu nastoupili v boji o CACIB. Abynku nám odvodil kamarád z Maďarska (jeho šampion Cato of Shangel má tátu z Cairn-Lady´s J), moc hezky se předvedla. CACIB nakonec po velmi dlouhém rozhodování a několikerém předvádění vyhrála šampionka a já jsem poté dostala svého dalšího r. CACIBa.

     Super výstavy a super víkend!

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

20.07.2013

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav (CZ)

Jaroslav Matyáš (SK)

     Mezinárodka v Mladé Boleslavi je klasika, které se rádi účastníme. Je blízko, v pěkném prostředí a většinou jsou tam i kamarádi. Dohromady bylo přihlášeno osmnáct kerníků, překvapivě se tu objevili Němci. Sice jenom se třemi kerny, ale Boleslav většinou nejezdí.

     Slovenský rozhodčí nás zklamal. Nic se mu nelíbilo, všechno kritizoval, ale přesto tituly zadával. Stále to bylo …. no ten pes (fena) se mi nelíbí, u nás na Slovensku máme lepší, ale dám mu to …… Takže posuzování nic moc. Posudky měli všichni stejné, a nic se z nich nedozvěděli.

     Ve své třídě jsem měla dvě soupeřky, bojovala jsem hlavně s Nikou, protože třetí fenka dostala VD. I když jsem se nelíbila J (viz řeči pana rozhodčího), tak Niku porazila a postoupila do bojů o CACIB. Zde jsem šla s Elfrídou a němkou – nic moc velké posuzování, CACIBa jsem dostala já.

     O BOB jsem šla s Maxem, a zase to bylo, ten se mi nelíbí, ta se mi nelíbí, …. no prostě trapárna. Nakonec se mu víc nelíbil Max J, takže vyhrál J

    Jinak s výsledkem jsem spokojená, mám druhého CACIBa ze druhé země a prvního CAC ČMKU, takže super.

V2, r.CAC - Limecastle´s One and Only

VD 3 - Aiko z lesa Dražovka

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB

G090341.gif

17.08.2013

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

František Szalai (SK)

     Prázdninová Bratislava opět jako tradičně znamenala prodloužený víkend (pátek až středa) na Zlatých pískách. Jela s námi Petra s Maxem a Gasem, my jsme zase s sebou vzali velkou paničku. Zabrali jsme celý dvojbungalov, který jsme ohradili ohrádkami, takže jsme všichni měli ohromný výběh. Paničky to vzali odpočinkově, takže i když jsme se měli vystavovat, tak jsme se každý den koupali, honili v trávě i prachu, hrabali – prostě užívali léta.

     Výstavy byly na trávě na dostihovém závodišti, pan rozhodčí byl ze Slovenska. Posuzoval v klidu a bez problémů, vyhraněný typ neměl, takže to bylo jako na houpačce. Já jsem se mu líbila, bez problémů jsem se předvedla a dostala CAC.

     V souboji o CACIB jsme šla se Sylvi, která mě porazila. Já jsem potom porazila ostatní a dostala jsem r.CACIB. Protože Sylvi už je mezinárodní šampionka, tak na mě její CACIB přechází. Takže už mám tři CACIBy ze tří zemí od tří rozhodčích, takže mi v podstatě chybí jenom jakýkoliv poslední CACIB po termínu rok a den.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

18.08.2013

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

Gábor Korozs (H)

     Po návratu ze včerejší výstavy ohromná koupačka, lítačka a hrabačka v kempu. Vcelku nikoho nezajímalo, že jsme výstavní kerníci a že zítra máme další výstavu, a proto jsme toho pořádně využili.

    Druhý den zde byl rozhodčí z Maďarska, opět jsem se předvedla bez problémů a získala dalšího CAC. V bojích o CACIB již jsem štěstí neměla, ale úkol už byl splněn, takže pohoda.

     Do odpoledních soutěží jsem byla s Maxem přihlášena do párů. Když jsme viděli, že je přihlášeno 20 párů ze všech skupin FCI, tak jsme chvíli uvažovali, jestli se raději nejet koupat, ale pak jsme si řekli, že z boje se neutíká. Nejdříve jsme stáli jako blbci půl hodiny na sluníčku v předkruhu, pak jsme museli ujít asi 200 m kolečko, ale předváděli jsme se hezky, líbili jsme se a vysloužili jsme si potlesk.

     Pak rozhodčí Kubala nás vybral mezi nejkrásnějších pět párů a poté, co se všech pět párů předvedlo na rovince a v kruhu, nás postavil na třetí místo. Super úspěch.

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

24.08.2013

Mezinárodní výstava psů v Lipsku (D)

Ilse Freerksen (D)

     V Lipsku jsme naposledy byli ještě s Fencinkou. Letos jsme se po mém dvojitém úspěchu v Drážďanech rozhodli zkusit i lipskou dvojvýstavu, protože pokud by se nám zadařilo, tak by mně chyběl pouze jeden CAC do německého šampiona po termínu rok a den.

     Samozřejmě Lipsko je známé a ceněné, proto zde byla veliká konkurence. Já jsem měla ve třídě Ilonu s mladší Cairn-Lady´skou a stejně starou Rusandu. Čokoláda J nebyla nic moc, paní rozhodčí jí ani moc neprohlížela a rovnou ji zadala VD. My dvě Cairn-Lady´sky jsme byli asi tak na stejné úrovni, bylo vidět, že se paní rozhodčí líbíme, po několika kolečkách a rovinkách přece jenom upřednostnila soupeřku.

     S Maxem jsem byla přihlášena i na soutěž párů. Pan rozhodčí se na nás v přípravném kruhu hodně často díval, evidentně jsme se mu líbili. Bylo zde dvanáct párů a nakonec nás vybral do užší pětky. Bohužel jsem pak někde něco uviděla, začala jsem kravit a neposlouchat a odmítla jsem se v páru projít a ukázat. Takže jsme nakonec skončili na pátém místě. I tak je to úspěch, ale evidentně jsme měli na víc. Bohužel jsem to zkazila.

     Jinak zde bylo hodně kerních kamarádů, pokecali jsme, pohráli jsme si a bylo tu príma. Na hotelu jsme dali chrupeček a potom velikou procházku po Lipsku. Super.

 

V1, Anw.Dt. Ch.VDH - Cairn-Lady´s Fame Flair

VD 3 - Hot Chocolate iz Doma Eliv´s

Mezitřída

Výborná 2, Res.-Anw.Dt. Ch.VDH

G090341.gif

25.08.2013

German Winner Show Lipsko (D)

Margaret Möller-Sieber (D)

     Opět se projevila veliká výhoda německých výstav, kdy je dán čas, kdy se bude plemeno vystavovat, a proto jsme nemuseli vstávat a na výstaviště jsme jeli v podstatě až na poledne.

     V kruhu jsem opět měla dvě soupeřky, ruska zůstala ale Ilona vyměnila Fame Flair za moji sestřičku Extra Elegance. S tou už jsem se jednou setkala - v Praze - při boji o CACIB - ségra tam vyhrála. Já jsem jí to dnes vrátila s plnou parádou, paní rozhodčí jsem se líbila více, a proto jsem vyhrála. Hodně se po mně koukala i při rozhodování o CACIB, ale opět jsem se moc nepředvedla, takže další umístění už nebylo.

     Dnešní výstava byla z důležitější než ta sobotní, protože v případě získání VDH ve třídě v German Winner Show se tento počítá za dva. Proto se nám podařilo splnit náš plánovaný cíl a do německého šampiona mi takhle chybí už pouze poslední získání VDH. Teď už musím počkat jenom na uplynutí roku od získání prvního VDH.

     Z výstav máme radost, rozhodně jsme se předvedli na úrovni, pouze škoda mého zaváhání v párech. Jinak jsme ale moc spokojení.

V2, Res.-Anw.Dt. Ch.VDH - Cairn-Lady´s Extra Elegance

VD 3 - Hot Chocolate iz Doma Eliv´s

Mezitřída

Výborná 1, Anw.Dt. Ch.VDH

G090341.gif

14.09.2013

Klubová výstava KCHT v Mladé Boleslavi (CZ)

Gabiela Štursová (CZ)

     Dnešní výstava byla taková nijaká. Začínali jsme, vše bylo takové nějaké ospalé, bez života. Paní rozhodčí nás posoudila, udělila tituly, a tím to skončilo. Vyzvedli jsme si medaili, zapsali výsledky a jeli na chaloupku.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

21.09.2013

Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi (CZ)

Olga Dolejšová (CZ)

     Klubové výstavy KCHMPP bývají zajímavé, tentokrát to ovšem opět bylo o ničem. Sice 11 kerníků, ale každý sám ve třídě, takže soutěžení bylo vlastně jenom o klubového vítěze a samozřejmě potom o BOB.

     Paní rozhodčí mě pochválila, líbila jsem se ji v předvedení i v trimu, pochválila i pohyb a zadala mi výbornou s CAC. Do soutěže o klubového vítěze jsem šla s Eisinkou a Euridikou, ta nakonec vyhrála.

     Tentokrát jsme si opět počkali na závěrečné soutěže, protože jsem byla přihlášena do párů s Maxem. Konkurence byla maximální - soutěžilo dohromady 14 párů. Celkem bez problémů jsme postoupili do závěrečné pětky, pak paní rozhodčí chtěla předvést v pohybu. To se nám opravdu povedlo a postoupili jsme do závěrečné trojky. Nakonec jsme obsadili perfektní druhé místo.

     S Maxem a Bíbou jsme nakonec odvezli 6 pohárů a kokardu, takže cen bylo plné auto. J

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

05.10.2013

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích (CZ)

Jana Daňková (CZ)

     Moje poslední vystoupení v mezitřídě. Od příští výstavy již musím jít do třídy otevřené.

     Výstava opět nebyla moc obsazená, dohromady 11 kerníků, v mezi jsem byla s Dejnou. Protože se paní rozhodčí u Dejny něco nezdálo a zadala jí pouze výbornou bez titulu, tak jsem bez problémů třídu vyhrála. Posudek mám super, pochvala je za trim a předvedení, takže spokojenost.

    O CACIB jsem šla s Berry ze Slovenska a Edikou - po několika kolečkách a rovinkách jej získala Berry a já jsem se umístila na druhém místě s r. CACIB. A opět jako v Bratislavě, protože Berry již je interšampionka, její CACIB přechází na mě. Takže znovu - čekáme na rok a den.J

V2 - Dejna z Klče

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

02.11.2013 Mezinárodní výstava psů v Praze (CZ) Josef Němec (CZ)

     Pražské výstavy, ukončující výstavní sezónu v České republice jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Navíc jsme se po dohodě sešli s našimi zahraničními kamarády z Německa (Ilona a Daniela) a ze Slovenska (Miluška) a prožili jsme s nimi perfektní víkend, a to nejenom na výstavišti, ale i večer u vínka.

     Pokud jde o sobotní výstavu, tak byla naprosto v pohodě. Sice nám změnili rozhodčího (místo p. Švajdové byl delegován p. Němec), ale jako posuzovatelský veterán se zhostil svého úkolu velice dobře. Kerny již dávno neposuzoval – alespoň co jsme si pamatovali my – a bylo vidět, že ctí původní standard.

     Poprvé jsem se představila ve třídě otevřené. Měla proti sobě Gábinku, která ale byla tři měsíce po štěňatech, takže jsem samozřejmě byla v lepší kondici, a to rozhodlo. Dostala jsem CAC a postoupila do finále, kde jsem se setkala s Dášenkou od Jitky a Queen od Daniely. Holky se předvedly lépe, takže jsem zůstala na původním výsledku.

     Panička ale slavila další úspěch, protože handlovala Rockera. Po jejím pátečním trimu vypadal velice dobře, zvítězil a získal BOB.

    Vynikající úspěch se podařil v odpoledních soutěžích, opět jsem vystoupila s Maxem v párech a v konkurenci 29 párů jsme obsadili perfektní čtvrté místo. Děkujeme kamarádům za večerní oslavu J

Třída otevřená

Výborná 1, CAC

G090341.gif

03.11.2013 Mezinárodní výstava psů v Praze (CZ) Alena Auerbach (CZ)

   Nedělní výstava byla opět v klidu a pohodě, paní rozhodčí naopak od včerejšího posuzování upřednostňuje nový typ kerníků, a proto se výsledky liší přesně podle typu zvířat.

   Já jsem šla opět s Gábinkou, situace stejná, výsledek stejný.

   Místo Rockera tentokrát bodoval Bruno, který dostal BOJe.

  V závěrečných soutěžích už se kerníkům nedařilo, rozhodčí upřednostnili jiné rasy psů.

Třída otevřená

Výborná 1, CAC

G090341.gif

     Konec roku se blíží, nikam na výstavu letos již nejdeme, takže můžu hodnotit uplynulý rok. Letos jsme těch aktivit měli hodně, tzn. museli jsme se často rozhodovat, zda a co vypustit a co upřednostnit. Sešli se nám aktivity vystavovací, agiliťácké, dovolenkové, výcvikové, do toho budování domečku – a to už se všechno nedá stíhat. Jasné bylo, že musíme omezit počet výstav, protože ty zabírají nejvíc času. Dohodli jsme se, že nebudeme honit body a snažili jsme se proto vybírat v Čechách ty nejdůležitější výstavy a v zahraničí ty dvoudenní a nejlépe někde v dosahu přátel či kamarádů, protože jsme je většinou spojili s krátkou dovolenou.

     I tak se počet výstav zastavil na čísle 27, což je samozřejmě dost. Šestnáct jich bylo v Čechách (9 mezinárodních + 2 národní + 4 klubové + 1 krajská), po čtyřech na Slovensku a Německu, dvě v Rakousku a jedna v Maďarsku. Za celý rok jsem obdržela pouze 1x VD, jinak jsem vždy byla výborná (22x V1, 2x V2 a 2x V3). 21x jsem dostala CAC, 7x r.CACIB a 2x CACIB. Mám docela dobře rozběhnuty dospělé šampionáty ČR, SK, A, VDH, klubové šampionáty KCHT, KCHMPP, KfT, na mezinárodního šampiona C.I.B. má splněny podmínky tří zemí a třech rozhodčí. Veškeré dokončení titulů je závislé na podmínce nové sezóny nebo jednoho roku. Šampionáty dalších zemí nejspíš rozjíždět nebudeme, protože jet na jednu výstavu někam na Balkán a dostat za ní deset šampionátů asi opravdu nemá cenu J. Ale nikdy neříkej nikdy J

     Co mě těší je, že ve většině případů jsem nebyla v kruhu sama. Člověk má přece jenom lepší pocit, když se mu podaří porazit konkurenci, než když je v kruhu sám. Nejvíc si cením BOS a CACIB z výstavy ve Wieselburgu (A) a potom vystoupení na German Winner Show v Lipsku (D).

     Když už jsme u výstav, tak jsem velice hrdá na velmi úspěšnou prezentaci kerníků v soutěžích párů. Kamarádi nás tlačili do toho, že Max a já jsme dokonalý pár a že je škoda toho nevyužít. Nakonec jsme se rozhodli, že to tedy zkusíme. Splnili jsme podmínky ČMKU a od května jsme se 8x představili v soutěži párů. Z tohoto počtu jsme se 6x umístili na bedně, což si myslím je perfektní úspěch a prezentace plemene, protože kerníci dosud takto nikdy nebodovali a už vůbec ne na mezinárodních výstavách. V souhrnu to bylo 1. místo na krajské v HK/8 párů, dvakrát 2. místo na klubové KCHMPP (14 a 13 párů), 3. místo na MVP Bratislava (SK)/20 párů, 4. místo na MVP Praha/29 párů a 5. místo na MVP v Lipsku (D)/12 párů.

     Z dalších aktivit za rok připomenu agility, byla jsem na táboře, na několika neoficiálních i oficiálních závodech, ale protože jsem magor, tak zatím bez výraznějšího úspěchu.

    Na lovecké zkoušky jsem se připravovala velice pečlivě, baví mě to, ale měla jsem smůlu, protože při blbnutí večer před zkouškami jsem si roztrhla polštářek nohy a nemohla jsem chodit. Ale Bíba mě bez problémů zastoupila, takže to zkusím někdy na jaře.

G090341.gif