wz

 

 

  

 

08.01.2010 Národní výstava v Olomouci (CZ)

Daňková Jana, Ing. (CZ)

     Nový výstavní rok a novou sezónu jsem zahájila na národní výstavě v Olomouci. Vystavovala jsem se v pátek, ale už ve čtvrtek jsme s maminkou, Katkou a páníčkem jeli do Přerova, kde jsme přespali u páníčků Avara. Také jsme se zde setkali s mým bráchou Atreyem, který za námi přijel na trim. V pátek se také vystavoval - poprvé - a hned získal výbornou 1 a porazil pejska od Jany Kadnárové ze Solipse. Bohužel výbornou bez titulu, ale krásně stál, krásně se předváděl a moc mu to slušelo.

     Výstava byla jako obvykle v pavilonech Flory Olomouc, takže pěkné kruhy, ale žádný prostor okolo. No přetrpěli jsme to, stejně jako zmatky s tím, kdo nás bude posuzovat a v kterém kruhu a na řadu jsme šli až kolem 13té hodiny. Tentokrát to bylo skoro nekonečné.

     Paní rozhodčí posuzovala kerny poprvé a dá se říci, že byla dost přísná. VD sice zadala jenom dvě, ale k výborným nedávala žádné tituly. Při 16ti vystavovaných psech zadala jenom 3x CAC.

    Měla jsem štěstí, jeden z nich byl můj. Posudek mám moc hezký a paní rozhodčí jsem se líbila. V kruhu jsem byla s Barrou, ta dostala V2 a res. CAC, přičemž jí byla vytknuta úprava.

     O národního vítěze jsem potom soutěžila s Astrou a paní rozhodčí ho dala mně. Titul BOB potom nad mnou vyhrál Brent.

     Z výsledku mám ohromnou radost - zase jsem získala něco, co moje maminka nemá (národní vítěz) a také se mi podařilo získat třetího CAC, takže možnost být brzy šampionkou se opět zvýšila.

     Pak jsme jeli zase přespat k Avarovi, protože začal padat sníh a v Čechách byla vyhlášena kalamita, takže domů jsme doklouzali až v sobotu odpoledne. Ale o tom bude reportáž :-)

V2 r.CAC - Barra Ashlar Garth

Mezitřída

Výborný 1, CAC, Národní vítěz

G090341.gif

30.01.2010 Šampion šampionů Top Hotel Praha František Šimek (CZ)

     Dnešní Šampion šampionů v Top Hotelu Praha byl zase o stupínek lepší než ten loňsky. Jediné minus bylo, že místo poháru za účast jsme všichni dostali "pouze" kokardu.

     Na rozdíl od předchozích ročníků se tentokrát přihlásilo celých 5 kerníků, z nichž se nakonec čtyři dostavili. Nepřijel jenom Brent, což se vzhledem k počasí dalo očekávat. Takže snad příště. Na rozdíl od ostatních plemen, ve  kterých tentokrát bylo většinou pouze po jednom, maximálně dvou exemplářích měli tedy kerni zastoupení přímo ukázkové. A také samozřejmě bylo nutno, aby se o postup tvrdě soutěžilo.

     Pan rozhodčí (co pamatujeme) kerny nikdy neposuzoval, tak jsme čekali, co bude. Musel se sice před nastoupením pejsanů "tajně" podívat do standardu, ale potom celkem bez problémů a najisto vybral Interšampiona Montyho a umístil ho na první místo. Přitom však krásně vyzvedl plusy u jednotlivých pejsků a všechny označil, jako velice pěkné zástupce plemene.

     Pokud jde o mně, pochválil i přes moje mládí, moji stavbu těla , líbil se mu můj pohyb a předvedení a ocenil barvu a kvalitu srsti, líbil se mu i trim. S jeho verdiktem byla panička velmi spokojená. Navíc ji samozřejmě udělal radost Monty, protože je jeho dvorní kadeřnicí :-) a pan rozhodčí jeho trim také patřičně vyzvedl.

     Coby kerníci jsme se líbili i ostatním rozhodčím - jejich stoly byly těsně u "naší přípravné čáry před vstupem do kruhu" - o naší bandě (navíc zde byla i maminka Fency) se před vstupem do kruhu mohutně diskutovalo a  paní rozhodčí Tichá chválila kerny jako plemeno, které se velmi dobře vyvíjí a stále se zlepšuje.

postup do II. kola - ICh. Kriek Sparkling Heart´s

účast v I. kole - ICh. Gas Bohemia Enjoy

účast v I. kole - JCh. Paperlapap´s Van Morrison

abs. - Ch. Brent z Klče

Šampioni a junior šampioni

účast v I. kole

G090341.gif

06.02.2010 Mezinárodní výstava v Brně (CZ)

Eva Letáčková (CZ)

G310044.gif

     Páníčkové mají špatné zkušenosti od maminky s tím, že pokud je v kruhu sama, tak to většinou moc dobře nedopadne. No a protože jsem dcera své matky, tak jsem samozřejmě musela dopadnout naprosto stejně. Posudek mám sice super, ale ...

     Nechodila jsem, dělala jsem kraviny, čuměla jsem okolo kruhu, vyštěkávala ostatní pejsany a vůbec jsem se na vystavování nesoustředila. Takže přestože se mnou paní rozhodčí byla vcelku spokojená, tak za předvedení mně výbornou opravdu dát nemohla.

Mezitřída

Velmi dobrá 1

G090341.gif

07.02.2010 Mezinárodní výstava v Brně (CZ)

Elzbieta Chwalibok (PL)

     Protože jsem včera zlobila a panička byla večer smutná, dnes jsem se jí rozhodla vylepšit náladu. Těsně před vystavováním nám vyměnili rozhodčí, tu která nás měla, znám z Litoměřic, kde mi dala mého posledního CAJC na juniorského šampiona. Tak jsem mohla doufat, že to snad špatně nedopadne.

     Ale jak jsem psala včera, když nemáme s maminkou soupeře, tak nás to moc nebaví. Předvedení bylo jakž takž, posudek mám pěkný, paní rozhodčí byla moc hodná a milá. Dala mi výbornou a pak ještě chtěla, abych se jednou prošla. No a přitom si všimla, že na jedné noze mi chybí chloupky, které mi před týdnem "vytrimoval" jeden psí kamarád u nás doma. Takže výborná ano, ale bez titulu.

    Takže tenhle týden to díky mně tedy moc slavně nedopadlo L     

Mezitřída

Výborná 1

G090341.gif

06.03.2010 Mezinárodní výstava v Grazu (A)

Andela Ban (HR)

G310044.gif

      Na výstavu v Grazu jsme se docela těšili, neboť jsme se dohodli, že tam zůstaneme po výstavě do neděle a prohlédneme si město. Byli jsme zde již několikrát a zatím známe jenom výstavní areál. Cesta byla v pohodě, na místě jsme byli mezi prvními, u kruhu úplně první. Byl tedy čas na trénink, trimování i obhlídku výstaviště.

      Do kruhu jsem šla s jednou soupeřkou a musíme poctivě uznat, že byla mnohem vyvinutější a mohutnější. Působila jsem vedle ní jako štěňátko. Sice úpravě by se dalo něco málo vytknout, ale přesto jsme očekávali, že obsadím druhé místo. Bohužel to byla pravda, navíc s hodnocením VD, které ale bylo dost tvrdé. Jediné, co mi totiž paní rozhodčí vytkla byl delší nos. Ale to řekla všem. Všechno ostatní bylo dle posudku excelentní.

     Bohužel se opět potvrdil trend, se kterým se často v Rakousku setkáváme. Myslím tím rozdílné hodnocení rakouských a nerakouských psů. A to prohlašuji i přesto, že námi byl handlován Monty, který zde tentokrát získal CACA a r. CACIB a že BOB získal pes z Itálie.

V1 - Hydecastle Queenie Sue

Mezitřída

Velmi dobrá 2

G090341.gif

03.04.2010 Krajská výstava v Mladé Boleslavi CZ)

Olga Dolejšová (HR)

     Skoro po půl roce jsem absolvovala zase jednou pohodovou výstavu, kde v podstatě o nic nešlo a jediným cílem bylo setkat se s kamarády a také si při té příležitosti zazávodit s maminkou.

     Bohužel jsem zase moc nechodila, což tady nevadilo, protože jsem byla ve třídě sama. Ale páníčkové už se zlobí, takže budu muset začít zase poslouchat, protože takhle zbytečně prohrávám. Paní rozhodčí mi přes nic moc předvedení vítěze třídy dala, ale když jsem nastoupila proti mamince o krajského vítěze, tak jsem neměla šanci. Maminka mi opět ukázala, jak  má správné vystavování vypadat a já se teď stydím a slibuji, že se polepším.

Mezitřída

Výborná 1, Vítěz třídy

G090341.gif

10.04.2010 Mezinárodní výstava ve Wieselburgu (A)

Boris Spoljaric (HR)

     Dnes nás čekalo další cestování do celkem vzdáleného místa vystavování. Zároveň s námi se do našeho nového autíčka nalodila Lucka (tentokrát bez pejsanů, protože v podstatě nemá s kým jezdit) a Ivana se svými dvěma silky terriéry. Se mnou pochpitelně jela i maminka Fency jako psychická podpora. Nejdříve jsme si mysleli, že se auta nevejdeme, ale jak to tak vypadá, bude opět nafukovací.

        Kerníků bylo přihlášeno 10, z toho 4 kluci a 6 holek. U mně ve třídě byla fenka z odchovu Jana Kadnárové, kterou vlastní pan Seman. Panu rozhodčímu jsme se líbili obě, nakonec ale vítězství ve třídě přiřknul soupeřce. K výborným nám oběma přidal i tituly, takže panička byla spokojená.

V1, CACA - Butterfly for Solipse

Mezitřída

Výborná 2, r. CACA

G090341.gif

17.04.2010 Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi

Olga Hrábáková (CZ)

     Po delší době se opět sešlo více kerníků (14), což však platilo jenom pro pejsky, protože fenky jsme tam byly jenom dvě, navíc každá sama ve své třídě. Počasí se vydařilo naprosto perfektní, organizace trošičku skřípala, protože asi bylo nějak moc přihlášek a pořadatelé nestíhali parkování. Což se nám samozřejmě vyhnulo, protože jsme na místě byli jako vždy skoro první.

     Výstava byla tentokrát ochuzena o závěrečné soutěže, protože na sobotu byl vyhlášen den smutku, kvůli spadlému letadlu v Polsku, a pořadatelé tedy závěrečky neuskutečnili.

     Pokud jde o posuzování, paní rozhodčí byla mírná, VD bylo jenom jedno, tituly zadala ve všech třídách. Klubového vítěze ve psech po docela těžkém rozhodování získal Morris od Petry Svobodové.

    U holek to bylo jednodušší. Já i Aphra jsme vyhráli své třídy, klubového vítěze jsem nakonec dostala já.

    O BOB jsem se tedy utkala s Morrisem a Dustym (CAJC). Paní rozhodčí byla dlooouho na vážkách, nejprve ze souboje vyřadila Dustyho a nakonec se rozhodla, že BOB dostanu já.

     Dopadlo to bezvadně, dostala jsem tři poháry, mám prvního českého BOB, splnila jsem podmínky pro získání titulu Český šampion a do bodování KCHMPP mám už 50 bodů.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB

G090341.gif

24.04.2010 Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích (CZ)

Gabriela Štursová (CZ)

     Jak jsem minule chválila počet kerníků, tak tentokrát to na mezinárodní výstavě byla opravdu bída. Pět kluků (z nichž se jeden nedostavil) a dvě holky opravdu není zrovna počet nejvyšší. Paní rozhodčí už dlouho kerníky neposuzovala, tak jsme byli zvědaví, jak to dopadne.

     Ve třídě jsem byla sama, takže opět šlo spíše o to, jak se budu chovat, převádět a jak se budu líbit paní rozhodčí. Chovala jsem se slušně, předvedla jsem se v nejlepším světle, paní rozhodčí jsem se líbila - dala mně perfektní posudek - takže výborná a CAC byl bez problémů. No a protože druhá fenka byla v juniorech, tak i CACIB mně byl udělen bez další soutěže. No, ale na to se historie neptá - mám už tedy dva CACIBy ze dvou zemí. Kéž by to tak pokračovalo i nadále J.

    O BOB jsem šla s Morrisem a juniorem od Jana Kadnárové, který nakonec vyhrál.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

01.05.2010 Mezinárodní výstava v Praze (CZ)

Jiřina Volšická (CZ)

     Poslední česká výstava před několika zahraničními byla zaplacena a objednána opět jako pojistka pro případ, že by se mi nepodařilo dokončit Českého šampiona na předchozích výstavách. Jelikož se mi to podařilo už v Mladé Boleslavi, tak Budějovice i Praha byly v mezitřídě více méně zbytečné, protože na získání Grand šampiona musím startovat ve třídě šampionů. Ale když už bylo zaplaceno, tak jsme samozřejmě jeli. A stejně jako v Budějovicích se mi velmi dařilo.

     Ve své třídě jsem byla sama, líbila jsem se, mám perfektní posudek, takže výborná a CAC byl v pohodě. Dvě fenky ve třídě šampionů (Vanessa a fenečka z Německa - majitelka Geffert) dostaly pouze výborné bez titulů, o CACIB tedy nešly. Naproti tomu druhá fenka od paní Geffert ve třídě otevřené titul CAC obdržela, a proto jsme proti sobě nastoupily o CACIB. Paní rozhodčí se dlouho rozmýšlela a nakonec titul přisoudila mně.

     O BOB jsem bojovala s Leonem, paní rozhodčí s námi byla opět velmi spokojená, oba nás vychválila a říkala, že o vítězství budou rozhodovat jenom drobnosti. No nakonec vyhrál Leon, ale bylo mně řečeno, že jenom proto, že je starší a já mám vítězných bojů ještě hodně před sebou. A to se mi samozřejmě moc líbilo

     Jo a mimochodem! To jsme si původně ani neuvědomili. Tahle výstava byla kvalifikace na Cruft 2011. Takže jsem získala možnost jet příští rok na Cruft, maminka jako Interšampion může také, takže o tom panička začala silně uvažovat. No a protože Lucka s holka (Kamei a Kenie) může jet také, tak to začíná mít zajímavé obrysy. Takže možná za rok v Anglii J

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

15.05.2010 Mezinárodní výstava v Bratislavě (SK)

MVDr. Pavol Seman (SK)

     Bratislavské jarní výstavy Springduodanube jsme jako obvykle spojili s kratší dovolenou na Zlatých pískách. Vyjeli jsme už v pátek ráno a strávili jsme hezký zbytek dne s kamarády. Více bude v reportáži.

     Na tuto výstavu (kvalifikace Cruft 2011) bylo přihlášeno 16 kerníků, více méně rovnoměrně rozmístěných ve všech třídách. Slováci byly zastoupeni pouze třemi kerny, zbytek se rozdělil mezi Čechy (7) a Poláky (6). Je zajímavé, že na slovenské rozhodčí, kteří kernům rozumí, se Slováci nikdy nehlásí.  A to i přesto, že se jedná o prestižní výstavy.

     V mojí mezitřídě se mnou startovala polská junioršampionka Sapphire Royal Seglavi, moc hezká černá fenka. Pan rozhodčí nás dlouho prohlížel i srovnával, ale nakonec vítězství přisoudil mně. Ale byly jsme opravdu obě skoro nastejno. O CACIBa jsem šla s fenkou Rottriver´s Alice in Wonderland, která vyhrála třídu otevřenou a s šampionkou Ramaya Magor (obě z Polska). Tentokrát pan rozhodčí v můj prospěch rozhodl vcelku rychle.

    BOB nakonec vyhrál dovoz Jany Kadnárové Limecastle´s Joy For Solipse (CAJC), když porazil mně a Prince at Impulse (CACIB ve psech).

V2, r. CAC - Sapphire Royal Seglavi

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

16.05.2010 Mezinárodní výstava v Bratislavě (SK)

András Korózs (HU)

     Dneska jsem měla docela smůlu. V noci přišla veliká bouřka, liják, foukal hrozný vítr, naše chatka se celá třásla, takže se mi špatně spalo a ráno jsem byla hodně unavená. Navíc, když jsme na výstavišti přejížděli od auta do haly, sfouknul vítr paničkám klec, ve které jsme byli, z přepravního stolu a její obsah (kerníci) se v ní docela slušně potloukl.

     Narozdíl od včerejška bylo přihlášeno kerníků dvacet. Mezinárodní složení majitelů bylo šest Čechů, šest Poláků a najednou osm Slováků. Zajímavé. Že by předtím nechtěli na pana rozhodčího Semana?!?

     V mojí mezitřídě k Sapphire přibyla Pussycat at Impuls. Pan rozhodčí byl celkem na pochybách, vypadalo to, že se mu líbíme všechny stejně. Nechal nás dost dlouho chodit, a tady se nakonec projevil ten pád klece, protože jsem si začala ulevovat pravou přední nohu, do které jsem se uhodila. Poslední kousek jsem dokonce poskakovala po třech. Takže nakonec vyhrála Pussycat a já byla druhá s res. CAC.

V1, CAC - Pussycat at Impuls

V3 - Sapphire Royal Seglavi

Mezitřída

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

22.05.2010

Mezinárodní výstava v Komárom (H)

Malgorzata Supronovicz (PL)

G310044.gif

    Trojvýstava v maďarském Komárom byla pro nás opět spojena s krátkou dovolenou v místních termálních lázních. Více o našem pobytu bude v reportáži.

     Na výstavu jsme se těšili, na druhou stranu v nás hlodala obava, kdy po šňůře úspěchů z poslední doby přijde nějaká rána do vazu. No a pochopitelně přišla hned na první výstavě.

     Jako vždy, když jsem sama ve třídě a když není srovnání. Přesto jsme neúspěch nepochopili, protože dle paní rozhodčí bylo vše excellent, ale celkový výsledek byl VD. Nic mně nevytkla, nic nenašla, prostě diktovala excellent, excellent a potom very good. Z posudku chytří rovněž nejsme protože byl přepisován z angličtiny do maďarštiny, a když nám ho místní přeložili zpět do slovenštiny, tak tam také nic nebylo. No prostě jsme se nelíbili.

Mezitřída

Velmi dobrá 1

G090341.gif

23.05.2010

Mezinárodní výstava v Komárom (H)

Tomio Fujihata (JAP)

     Tahle výstava byl náš cíl! Když jsme totiž v propozicích zjistili, že posuzovat bude rozhodčí z dalekého Japonska, bylo okamžitě rozhodnuto, že letošní jarní Komárom jedeme. Takovou exotiku jsme ještě nezažili a nemohli jsme si ji nechat ujít.

     Posuzování velice zajímavé. Pan rozhodčí nechal pejska dojít od vchodu do kruhu před stůl k posuzování. Zde handlera vyzval, ať psa postaví do postoje a cca z 5 metrů si jej pečlivě prohlédl. Potom se uklonil a požádal o postavení psa na stůl. Na prohlídku mu stačilo několik pečlivě nacvičených hmatů - hlava, oko, stop, ramena, zadní nohy, hřbet. Všechny posudky byly v podstatě složené jen ze tří slovních spojení. Poděkování handlerovi a pohlazení psa. Žádné zdržování, ale přesto pečlivá prohlídka a výstižné hodnocení.

     Líbila jsem se, pochválil mě, a protože jsem z fen CAC obdržela jenom já, rovnou mi zadal i CACIB. O BOB jsme šla se Samem a  Joyem (od Jany Kadnárové) který nad námi vyhrál.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

24.05.2010

Klubová výstava teriérů v Komárom (H)

Nemanja Jovanovic (SRB)

     Pana rozhodčího známe ze Slovenska, kde posuzoval maminku. Ta se mu tenkrát líbila, tak jsme doufali, že to se mnou bude stejné.

    Protože pan rozhodčí dohromady neměl v kruhu moc psů, tak měl dostatek času na pečlivé posuzování. Všechny nás prohmatal, několikrát nás nechal chodit a psal dlouhé a pečlivé posudky (bohužel v maďarštině, takže toho moc nevíme).

     Výbornou a CAC mi zadal bez problémů, a protože druhá hlášená fenka se nedostavila, zadal mi i Klubového vítěze ve fenách. O BOB byla sestava stejná jako včera a i stejně dopadla .

     Vzhledem k vzdálenosti a času jsme se rozhodli na závěrečné soutěže nečekat a ihned po posuzování jsme vyrazili k domovu.

Mezitřída

Výborná 1, CAC, Klubový vítěz

G090341.gif

29.05.2010

Krajská výstava KCHMPP v Lounech

Petr Řehánek (CZ)

     Super prostředí lounského parku, příjemní lidé, jenom dva kruhy a dva rozhodčí - taková domácká výstava. Náš pan rozhodčí byl moc hodný, sice nás pečlivě prohlížel, ale nedostatky nehledal. Mám pocit, že VD snad nezadal ani jedno.

     Ve třídě jsem byla sama, takže vítěze třídy jsem dostala bez problémů, a protože tam jiná fenka kromě maminky ve třídě vítězů nebyla, o titul krajský vítěz jsem šla s maminkou. Líbila jsem se více, takže jsem ji poprvé v přímém souboji porazila.

     V závěrečných soutěžích už to bylo slabší, nepostoupila jsem, narozdíl od Belose, který v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa obsadil krásné druhé místo.

Mezitřída

Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

G090341.gif

04.06.2010 Národní výstava v Senci (SK)

Cwieceková Anna (SK)

     Výstava v Senci začínala v pravé poledne, takže z domova jsme vyráželi kolem sedmé ráno. Jelo se celkem dobře, dálnice byla výjimečně v pohodě. Zato při přejezdu hranic se Slovenskem nás celkem vyděsila rozvodněná řeka Morava, která zatopila celé okolí hraničního přechodu.

     Dost mokro bylo i na výstavišti v Senci, které bylo, tak jako každý rok, na Slunečních jezerech. Během odpoledne ale začal foukat vítr a vykouklo i sluníčko, takže nakonec vyschly i kruhy, takže s vystavováním nebyl žádný velký problém.

     V kruhu jsem byla sama (Aphra se nedostavila), takže moje vystavování nic moc. Jedno kolečko, jedna rovinka na stůl, posudek a hotovo. Ten posudek, nic moc - paní rozhodčí jsem se moc nelíbila a mám pocit, že pokud bych nebyla ve třídě šampionů, tak mi CAC nedala.

     O BOB jsme šli společně Joy, Sam, polský pejsek od Tribun´s a já. Mě se Samem paní rozhodčí vyřadila hned, BOB nakonec zadala Tribunsovi.

     Přestože z této výstavy nemáme pocit nic moc, důležité je, že jsem zde získala svého čtvrtého slovenského CAC, a tím jsme splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion. 

Třída šampionů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

05.06.2010

Mezinárodní výstava v Nitře (SK)

Schemel Andreas (A)

     Výstava začala dobře. Páníčkové někam zmizeli a když se vrátili, tak mi ukázali diplom, který potvrzuje, že jsem Slovenský šampion. SKJ mělo v Nitře stánek, takže nemusíme nikam nic posílat, vše nám udělali hned na místě.

     Pan rozhodčí se zdál být pečlivý a přesný, přesto z jeho posudku nic moc nevíme. Diktoval jej v angličtině (ale byl daleko, tak jsme nerozumněli), slovenský personál anglicky moc dobře neuměl, takže v posudku jsou zapsané nesmysly.

     V kruhu jsem byla s Aphrou, která narozdíl od Sence tentokrát dorazila. Aphra se panu rozhodčímu líbila víc, takže mě porazila. Obdržela jsem výbornou 2 a titul r. CAC. BOB opět vyhrál polský Tribun´s, stejně jako v Senci.

V1, CAC - Aphra Honey Eli

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

12.06.2010

Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi

Paroci Pal (SRB)

     Klubová výstava byla jako obvykle v Mladé Boleslavi, tentokrát však ne v hale, jak jsme zvyklí, ale v kruhu na venkovní ploše pod stříškou. Hala se totiž opravuje a dostává nový plášť a střechu. Už skoro týden před výstavou panovaly teploty přes třicet stupňů, tak jsme se toho docela obávali. Nakonec ale bylo pod mrakem, sice kolem třiceti stupňů, ale dalo se to vydržet. Páníčkové navíc zabrali místo pod stromy a vybalili i náš výstavní stan, tak to bylo v pohodě.

     Výstava by se mohla jmenovat u Lucky, protože z 19ti přihlášených mělo s ní a jejími odchovy něco společného 9 kerníků.

     Pan rozhodčí byl velice pečlivý, jakmile bylo ve třídě více zvířat, jeho posuzování bylo opravdu dlouhé a dlouho se rozhodoval, které zvířátko má vyhrát. Při hodnocení nejlepšího psa i nejlepší feny, a potom i při BOB bylo skoro nekonečně.

     Ve třídě jsem byla společně s Aphrou, dlouho nás prohlížel, dlouho nás nechal chodit a stále se nemohl rozhodnout, kdo vyhraje. Nakonec jako vítěze určil Aphru, které to dnes velmi slušelo a vyhrála i nejlepší fenu a BOB.

V1, CAC - Aphra Honey Eli

Třída vítězů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

19.06.2010

Mezinárodní výstava v Brně

Kubala Jaroslav (SK)

 

     Člověk se musí naštvat hned při příjezdu na výstaviště. Proč za parkování v Maďarsku platíme 4 EUR, ve Finsku v přepočtu 20 Kč, na světové výstavě v Dánsku je parkování zadarmo? Jenom na brněnském výstavišti je  cena 180 Kč. Navíc je zajímavé, že o pět dnů dříve - na Autoslalonu - páníček parkoval za stovku.

 

     Ale zpátky k vystavování. Přihlášeno bylo 18 kerníků, takže slušný průměr. Pan rozhodčí byl v celku spokojen, výsledky nejsou špatné, přestože dost často zadával výborné bez titulů. Ale musíme říci, že se s jeho rozhodováním dalo souhlasit.

 

     Už potřetí za sebou jsem měla v kruhu Aphru, a potřetí mě, potvora J, porazila. Budu na ni muset něco vymyslet. Ale musím uznat, že jí to opět moc slušelo, a tak si vítězství i CACIBa zaslouží. Já jsem vybojovala res. CACIB, který mi sice není k ničemu, ale alespoň mi přinesl bodíky do šampiona KCHMPP. Už mi jich chybí jenom 5 J

 

V1, CAC, CACIB - Aphra Honey Eli

 

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC, r. CACIB

G090341.gif

25.06.2010

World Dog Show 2010 v Herningu (DK)

Wilberg Knut Sigurd (ENG)

     Cesta na světovou výstavu do dánského Herningu pro nás byla hlavně o poznání světových kernů, o okouknutí jejich posuzování, o poznání jejich majitelů, nahlédnutí do tajemství trimu a vůbec o "přičuchnutí" ke znalcům a profesionálům kerního světa. Všem je asi jasné, že loňská světová výstava v Bratislavě nám tohle všechno  ukázat nemohla.

     No a aby tam páníčkové nejeli jenom na čumendu, přihlásili mě, abych se světu také ukázala J. V žádném případě jsme nepočítali s jakýmkoliv umístěním, protože tady to proti loňskému roku bylo úplně o něčem jiném.

     O WDS bude určitě reportáž, takže jenom stručně. Kerníků bylo na WDS příhlášeno 190. Bylo to osmé nejpočetnější plemeno na výstavě. Kdo to neviděl, neuvěří. Ve třídě se mnou bylo 21 soupeřek. To je počet, který se při hodně dobré konstelaci hvězd sejde dohromady na dobře obsazené klubové nebo mezinárodní výstavě. Kolem nás létali jména, která známe jenom z webu, některé z osobního setkání na výstavách, případně z jejich působení jako rozhodčí (Lach, Knopfli, Hogarty, Stenroos, Jensen, Sorum, ...). 

      Posuzování bylo na dlouho, pan rozhodčí vše pečlivě kontroloval, poměřoval, nechával nás chodit, znovu nás stavěl na stůl - za hodinu posoudil maximálně 15 kerníků. Posudky se nepsaly, rozhodčí pouze majitelům sděloval, co se mu líbí a co ne. Mojí paničce řekl v podstatě to, co je napsané v posudcích na dalších dvou výstavách (viz níže). Všichni tři rozhodčí se u nás v podstatě na svém hodnocení shodli.

     Pak nás všechny nechal proběhnout v kruhu, velké většině poděkoval a v kruhu si nechal jenom vybrané výborné. Bohužel jsem se mezi ně nedostala stejně jako některé zástupkyně známých chovatelských stanic, jako např. Nordcairn´s, Sentvick, No Copyright, Zalazar, Mc Alister´s a dalších.

     Ústní hodnocení i udělení velmi dobré je pro nás úspěchem a jsme rádi, že jsme na světovou výstavu jeli.

Mezitřída (21 soupeřek ve třídě)

Velmi dobrá (bez pořadí)

G090341.gif

26.06.2010

Speciální výstava cairn teriérů v Borningu (DK)

Hansen Jens Martin (DK)

     Druhá výstava naší dánské mise byla kerní speciální výstava, organizovaná Dánským kerním klubem. Přihlášených kerníků bylo oproti včerejšku trochu méně, ale přesto 176 kernů je neskutečné číslo. Jenom pro ilustraci - dokážete si představit, že ve třídě otevřené bylo přihlášeno 45 fen. Neskutečné.

        Výstava se konala pod širým nebem ve sportovním areálu v Bordingu. Všechny tři kruhy byly umístěny na fotbalovém hřišti. Jako včera dloooouhé, pečlivé prohlížení, kontrolování, poměřování, srovnávání, chození tam a zpět, do trojúhelníku, do kruhu - opět maximálně 15 posouzených kerníků za hodinu.

     Pan rozhodčí se mnou byl spokojen, s jeho posudkem určitě rádi souhlasíme:

"Bitch of good size, exellent type, beautiful head with good proportions, good ear set and correct bite. Good neck and shoulder, not quite firm top line, a bit straight knee angulation, well bodied with good forechest, moves okay in front a bit short and narrow behind. Nice coat and nice temperament"

          I přes toto hodnocení jsem byla oceněna za velmi dobrou, což ale při kvalitě přítomných kerníků rozhodně není žádná ostuda.

     Závěrečné soutěže skončily až v 18 hodin, přesto nikdo neodešel, všichni čekali na vyhlášení vítěze jako na událost roku. Od 20. hodin byli vystavovatelé pozváni na veliký raut, spojený s diskusemi mezi rozhodčími, chovateli a majiteli kerníků.

Mezitřída (20 soupeřek ve třídě)

Velmi dobrá (bez pořadí)

G090341.gif

27.06.2010

Klubová výstava Dánského teriérského klubu v Hedenstedu (DK)

Butrimova Kornelie (LT)

     Ze severského pohledu nejmenší počet kerníků - z pohledu našeho opět neskutečný počet 118 zvířat. V mojí třídě soupeřek moc neubylo (16), takže se opět dalo čekat dlouhé posuzování.

     Litevská rozhodčí postupovala stejně jako její kolegové v předchozích výstavách - tzn. pomalu, klidně, ale pečlivě a náročně. Paničce řekla, že se jí líbí moje hlava a že mám velmi hezký pohyb.

     Na rozdíl od svých kolegů rozhodčích mně ale zadala VÝBORNOU!!! Měli jsme z toho ohromnou radost, protože nás tím pádem postavila na roveň všech těch krásných kerníků okolo nás.

Posudek je následující:

"Good size, good bones, feminine, the head in good lines and proportions, good neck, a bit to soft in back, good angulations of quarters, correct set tail, nice in movement, good coat"

     Při dalším vyřazování už jsem tolik štěstí neměla, do užšího výběru jsem se nedostala.

     Více toho napíšeme do reportáže, ale na závěr musíme říci, že jsme si ostudu určitě neudělali. Poznali jsme totiž to, co říkaly rozhodčí Mette a Hogarty v minulých ročnících v Rybníkách, kde posuzovaly. A to, že velmi dobrá není ostuda, ale naprosto korektní ocenění hezkého exteriéru. A že výbornou dostanou opravdu jen ta nej nej zvířata.

Mezitřída (16 soupeřek ve třídě)

Výborná (bez pořadí)

G090341.gif

17.07.2010

Mezinárodní výstava v Oberwartu (A)

Miegl Peter (A)

     Takže po supervýstavách v Dánsku jsme opět zavítaly na naše "klasické" výstavy v Rakousku a Maďarsku. Bohužel, tak jak jsme tady a také v reportážích vychvalovaly rakouské a německé rozhodování a "haněli" rozhodčí z východu, tak se opět potvrdilo, že výjimka potvrzuje pravidlo.

     Posuzování pana rozhodčího bylo více méně podivné. Možná to je opět jenom subjektivní názor, ale výsledky rozhodně nekorespondovaly s našimi názory a vítězní psi se nám nelíbili.

     Jinak na výstavišti to bylo v pohodě, ale při přejezdu do Szombathely do hotelu jsme myslely, že se uvaříme. Venku bylo skoro 38 st., a kolik bylo na pokoji si netroufám řici. Večer jsme se Sylvi a Kameikou strávily ve vaně plné studené vody, ve které kromě nás plavaly lahve s vodou a zelenina, kterou si paničky chtěly vychladit. Nikomu to neříkejte, ale s holkama jsme jim sežraly papriku, nektarinku a mrkev J

V1, CACA - Strawberry Shake of Schangel

Mezitřída

Výborná 2, r.CACA

G090341.gif

18.07.2010

Mezinárodní výstava v Szombathely (H)

Brankovic Zoran (SRB)

     Tak jak jsme byly nespokojeny s včerejším posuzováním, tak dnes si myslíme, že výsledky odpovídaly skutečnosti. Ne proto, že jsme dopadly lépe než včera, ale hlavně proto, že na panu rozhodčím bylo vidět, že o kernících něco ví. Podle paniček bylo posuzování rozhodně objektivnější než v Rakousku.

     Kameika po dlouuuhaté přestávce po štěňatech zase jednou vyjela na výstavu a hned nedala nikomu šanci a získala BOB. Mně v přímém souboji porazila také jenom ona, přičemž její CACIB na mě přechází, protože už je interšampionka. Sice ho nepotřebuji, protože mám splněno a čekám jenom na první CACIB v příštím roce, ale přece jenom to hezky vypadá J

V2, r. CACA - Strawberry Shake of Schangel

Mezitřída

Výborná 1, CAC, r.CACIB

G090341.gif

24.07.2010 Krajská výstava Brno - Žebětín

Ubrová Libuše (CZ)

     Tuhle krajskou výstavu jsme navštívily omylem. Páníček se s Luckou domlouval na placení výstav a řeklo se, že se pojede do Brna na krajskou. Bohužel si ani jeden neuvědomili, že krajské výstavy v Brně jsou dvě, a to ta 24.7. v Žebětíně a druhá 15.8. na Zetoru Brno. Takže páníček nahlásil Žebětín a Lucka Zetor. Těsně před uzávěrkou to zjistili, takže Lucka bleskem dohlašovala Žebětín a my Zetor J.

    Jinak výstava v moc hezkém prostředí jízdárny, bohužel noc předtím přišel přívalový déšť, takže všude kolem kaluže, bahno a jíl. Dopravit věci k výstavnímu kruhu bylo skoro nemožné. Musíme poděkovat kamarádům, kteří holkám nakonec pomohli s klecemi do auta, protože samy by to asi nezvládly.

     Bohužel s vystavováním smůla, všichni kerníci byli ve svých třídách po jednom, jenom já s Aphrou jsme se sešly v jedné třídě. Paní rozhodčí nás obě pochválila, říkala, že se jí obě moc líbíme a nakonec nechala vyhrát Aphru  s tím, že má raději mohutnější kerníky. Což tedy já rozhodně nejsem J

V1, VT, KV - Aphra Honey Eli

Třída vítězů

Výborná 2

G090341.gif

07.08.2010 Národní výstava loveckých psů v Legnici (PL)

Witkovska Dorota (PL)

     Lucka s paničkou se dohodly, že bychom mohly zase zkusit něco nového, a proto mě a Sylvi přihlásily na výstavy v Polsku. Tam jsme ještě ani jednou nebyly (maminka byla pouze jednou ve Wroclawi za výbornou bez titulu), takže jsme se těšily zase na něco nového. Sice se nejednalo o mezinárodní výstavy, ale „jenom“ o národní, ale ty mezinárodní se bohužel většinou shodují s termíny jiných výstav, kam musíme kvůli dokončení šampionátů. Říkaly jsme si, že když se zadaří, tak zajet na nějakou mezinárodku už nebude tak velký problém (zjednodušeně, v Polsku na získání šampionátu stačí jenom tři CWC – obdoba CAC – přičemž jeden musí být z mezinárodní výstavy, a to vše za více než 6 měsíců).

     Vyjížděli jsme relativně pozdě, protože do Legnice je to „pouze“ 260 km, takže jsme dorazily vcelku vyspalé a odpočinuté. V sobotu byla výstava zaměřená na myslivecké psy, a těmi my také jsme, a proto jsme se mohly zúčastnit. Paní rozhodčí jsem se moc líbila a celé to skončilo výbornou, CWC a dokonce BOB. Protože hotové jsme byly už kolem jedenácté hodiny, bylo hnusné počasí a na odpolední soutěže bylo dost času, tak jsme se rozjely hledat ubytování, které jsme tentokrát výjimečně neměly zamluvené dopředu. Ubytovaly jsme se v krásném zámečku kousek od výstaviště, a protože odpoledne začalo příšerně pršet, tak už jsme z něj v podstatě nevylezly. Na odpoledky to nemělo kvůli dešti cenu, takže jsme celý zbytek soboty prospaly v postýlkách. Paničky také, vyjma doby, kdy si došly na večeři.

Třída šampionů

Výborná 1, CWC, BOB

G090341.gif

08.08.2010

Národní výstava v Legnici (PL)

Król Piotr (PL)

     V neděli byla pro změnu klasická národní výstava všech ras psů. Po noci, kdy se venku čerti ženili, a my jsme se v postýlkách bály J, se na chvíli déšť utišil, ale všude bylo příšerné mokro. Chodit se nám v tom moc nechtělo, ale pan rozhodčí byl uznalý a přihlédl k tomu. Nakonec to pro mě dopadlo stejně jako včera, takže opět výborná, CWC, BOB. Pak se zase příšerně rozpršelo, takže jsme se rozhodly, že odpolední soutěže opět vypustíme, a že raději pojedeme domů.

     Bohužel trasa, kterou jsme do Polska jely a kde jsme si naplánovaly focení a občerstvení u krásných vodopádů, nám byla páníčkem z Čech zakázána. V Čechách totiž v noci ze soboty na neděli spadlo takové množství vody, že celý Liberecký kraj byl v podstatě pod vodou a naše trasa návratu byla částečně pod vodou a částečně neexistovala, protože ji přívaly vod zničily. Vyrazily jsme tedy podle instrukcí páníčka, který nás navigoval pomocí SMS zpráv. Zjišťoval informace o stavu silnic z internetu, z rádia a televize a podle nich nás dovedl až do Čech.

     Když už jsme se vylouply na českém území, tak paničky zjistily, že nejsou daleko od Hradce Králové, a samozřejmě stačil jeden telefonát k tomu, abychom si udělaly zastávku u Alenky, Zerowa a Ronka v Hradci Králové.

     Po výýýýýborné obědovečeři jsme se rozloučily a vyrazily do Prahy, kam už jsme dojely bez problémů a vcelku rychle.

     Z výsledků výstavy jsme měla já i panička velikou radost, stačí už mi získat třetí CWC na mezinárodní výstavě a budu Polská šampionka. Bohužel se o to mohu pokusit nejdříve v únoru 2011. A to je ještě daleko L

Třída šampionů

Výborná 1, CWC, BOB

G090341.gif

15.08.2010

Krajská výstava v Brně - Líšni

Polgar Andráš (CZ)

     O téhle výstavě už jsem psala, že byla tak trošku omylem. Lucka nahlásila Sylvi na tohle Brno,  my na to minulé, a nakonec nás urychleně dohlašovaly, abychom se mohly jet společně vystavit na obou krajských výstavách. Kromě nás sem byl ještě přihlášen Zerow od Alenky z Hradce a na čumendu s námi byl Ron.

     Výstava byla v moc hezkém prostředí kynologického cvičiště, ale musíme pořadatelům vytknout jeden nedostatek. V propozicích i na netu bylo pouze napsáno, že se nachází v Brně – Líšni. Na mapě na internetu se nám podařilo jej nalézt, dokonce ho i zadat do navigace, ale ta nás posléze zavedla sice do dané ulice, ale z druhé strany. A tam po jednom kilometru byla závora a šmytec. Nakonec jsme se na cvičiště dostali, ale z druhé strany, přičemž jsme museli objet půlku Brna L. Z této strany nás navigace samozřejmě nevedla, protože zde byl zákaz vjezdu J. Když jsme se na to, proč do propozic nenapsali přesnou adresu, ptali pořadatelů, tak nám bylo sděleno, že přeci všeci znajú, kde cvičák je. Holt nepočítali, že na jejich výstavu pojedou blázniví Pražáci.

     Před námi bylo asi 25 pejsků, když jsme už skoro měli jít na řadu, tak se spustila příšerná průtrž mračen a asi 15 minut lilo tak, že nebylo vidět na deset metrů. My sice byli všichni schovaní v našem stanu, ale chudáci ti okolo, kteří holt nejsou na takové události připraveni. Během minuty byli, jako by si v šatech zaplavali, a jak vypadali pejsani si jistě dovedete představit. Pár desítek lidí nakonec i odjelo, aniž by čekali na vystavení svého miláčka.

     Když skončil liják, tak se pan rozhodčí musel jít převléci, protože ho rozhodcovský stan před lijákem neochránil. Teprve potom se pokračovalo. Zerow dostal krajského vítěze, Sylvi vítěze třídy mladých a já krajského vítěze.

     Protože jsme všichni postoupili do závěreček, zůstali jsme na ně, přestože jsme původně hned po vystavování chtěli jet domů. V Brně se totiž jela velká cena motorek, takže jsme se báli, že na D1 bude veliký provoz. A dobře jsme udělali, protože se mi podařilo obsadit třetí místo v III. FCI skupině, když přede mě pan rozhodčí Hořák umístil jenom erdelteriéra a yorka.

     Domů jsme tedy vyrazili až po 16. hodině a raději jsme se vyhnuli dálnici a vzali to přes Havlíčkův Brod a Kolín. Při té příležitosti jsme u Kolína objevili vynikající restauraci, kde myslí i na pejsky a kde se určitě budeme stavovat, pokud pojedeme okolo.

 

Třída vítězů

Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

3. místo v FCI III.

G090341.gif

21.08.2010

Národní výstava v Lipsku (D)

Palosaari Juha (FIN)

     V seznamu výstav, které už jsem absolvovala, mi ještě chyběla výstava v Německu. Je pravda, že jsme se mu zatím vyhýbaly.  Ne, že bychom se tam bály, ale podle rozjetých šampionátů pro nás bylo přednější se směrovat na jih a východ. Minule jsme prolomily sever (Polsko), takže nám z naších sousedů zbývalo už jenom to Německo. Nejprve zde byla malá polemika, jestli  se nejet podívat na Duodanube Bratislava a nepokusit se začít slovenského grandšampiona, ale nakonec vyhrálo blízké Lipsko, které nabízelo národní a mezinárodní výstavu.

     Němečtí organizátoři zároveň se vstupními listy zasílají i čas, kdy bude plemeno vystavováno. Je to výhodné pro plánování cesty, takže vzhledem k tomu, že jsme měli být na řadě až v 12.35, vyrážely jsme z Prahy až na sedmou hodinu. První zádrhel se vyskytl hned za Prahou, kde jsme zjistily, že nefunguje zásuvka u auta, takže navigace byla za pár minut k ničemu. Naštěstí výstaviště v Lipsku je s ohledem na hledání velice dobře umístěno a navést nás pomocí SMS nebylo pro páníčka, který seděl doma u internetu nic těžkého.

     V pohodě jsme zaparkovaly a v pohodě našly výstavní kruh, u kterého jsme narazily na naše známé paní Lach, Heimrich a Bretschneider. Pěkně nás přivítaly, popovídaly jsme si s nimi a podívaly jsme se na jejich pejsany. I přes daný čas jsme bohužel čekaly až do 14. hodin, protože pan rozhodčí z Finska byl velmi pečlivý a posuzování mu trvalo velice dlouho.

     Rozhodčímu jsme se líbila, posudek mám super, ve své třídě jsem získala výbornou a jejich CAC (VDH). V dalším rozstřelu o národního vítěze jsem již ale nebodovala. Přestože jsme s naším hodnocením spokojeni, ostatní vystavovaní psi a feny se nám většinou nelíbily (teď tu nemyslíme notoricky známé pejsky výše jmenovaných majitelek, se kterými se setkáváme i u nás).

     Po prohlídce výstavního areálu jsme vyrazily na ubytování do hotelu, jehož hledání v centru města bez navigace jenom podle SMS od páníčka už bylo podstatně složitější, než hledání výstaviště. Mapu jsme samozřejmě neměly J. Ale nakonec se to povedlo J

Třída šampionů

Výborná 1, CAC (Anw. Dt. Ch. VDH)

G090341.gif

22.08.2010

Mezinárodní výstava v Lipsku (D)

Würgatsch Peter (D)

     Cesta z ubytování na výstavu tentokrát již byla v pohodě, takže jsme bez problémů dorazily na určený čas. Vystavovat se měly od 10.45, bohužel dnešní pan rozhodčí byl ještě mnohem pečlivější, než ten včerejší, takže na řadu jsme přišli opět až kolem 14. hodiny.

     Vystavování probíhalo ve stejném duchu jako včera, a stejně jsem i dopadla. Takže opět výborná a CAC (VDH). Posudek je opět velmi dobrý, panu rozhodčímu jsem se opět líbila, mám tam několikrát excellent, takže jsme naprosto spokojeni. Obsazení výstavy bylo stejné jako včera, výsledky se moc nelišily, náš pocit z ostatních psů byl také stejný. Upřímně řečeno, obě výstavy se nám s ohledem na kvalitu psů moc nelíbily.

     Jo a taky jsem odhalila jeden fígl. Panu rozhodčímu se líbilo, jak mám hustou, zářivou a tvrdou srst. A víte z čeho J? Panička se včera koupala ve vaně, dala si tam nějakou voňavou pěnu a mě nenapadlo nic jiného, než si za ní do té vany skočit J Takže Kameika, aby vítězila, se koupe v přírodě a já polezu do vany J

Třída šampionů

Výborná 1, CAC (Anw. Dt. Ch. VDH)

G090341.gif

28.08.2010

Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi (CZ)

Kitliňski Zdislaw (PL)

       Nechci zase kritizovat rozhodčího, ale opět to bylo podivné posuzování. Tentokrát před námi bylo přes třicet pejsků, tak jsme měli čas a příležitost posuzování zhodnotit. Pokud rozhodčí na mezinárodní výstavě při 60 předvedených psů pouze dvakrát vytáhne známku velmi dobrý, svědčí to buď o tom, že jsou všichni dokonalí nebo o tom, že celé posuzování bylo nepřiměřeně mírné. Která odpověď je na místě Vám asi nemusím napovídat.

     Navíc mnohokrát jsme byli svědky, kdy vystavovateli říkal, že pes se špatně předvádí, že se mu nelíbí, že má velkou hlavu, má nohy do "O", má měkký hřbet apod. a vzápětí mu udělí výbornou navíc s titulem, někdy dokonce i s tím nejvyšším. Prostě bída s nouzí.

    Ve své třídě jsem se opět srazila s Aphrou, která mě opět porazila. Čekali jsme to hned od začátku našeho posuzování, neboť Katce rozhodčí řekl, že se mu nelíbím a v posudku "pohaněl" vše, co minulý týden pochválili v Německu.

     Přesto jsem s body, které jsem obdržela za druhé místo, splnila podmínky pro udělení titulu Šampion KCHMPP, takže z výstavy jsme nakonec odjížděli spokojení.

V1, CAC, CACIB - Aphra Honey Eli

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

04.09.2010

Klubová výstava KCHT v Rybníkách (CZ)

Lindborg Mats (S)

G310044.gif

     Přestože areál v Rybníkách máme moc rádi, tak v něm máme s maminkou smůlu. Prostě se nám tam nedaří a nedaří. Je pravda, že tentokrát jsme jeli skoro se 100% jistotou, jak to dopadne. Pan rozhodčí je známý tím, že má rád velké kerny (to na mně sedí J), má rád švédské typy (to jsem celá jáJ), líbí se mu jenom mírně trimované zvířata (no jasně - celá já, čerstvě vytrimovaná na Evropu do Celje J). Takže propadák jsme v podstatě čekali.

     Pan rozhodčí potvrdil svoji pověst, byl přísný, ale spravedlivý. Držel se svého typu ideální kerna a podle něj rozhodoval. Je zajímavé srovnat posudky tohoto Švéda a potom Fina, který nás posuzoval v Lipsku. Sice oba seveřané, ale diametrální rozdíl v pohledu na psa. Opravdu je těžké se zavděčit všem. Ale možná by nebylo od věci, snažit se vrátit profil kerna k jeho původnímu účelu a k původní domovině. (Viz dopis od Satu Stenroos ve zpravodaji KCHT č. 2/2010).

V1, CAC, CC - Aphra Honey Eli

Třída vítězů

Velmi dobrá 2

G090341.gif

11.09.2010

Klubová výstava KCHT v Mladé Boleslavi (CZ)

Štursová Gabriela (CZ)

     Po dlouhatánské době se mi podařilo porazit moji v současnosti jedinou soupeřku Aphru. Na domácích výstavách totiž spolu teď soupeříme více méně sami a já s ní mám hodně nepříznivou bilanci J. No třeba se to teď zase obrátí. Hned příští týden uvidíme J.

    

     Posudek od paní rozhodčí mám velice pěkný, doporučila paničce, abych něco málo nabrala, protože prý jsem moc drobná. Hmm. To víme také, ale nějak nám to osvalování nejde. Tady jsem se nejspíš vrhla do Sparklingů a budu muset dočkat času, než se mi to povede.

 

      Vítězstvím a ziskem CAC ve třídě šampionů jsem zahájila hon na Českého grandšampiona a CC zase potřebuji na Klubového šampiona KCHT. Takže s výsledkem jsme velice spokojení, i když na klubového vítěze jsme to tentokrát nedotáhly.

V2, r. CAC - Aphra Honey Eli

Třída vítězů

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

18.09.2010

Speciální výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi

Swietoň Magdalena (PL)

     Celá výstava pro mě začala velice hezky, protože panička někam odběhla a přinesla veliký pohár s mým jménem a diplom, ze kterého jsem se dozvěděla, že jsem Klubový šampion KCHMPP. Sto potřebných bodíků jsem nashromáždila za deset měsíců při účasti na jedenácti českých  výstavách.

     Reference o paní rozhodčí nehovořili zrovna o expertce na kerny, ale přesto jsme na ni byli zvědaví. Její rozhodování opět nebude komentovat, vítězové jsou samozřejmě spokojení, já jsem se ale vyloženě nelíbila. Výbornou jsem dostala jenom proto, že jsem byla ve třídě vítězů a VD v této třídě nechtěla dát, vyřešila to tedy tím, že mi zadala výbornou bez titulu.

     Stále častěji se potvrzuje fakt, že budu typ kerna, který se buď vyloženě líbí nebo vyloženě nelíbí. Nic mezi tím. Proto také ty skoky z BOB jeden týden na VD druhý týden J. Teoreticky je to pro nás dobré, protože bychom mohli dnes už celkem bez problémů jezdit jenom za rozhodčími, kterým se zdám dokonalá, ale to naštěstí není styl mojí paničky. Takže zatím budeme jezdit dál a všude. To jenom pro informaci našim soupeřům JJJ.

V1, CAC, VSV, BOB - Aphra Honey Eli

Třída vítězů

Výborná 2

G090341.gif

25.09.2010

Mezinárodní výstava psů v Tullnu (A)

Frisk Svante (S)

G310044.gif

     Že to dneska dopadne mizerně jsme čekaly hned od začátku vystavování. Nejprve nám změnili pana rozhodčího. Místo Australana se v kruhu objevil Švéd a bylo hotovo. Švédský typ samozřejmě nejsem, takže bylo jasné, že nemáme šanci. Další šok přišel s jeho posuzováním. Před námi byli Jack  a Parson Russlové. Začala létat Dčka, diskvalifikace a dokonce ve třídě šampionů jeden Parson dostal dostatečnou.

     Je pravda, že na kerny se trochu uklidnil, takže u psů zadal vesměs výborné s tituly, jenom ve třídě šampionů, ve které byl jediný pes dal VD. O to víc probral feny. Ve třídě šampionů jsme byly tři, všechny za VD. 

VD1 - Melany Vážská kaskáda

VD2 - Wittrock Wild Crazy Baby

Třída šampionů

Velmi dobrá 3

G090341.gif

26.09.2010

Klubová teriérská výstava v Tullnu (A)

Campbell E. Janice (AUS)

     Paní rozhodčí známe z loňského Komárom, kde mamince dala r. CACIBa. Tehdy jsem se tam ještě nevystavovala, takže jsme byly zvědavé, jak se jí budu líbit já.

     Posudek mám super, paní rozhodčí se moc líbilo trimování, kvalita srsti a pohyb. O vítězství ve třídě jsem bojovala s Melany, což už je dávno dospělá a vyvinutá fena.

     Zdůvodnění rozhodnutí jsme se nedočkaly, takže v čem byla Melany lepší, nevím. Možná byl nějaký problém v pohybu, protože hospitace v kruhu paní rozhodčí tvrdila, že špatně jdu. Paní rozhodčí mě nechala tříkrát projít a názor hospitujícího odmítla - nic není ani v posudku. Ale možná to ovlivnilo závěrečné hodnocení.

V1, CACA, KV - Melany Vážská kaskáda

Třída šampionů

Výborná 2, r. CACA

G090341.gif

26.09.2010

Evropská výstava v Celje (SLO)

Oates Seamus (IRL)

     Druhý vrchol letošní sezóny (po světové výstavě v Dánsku) na nás čekal ve Slovinsku, kde se konala Evropská výstava psů. O tom, že ji pojedeme, jsme se rozhodli právě v Dánsku, kde se ukázala hlavně severská elita, zatímco podle informací tam získaných, Evropu měla ovládnout spíše ta jižní a východní. To se koneckonců potvrdilo, i když účast 61 kernů nebyla proti Heningu nijak oslnivá. Opět jsme zde nalezli zvířátka z Izraele, Ruska, Itálie atd., a to jak ze známých, tak i méně známých chovatelských stanic.

     Co nás silně zklamalo, byla organizace celé výstavy. Více bude v reportáži, ale jedním slovem otřesné. Už před výstavou jsme nevěřili, že se přihlášení psi a následně jejich majitelé a jejich vozidla vejdou do poměrně malého výstavního prostoru. Samozřejmě se nevešli, takže co se dělo na výstavišti a v jeho okolí si těžko dovedete představit.

     Pokud se týká vystavovaných zvířat, opět se zde sešli opravdu krásní jedinci a stejně jako v Herningu jsme je mohli jenom tiše obdivovat. Samozřejmě jsme ale nepřijeli jenom okukovat, ale chtěli jsme také pořádně zabodovat. Trošku jsme doufali, že nám „pomůže“ i pan rozhodčí, který byl z Irska a u kterého se dalo předpokládat, že se mu budou více líbit ti původní kerni, než ti dlouhokrcí a vysocí ze severu.

     Nás všechny účastníky předváděla moje panička, protože Alena svého Ronka vodit nechtěla a pro Klárku by to ještě bylo dost náročné (koneckonců měla svůj juniorhandling).

     První nastoupil Ronek, bohužel byl oceněn za velmi dobrou, a to hlavně díky své výšce, kterou mu pan rozhodčí vytknul. Jako druhá byla do kruhu vzata Sylvi, která měla ve své třídě mladých jedenáct soupeřek. Panu rozhodčímu se evidentně líbila už od začátku, nejprve ji vybral do nejlepší šestice a potom ji určit druhé místo. Stala se tedy druhou nejkrásnější mladou fenou na Evropské výstavě. Gratulujeme!J

     Naposledy jsem nastoupila já, ve třídě šampionů. Bylo nás celkem šest. Pan rozhodčí mě prohmatal, prohlédnul, nechal mě proběhnout stejně jako všechny ostatní konkurentky. Všech šest nás pochválil a zadal výborné s tím, že po několika dalších kolečkách nás různě popřehazoval a potom vyhlásil pořadí. Zadává se pořadí pouze prvních čtyřech, já jsem byla na pátém místě.

     S našimi výsledky jsme byli všichni velmi spokojení, samozřejmě i velmi dobrá na Evropské výstavě je ucházející známka, takže pro nás výstava splnila svůj účel. Ukázali jsme se, porazili jsme některé soupeře a hlavně jsme se zase seznámili s dalšími kerňáky. Musíme říci, že se nám náš „katalog“ kamarádů utěšeně rozrůstá a zabírá stále větší kus světa J.

V1, CAC, CACIB - Hjohoo´s Wanna Be Like Hjo

V2, r.CAC - Don´t Call Me Baby

V3 - Niskanniemen Caramelli

V4 - Ginevra Dei Grand Fiumi

V - Cherevichka Iz Doma Eliv´s

abs. - Uslada Tsaritsa Grez Iz Dina Eliv´s

Třída šampionů

Výborná

G090341.gif

26.09.2010

Klubová teriérská výstava v Celje (SLO)

Pettersson Cindy (S)

     Současně s evropskou výstavou proběhla v Celje i speciální teriérská výstava, která nám samozřejmě nemohla uniknout. Konala se v sobotu po ukončení oficiální části evropské výstavy od 17. hodin opět na výstavišti v Celje.

     Jestli jsme byli překvapeni zmatkem na "Evropě", tak to, co se dělo na teriérce opravdu nemá obdoby. Hala narvaná k prasknutí, všude binec, chlupy, papíry, flašky, rozlitá voda, vysypané odpadkové koše, no prostě něco neskutečného. Na začátku pralo sluníčko z boku do haly, takže nebylo nic vidět, kolem 19 hodiny se setmělo a pár světýlek bludiček na stropě nemělo šanci halu osvětlit, takže opět nebylo nic vidět.

    Zprávičky o paní rozhodčí byly dost rozporuplné, více ale bylo těch, které ji moc nechválily. Těžko hodnotit, ale je pravda, že všichni vítězové z Evropské výstavy u ní totálně propadly. Dokonce i BOB měl u ní velmi dobrou. Stejně tak jsme dopadli my všichni. Na druhou stranu ale musíme říci, že při posuzování to byla velice milá paní, byla jemná a příjemná, všechny pejsky pochválila, podrbala a občas se nechala i oblíznout J

Třída šampionů

Velmi dobrá

G090341.gif

09.10.2010

Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích (CZ)

Tichá Vladimíra (CZ)

     Poslední letošní česká výstava (Praha je letos zrušena) měla předznamenat první výstavu příštího roku v Olomouci, protože na obou bude stejná rozhodčí.

     Kerníků se moc nesešlo, dohromady jich bylo patnáct, přičemž  holek bylo jenom 6 - všechny byly jen po jedné ve třídě, jenom já jsem se zase srazila s Aphrou.

     Paní rozhodčí jsem se líbila víc než Aphra, ale v posudku mám, že mám  nevýrazný stop. Potom řekla,  že dominantní stop je znak plemene, a proto mi nemůže ve třídě šampionů dát titul. Takže mě sice zadala výbornou, ale bez titulu.

VD2 - Aphra Honey Eli

Třída šampionů

Výborná 1

G090341.gif

16.10.2010

Mezinárodní výstava v Komárom (H)

Kappacher Friederika (A)

G310044.gif

     Do Komárom jsme se těšili, protože pokud vyjde počasí, tak tu bývají hezké výstavy v pěkném prostředí pevnosti. Pro změnu jsme tentokrát neměli hotel přímo v maďarském Komárom, ale na druhém břehu Dunaje hned u mostu ve slovenském Komárnu. Na výstaviště jsme to ale měli stejně daleko, jako z hotelu u termálů, kde jsme spali minule.

     Celá startovní listina byla jenom o českých kernících, cizí byla jenom Berry od Jopků ze Slovenska, která bojovala proti Sylvi. Já jsem tentokrát byla hlášena ve třídě otevřené (a představte si, že to bylo poprvé v životě – z mezitřídy jsem totiž rovnou začala startovat v šampionech J). Bylo to po dohodě s Luckou, která potřebovala s Kamei získat CAC na maďarského šampiona, takže nemělo cenu se prát mezi sebou.  Ve své třídě jsem byla sama, a to většinou bývá problém. Stejně tak tentokrát. Všichni přítomní kerníci dostali výbornou, jenom já samé excelent, excelent a potom mně vrazila VD.

     Vůbec jsme nepochopili proč, paní rozhodčí se nám nejprve snažila něco naznačit (mluvila jen německy L a posudek je v maďarštině L), ale bohužel jsme jí nerozuměli. Snad to mělo něco společného s chůzí, ale fakt nevíme. A druhou stranu terén v kruhu byl jako tankodrom, tak je možné, že se jí něco na mém pohybu nezdálo.

Třída otevřená

Velmi dobrá 1

G090341.gif

17.10.2010

Mezinárodní výstava v Komárom (H)

Blaha Monika (A)

     Paní rozhodčí nejspíš českého původu (podle jména) se nám líbila víc, než ta včerejší. Byla také pečlivější a s pejsky si dávala více práce. Svoje rozhodnutí se snažila zdůvodnit – naštěstí uměla anglicky, takže paničky s ní mohly i komunikovat a něco se dozvědět.

     Sestava kerníků byla stejná jako včera, navíc se ale objevila Eva Cherýnová s Brentem, Astrou a Aphrou. Já jsem byla přihlášena opět do otevřené a oproti včerejšku jsme měla jednu soupeřku. No a koho jiného než Astru J. Při posuzování jsem se paní rozhodčí líbila víc, dala mě na první místo a získala jsem tak svého čtvrtého maďarského CAC.

     S Kameikou, která vyhrála třídu šampionů jsem se proběhla o titul CACIB. Opět jsem se líbila více, takže můj šestý CACIB byl na světě J. Kameika potom proti Astře obhájila r.CACIB.

     O BOB jsem potom nastoupila já, Sylvi a Monty. Bylo to na několik koleček, paní rozhodčí se dlouho rozmýšlela a nakonec jej zadala Montymu. I tak z toho měla panička velikou radost, protože Montíka upravuje, a tak ji jeho dvojité vítězství více než potěšilo!!!

     Z výstavy na naší straně samozřejmě spokojenost. Z CAC i CACIB máme velikou radost. Bohužel, i když už máme obou ocenění dostatečný počet na splnění titulů, tak čekáme na splnění poslední podmínky, tj. rok a den - proto nám „v uvozovkách“ „nejsou k ničemu“

     Opět se ukázal stejný problém s rozhodčími. Jedno zvíře jeden den získá CAJC, druhý den je za D, další je v sobotu VD, v neděli CAC a CACIB. Je to divné, ale je to tak  L.

V2, r.CAC - Astra Honey Eli

Třída otevřená

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

     Takže už je zase konec roku a můžeme provést jeho vyhodnocení. Maminka to letos měla velice jednoduché, protože byla jenom na dvou krajských výstavách, ale u mě toho bylo podstatně více.Takže vzhůru do toho:

  1. zúčastnila jsem se celkem 42 výstav - byla jsem na světové i evropské výstavě, dále na dvaceti mezinárodních, pěti národních,  osmi klubových, čtyřech krajských a třech speciálních výstavách.

  2. při cestování jsem byla 6x v Maďarsku, 5x v Rakousku, 4x na Slovensku, 3x v Dánsku, 2x v Polsku, Německu a Slovinsku. 18 výstav jsem absolvovala v České republice

  3. na cestách jsem po Evropě jsem ujela cca 16.000 km.

  4. při hodnocení jsem získala 20x výbornou 1 a 10x výbornou 2, 9x jsem byla hodnocena známkou velmi dobrá. Dále jsem dostala 15x CAC, 8x r. CAC, 5x CACIB, 2x r.CACIB, 3x BOB, 1x NV, 2x VT, 2x Krajský vítěz, 2x Klubový vítěz, 1x CC.

  5. během roku jsem dostala 2x kvalifikaci na výstavu Cruft 2011, a to v Praze a v Bratislavě

  6. CACIBů mám za letošek 5 (dohromady tedy 6), bohužel všechny zatím v rámci jednoho kalendářního roku, takže neplním podmínku rok a den. Jinak je vše splněno, neboť je mám z Čech, Slovenska a Maďarska od rozdílných rozhodčích.

  7. během roku se mi podařilo splnit podmínky Českého a Slovenského šampiona a Klubového šampiona KCHMPP a všechny tituly mně byly uděleny

  8. "rozpracovány" jsou tituly Polského, Maďarského a Německého šampiona, dále Interšampiona, klubového šampiona KCHT a také Českého grandšampiona. Takže mám co dokončovat :-)

  9. největším zážitkem byla účast na Světové výstavě v Dánsku, kde jsem sice byla hodnocena VD, ale v té konkurenci to byl ohromný úspěch. Podařilo se jej potvrdit i na Evropské výstavě ve Slovinsku, kde jsem získala výbornou.

     Celý rok hodnotíme jako velice úspěšný, na výstavách se nám dařilo, viděli jsme zase další neznámý kus Evropy, poznali jsme nové kamarády. Doufáme, že se stejně bude dařit i v roce 2011.

     Všem kamarádům a přátelům přejeme všechno nejlepší a těšíme se na další soutěžní setkání.

 

     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 04. 02. 2017