wz

 

 

  

 

9.1.2009

Národní výstava psů v Olomouci

Otakar Vondrouš

      Tak dnes jsem byla na své první výstavě. Konečně už vím, co se děje, když zabalí věci a ujedou mi s maminkou pryč a ta mi potom říká, že byla na výstavě. Takže už jsem to zažila konečně také.

     V kruhu jsme byly dvě, dcera Packy zo Sengetova  a Mamba byla moc hezká a je o tři dny mladší než já - takže se asi budeme potkávat častěji. Obě jsme byly pochváleny a já jsem dostala moc hezký posudek.

"fena správného rámce, pěkná hlava, skus nůžkový, pěkné oko, dobře nesené ucho, správná linie hřbetu, korektní postoj, dobré zaúhlení, pěkný hrudník, pěkné osrstění"

     Vůbec jsem se v kruhu nebála, prý jsem chodila moc hezky, moc hezky jsem se dokázala postavit i ukázat zoubky.

     Víc informací včetně fotek z výstavy, pobytu u Avara i návštěvy u bráchy Atreye prý bude v reportáži. Tak přijďte zas.

VN 1 - Barra Ashlar Garth

Třída štěňat

Velmi nadějná 2

G090341.gif

07.02.2009

Mezinárodní výstava psů v Brně (CRUFT)

Mgr. Božena Ovesná (CZ)

     Mé druhé a třetí výstavě předcházelo cestování do hotelu na břehu přehrady v Brně, protože se holkám nechtělo kvůli počasí brzo ráno. Bylo nás zase plné auto, takže byla sranda. Hotelový pokoj byl bájo a moc se nám tam líbilo. Stejně tak prostředí okolo hotelu, které jsme si opravdu užily.

     Ve výstavním kruhu jsem byla sama. Takže soutěžení nic moc, ale přesto jsem se moc snažila. Trochu jsem se lekala bouchání, které vyluzovaly plechové desky pod koberci, které kryly jakési kanály, ale nakonec jsem si zvykla a uklidnila jsem se. Na stole jsem stála perfektně a zoubky jsem ukázala bez problémů. Byla jsem pochválena a dostala jsem moc hezký posudek.

     Velikou radost jsem měla i z pochvaly vrchní kernařky Andrei, které jsem se také líbila.

Třída dorostu

Velmi nadějná 1

G090341.gif

08.02.2009

Mezinárodní výstava psů v Brně

MVDr. Stanislav Bučko (SK)

     Po včerejší procházce okolo přehrady, lovu všeho možného, vyválení se v bahně a snaze o útěk s kýmkoliv kamkoliv jsem měla ještě lepší srst než včera. Třeba to u mně bude fungovat jako u tety Kamei, která se vždycky před výstavou někde vymáchá a pak vyhraje.

      Panu rozhodčímu jsem se líbila, celkově mě pochválil. Chtěli jsme po něm, aby nám spočítal a zapsal zuby, ale moc se mu do toho nechtělo, tak jsme to odložili na nějakou další výstavu.

     V kruhu jsem opět byla sama, takže žádné velké soutěžení nebylo. Ale opět super posudek. Příště už snad budu mít nějakého soupeře, abych mamince dokázala, že dokážu být stejně dobrá jako ona.

Třída dorostu

Velmi nadějná 1

G090341.gif

07.03.2009 Klubová výstava KCHT České Budějovice

Bohuslava Švajdová

     Do Budějovic jsme vyrazili brzo ráno. Na výstavu jsme jeli hlavně kvůli mamince, která potřebovala získat další ohodnocení CC na získání titulu šampiona KCHT. No a při té příležitosti nahlásili i mě, abych trénovala na  brzké vystoupení ve třídě mladých.

     Ve třídě jsem byla bohužel opět sama, mám smůlu, že moje vrstevnice na výstavy nejezdi, takže první pořádné boje budou teprve až ve třídě mladých, kde se mnou ale už budou soupeřit podstatně starší a zkušenější soupeřky.

     Paní rozhodčí jsem se moc líbila, několikrát zopakovala, že jsem moc hezká, líbila se jí moje srst i postava. Přestože jsem byla sama, nechala mě několikrát proběhnout v kruhu i od ní a k ní a stále opakovala, že jsem hezká holka. Moc hezky se to poslouchalo.

     Na výstavišti jsme zůstali až do tří hodin, ještě jednou jsem byla v kruhu, tentokrát asi s dvaceti pejsky (každý byl jiný) v soutěži o nejkrásnější dorost, ale zde jsem se neumístila.

Třída dorostu

Velmi nadějná 1

G090341.gif

11.04.2009 Pojizerská krajská výstava Mladá Boleslav

Mgr. Božena Ovesná

     Začneme trochou statistiky. Po 228 letech padl v pražském Klementinu teplotní rekord a meteorologové naměřili 22,5 °C. Z toho si snad dokážete představit, jak to v hale v Mladé Boleslavi vypadalo. Navíc před námi bylo 52 pejsků, takže na řadu jsme přišli až kolem půl jedné. Protože jsme všichni "vyhráli" (Kamei, Monty a nový kamarád Zerow od Fossinky), čekali jsme na odpolední soutěže, které začaly s hodinovým zpožděním. Bohužel zbytečně, protože kerni se jako obvykle neumístili

     Byla to moje poslední výstava ve třídě dorostu, od příště již nastupuji v třídě mladých. Dnešní paní rozhodčí už znám, posuzovala mě v Brně a stejně jako tam, tak i dnes se mnou byla spokojená. Mám moc hezký posudek a prý i předvedení bylo v pořádku.

     Jinak doufám, že už jsem se na výstavách  trošku otrkala, a že by to ve třídě mladých nemuselo být špatné. Uvidíme příště  

Třída dorostu

Velmi nadějná 1

G090341.gif

25.04.2009

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

Eva Letáčková (CZ)

G310044.gif

     Tak dnes jsem poprvé soutěžila ve třídě mladých. Sice jsme byly jenom dvě, ale už se konečně soutěžilo a nebylo to jako v třídě dorostu, kde jsem byla věčně sama. Na paní rozhodčí Letáčkovou jsem také byla velice zvědavá a hlavně jsem se těšila na její posouzení, neboť tato paní kernům opravdu rozumí.

     Moji soupeřkou byla Aphra Honey Eli, která je asi o tři měsíce starší a ve třídě mladých již získala (pokud se nepletu) dva CAJCe.

     V kruhu jsem chodila velice dobře, už jsem prý ztratila svůj štěněcí krok. Bez problémů jsem se nechala změřit a ukázala jsem i zoubky (no musím přiznat, že ke konci už mě to nebavilo - panička totiž chtěla do posudku napsat jak jsem vysoká a kolik mám zoubků a paní rozhodčí to dloooouho zkoumala).

     Pak jsme s Aphrou chodily do kolečka, sem a tam a pak paní rozhodčí pogratulovala paničce a řekla, že jsem na prvním místě. Porazila jsem tedy Aphru, bohužel nám ale paní rozhodčí oběma dala známku VD - u mně to zdůvodnila tím, že mám vázaný pohyb. Musím přiznat, že je to pravda, stále jsem ještě malá a postavu mám spíš jako štěně než mladá fena  . Přesto jsme velmi spokojeni. Nic jiného nám nevytkla, a tak je všechno v pořádku.

     Už se těším na další výstavu v Praze!!!

VD2 - Aphra Honey Eli

Třída mladých

Velmi dobrá 1

G090341.gif

02.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Praze

Iva Světlá (CZ)

     Na domácí výstavu v Praze jsme se těšili už proto, že nemusíme brzy vstávat a na výstavišti jsme za chviličku. O to větší průšvih nastal, když jsem den předem v sedm hodin večer přišla s Kačkou z procházky a najednou jsem začala chodit po třech a bála jsem se došlápnout na přední nohu. Hned jsme jeli na psí pohotovost, kde mě paní doktorka prohlédla a prohmatala, ale nic nenašla. Usoudila, že jsem si asi natáhla šlachu nebo něco podobného, dala mi pigáro proti bolesti a řekla, že musím mít naprostý klid.

      Doma začala válečná porada, která byla ukončena verdiktem, že pokud zůstanu doma, nikdo nezajistí, abych byla v klidu. Tak tedy pojedu s nimi na výstavu a zůstanu v kleci, abych mohla odpočívat.

     Když jsme ráno vstali, už mě nic nebolelo, venku jsem lítala jako blázen jako obvykle. Na výstavišti mě zavřeli do ohrádky s maminkou a tetou Kenie. Ty mě tam ošetřovali tak dokonale, že se nakonec ti moji rozhodli, že mě do kruhu vezmou.

     A udělali dobře. Mělo nás být původně pět, ale Aisha a Aphra nedorazily, takže jsme nastoupily jenom tři. Prezentovala jsem se naprosto perfektně, paní rozhodčí mě dala na první místo a dala mi mého prvního CAJCe.

     To ale ještě nebyl konec. Znovu jsem šla do kruhu se Samem, který dostal CAJC mezi psy o titul Nejkrásnější mladý. Opět jsem šla moc hezky a paní rozhodčí jej dala mně.

     Potřetí jsem šla do kruhu s tetou Kenie a s Montym - považte o titul BOB. Na tyhle dva už jsem samozřejmě neměla.

     Takže pro mně velice úspěšná výstava, mám svého prvního CAJCe do Českého a klubového junioršampiona, body do hodnocení KCHMPP a hlavně svoji první medaili. Už doháním maminku

V2 - Adina Honey Eli

VD3 - BrookeFran-Evis

abs. - Aisha od Kerského lesa

abs. - Aphra Honey Eli

Třída mladých

Výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý

G090341.gif

03.05.2009

Národní výstava psů v Bánské Bystrici (SK)

Stanislav Bučko (SK)

     Do Bánské Bystrice jsme jeli přímo z MVP v Praze. Naložili jsme se k Petře a Samovi do auta a vyrazili ještě s páníčkem daleko, daleko. Dorazili jsme tam až večer, a to bylo tak akorát padnout do postele a spát.

     Ráno nás přivítal nádherný den, výstava byla jenom kousek na koupališti a bylo to tam moc hezké. Bohužel nikde žádná voda (bazény byly vypuštěné), tak nám tam bylo pořádné horko. Naštěstí jsme závodili hned od začátku, tak to docela uteklo.

     Původně jsme měly být tři, ale Aphra opět nedorazila, takže jsem soupeřila jenom s Biggi. Ta už mě porazila letos ve štěňatech v Olomouci, tak jsem jí měla co oplácet. Bohužel musím přiznat, že vypadala lépe než já. Je mohutnější a větší - vypadá starší, zatímco já jsem stále ještě spíš dorostenec. Proti ní jsem měla lepší pohyb a byly jsme s paničkou pochváleny za perfektní předvedení, které prý u devítiměsíčního zvířátka pan rozhodčí ještě neviděl. Bohužel nakonec na první místo umístil Biggi, mě vytknul, že mám dlouhý nos. 

     Takže slovenského juniora jsem zatím nezahájila, snad se bude dařit lépe příští týden v Bratislavě.

V1, CAJC - Biggi Ashlar Garth

abs. - Aphra Honey Eli

Třída mladých

Výborná 2

G090341.gif

08.05.2009

Klubová výstava psů KCHMPP v Mladé Boleslavi

Monika Uhlíková (SK)

     Ještě jsem si pořádně neodpočinula z cesty do Bánské Bystrice a byl tu víkend - a protože byl svátek, tak začínal už v pátek, a to klubovou výstavou. Soupeřku jsem měla jenom jednu. Je o chlup starší a byla i o chlup větší a chlupatější.

     Paní rozhodčí si nás obě velice pečlivě prohlídla, prosahala, napsala mi moc hezký posudek a vyhlásila mě jako vítězku. Dala mi navíc mého druhého CAJCe a titul Nejlepší mladá fena.

     Ani jsem se nestačila pořádně rozkoukat a byly jsme s paničkou znovu volány do kruhu, tentokrát k Morrisovi, který dostal CAJCe a nejlepšího mladého psa. Spolu jsme potom šli o titul Junior BOB, který se prý teď začíná zadávat. Paní rozhodčí opět zopakovala, že se jí líbím a titul zadala mně. Páníček potom doma hledal o co jde, ale nic nenašel, tak jsme se shodli na tom, že je to jenom elegantnější název nejlepšího mladého. Ale třeba to bude jinak a kápne z toho nějaký ten bodík do hodnocení KCHMPP navíc. Uvidíme.

     Všichni jsme čekali na odpolední soutěže, ale kerníka pochopitelně nikdo nevybral. Přesto ale úspěch zažili, neboť v párech byli přihlášení  Monty a Kamei a obsadili super třetí místo.    

     Pak nás paničky všechny nacpaly do přeplněného auta a vyrazily směrem na Bratislavu, kde nás v následujích dvou dnech čekaly další dvě mezinárodní výstavy. No nemáme my chudáci těžký život.

V2 - Brenda Fran-Evis

Třída mladých

Výborný 1, CAJC, KVM, Junior BOB

G090341.gif

09.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK) - Cruft

Natalija Leonova (RUS)

G310044.gif

     Po večerním příjezdu na Zlaté písky jsem zažila veliké překvapení, protože v bungalovu na mě již čekal Milošek s tou větší a pochopitelně také moje maminka Fency. Byla tu i Petra s Gasem a Samem a jeden pidikerník, kterému také říkají Bíba. Chvíli jsme si hráli, ale byli jsme za ten den celí uvaření, tak jsme brzy zalezli.

     Ráno jsme do Lucčina auta nacpali Lucku, Petru a Kačku, dále Fency, Kamei, Montyho, Sama, Gase a mě a kompletní vystavovací výbavu a jeli jsme na výstaviště Incheba. Ještě že nás nikdo nezastavil a nekontroloval.

     Paní rozhodčí jsem se moc nelíbila, říkala, že jsem hodně malá, že bych měla být mohutnější a větší a chlupatější a ..... a že patřím do dorostu. Nakonec mi sekla VD a pustila mě z kruhu.

     V kempu jsme byli už na poledne, celý den jsem blbla, lumpačila, honila se, koupala se s klukama i holkama a byl to bezvadný den.

Třída mladých

Velmi dobrá 1

G090341.gif

10.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

Anna Cwieceková (SK)

     Třetí výstava za tři dny byla opět v Bratislavě. Tedy ne že bych byla nějaká měkota, ale po včerejší a předvčerejší výstavě a po lítačkách a koupačkách na pláži a v kempu jsem tedy moc čerstvá nebyla. Přesto jsem se předvedla hezky, ale pro paní rozhodčí jsem byla hezká jenom na to aby mi dala výbornou, ale bez titulu.

     Po výstavě jsme se ještě jednou vrátili do kempu, přeložili jsme některé věci z auta do auta, protože páníček s Petrou a klukama zůstával ještě na odpolední soutěže, protože Sam dostal CAJCe a BOBa a vyrazili jsme k domovu.

     Domů jsme dorazili již skoro za tmy, utahané, unuděné, nevyspalé, atd. atd. Do bytu nás nakonec musely vynést paničky, protože našim nožičkám už to vůbec nešlo. Prospaly jsme s maminkou dva dny a už se zase těšíme na další zážitky.

Třída mladých

Výborná 1

G090341.gif

16.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Budapesti (H)

Dr. János Márton (H)

G310044.gif

     Sotva jsme se za ten týden dali s maminkou dohromady, už nás zase nacpali do auta a zase se někam jelo. Tentokrát s Petrou a Samem a navíc nám Lucka přibalila Kenie. Jeli jsme dlouho na nakonec jsme se ocitli až v Budapešti v Maďarsku.

     Výstava probíhala u velikého fotbalového stadionu na tréninkové ploše, kruhy byly travnaté, ale vzhledem k tomu, že tráva byla vyschlá na troud prášilo se a moc se mi tam nelíbilo.

     Ve třídě jsem byla sama, pan rozhodčí mě pečlivě prohlídnul, nechal mě několikrát projít. Posudek mám hezký (přeložila nám ho známá hned na místě), jediné, co mi vytknul, že jsem dosud nehotová a že mám slabší konstrukci. Musím holt trošku zesílit a zmohutnět.       

Třída mladých

Velmi dobrá 1

G090341.gif

17.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Budapesti (H)

Cristian Stefanescu (RO)

G310044.gif

     Další den opět v Budapešti na stejném místě. Rozhodčí tentokrát z Rumunska, bohužel mu nerozuměl ani vedoucí v kruhu, takže proč a jak se můžeme jenom domnívat. VD nejspíš ze stejného důvodu jako včera.

     Budapešť nás s paničkou tedy moc neuspokojila, na druhou stranu je pravda, že jsem stále spíš křehká dorostenka, než udělaná mladice :-) Hlavně, že se dařilo mamince a že se podařilo splnit úkol, kvůli kterému jsme sem jeli. Můj úspěch by byl vlastně navíc. No, ale snad se to zlepší. Uvidíme hned příští týden v Chorvatsku.

Třída mladých

Velmi dobrá 1

G090341.gif

23.05.2009 Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích (CZ)

Elzbieta Chwalibók (PL)

     Dnešní výstava byla opravdu zvláštní. Začalo to tím, že ve čtvrtek přivezl páníček tetu Kenie, která u nás přespala. V pátek ráno přijela Petra s Gasem a Samem. Naložili s paničkou auto, tak jak je zvykem, když jedeme na výstavu, naložili maminku a tetu Kenie, Sama dali té větší do náruče, naskákali do auta a odjeli. A mě nechali doma. S tou větší a Samem. Ten otravoval a chtěl si hrát, ale mě bylo smutno. Nakonec jsem to ale nevydržela a začali jsme spolu lumpačit.

     V sobotu ráno nás ta větší vyhnala z pelíšku ještě skoro za tmy a než jsme se rozkoukali, přijela Lucka s Kamei a Montym. Nacpali nás všechny do auta a jelo se - na výstavu do Litoměřic.

     Byli jsme tam opět jako první, ale vzhledem k tomu, že jsme začínali, tak to tentokrát bylo v pořádku. A pak se Lucka naklonovala a podala heroický výkon. Mimo mě měla na starosti úpravu a předvedení Sama, Montyho, Kamei a pár dalších kerníků. Už vím, co znamená pojem, koukat si na záda. Díky Lucko, byla jsi naprosto profesionální, nikoho jsi neošidila a na nás psíky jsi byla moc hodná. (No my vždycky poznáme, jak je ten kdo nás vodí naladěn a podle toho pak podáváme výkony).

    Do kruhu jsem šla jenom s Yulinkou od Fossinky, protože Astra nedorazila. Paní rozhodčí jsem se líbila, už hned na stole řekla, že mi dává výbornou. Yulinka měla smůlu, byla jenom v podsadě a navíc na první výstavě, tak moc nevěděla co a jak. Paní rozhodčí ji posoudila s VD a na mě ještě jednou koukla, opět řekla, že se jí líbím a dala mi i CAJC.   

    Takže dámy a pánové, v den svých desátých měsíčnin jsem splnila podmínky pro přidělení titulu Český junioršampion. Navíc mám samozřejmě bodíky do KCHMPP.

     Jupíííííííí!

VD2 - Yulinka od Fossinky

abs. - Astra Honey Eli

Třída mladých

Výborná 1, CAJC

G090341.gif

30.05.2009

Krajská výstava v Hradci Králové

František Polehňa (CZ)

     Hradecká výstava byla v pěkném prostředí autocampu Stříbrný rybník. Problém bylo, že lilo a lilo a lilo. Celou dobu jsme byli zavření v kleci pod deštníkem, aby na nás nepršelo, takže jsme si kemp pořádně ani neprohlédli.

     Soutěžila jsem s Aishou, která je o půl roku starší, moc jí to slušelo, je podstatně vyspělejší než já a byla i dobře vytrimovaná (od Lucky). Jejím problémem ale bylo to, že byla na první výstavě ona i její panička, takže k dokonalému předvedení to mělo daleko. Vítěze třídy mladých dal pan rozhodčí nakonec mě hlavně kvůli tomu, že jsem se dobře předváděla. Za titul jsme rádi, ale pokud by se hodnotila jenom krása měla vyhrát Aisha.

     V odpoledních soutěžích bylo mladých asi 40, tak je jasné, že na kerníka se zase nikdo ani nepodíval :-(

V2 - Aisha od Kerského lesa

Třída mladých

Výborná 1, vítěz třídy mladých

G090341.gif

05.06.2009

Národní výstava v Senci (SK)

Lokoci Szaba Zsolt (RO)

     Pan  rozhodčí potvrdil opět naše zkušenosti se Slovenskem a nezadáváním titulů. Vlastně nás to už ani nepřekvapuje. Pokud to nejde jinak a vyhraje český pes, tak je to bez titulu.

        Posudek mám slušný, u nás by to podle něj bylo bez problémů na titul. Pokud jsem tedy byla druhá, znamená to, že Aphra jej měla ještě lepší a musela se tedy více líbit, a proto nechápu, proč jí titul nebyl zadán.

V1 - Aphra Honey Eli

Třída mladých

Výborná 2

G090341.gif

06.06.2009 Mezinárodní výstava v Nitře (SK)

Katalin Radvanszky (H)

          Jestli jsme včera byli naštvaní na výkon rozhodčího, dnes to paní rozhodčí rozhodně vylepšila. Posuzování bylo pečlivé a objektivní, tituly se nešetřilo a i přístup byl o něčem jiném.

          Vzhledem  k tomu, že jsme všichni včerejší odpoledne strávili na koupališti v Senci, kde jsme byli stále ve vodě, čekali jsme, že nám bude vytýkána kvalita srsti. Ale asi tu mají dobrou vodu, protože se srstí byla paní rozhodčí u všech spokojena.

           Maminka dnes splnila podmínky pro udělení titulu Slovenská šampionka, mně se tolik nedařilo. Byla jsem druhá za Astrou, ale té to dnes opravdu slušelo.

V1, CAJC - Astra Honey Eli

Třída mladých

Výborná 2

G090341.gif

13.06.2009 Národní výstava v Klatovech (CZ)

Zdeněk Kliment (CZ)

       Národní výstava v Klatovech se konala po 11 letech a bylo vidět, že si pořadatelé dali záležet, aby se tam opět vrátila nastálo. Soutěžilo se na dvou travnatých stadionech a na zimním stadionu. Zatímco venku bylo nádherné počasí, na zimáku bylo opravdu chladno. A tam jsme samozřejmě byli my. Ale začínali jsme, tak se to dalo vydržet.

      Konkurence se sešla jenom ve třídě šampionů, a to jak u psů, tak u fen. Ostatní třídy byly obsazené jenom jedním psem, takže se moc nesoutěžilo. Přesto byl pan rozhodčí se všemi velice spokojen, nezadal žádné VD a přidělil všechny možné tituly.

     Po "vítězství" ve třídě mladých jsem ještě nastoupila o nejlepšího mladého, tentokrát s Morrisem, to je ale veliký a vyvinutý fešák, tak jsem neměla šanci. Ale přesto jsem velice spokojená, mám dalšího CAJC a opět mi přibyly bodíky do klubového šampiona KCHMPP. Už mně jich chybí jenom osm 

Třída mladých

Výborná 1, CAJC

G090341.gif

20.06.2009 Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi (CZ)

Eva Letáčková (CZ)

     Do soutěže jsem dnes byla přihlášena jenom já, maminka se mnou byla na výletě. Paní rozhodčí mě před necelými dvěma měsíci na mojí první výstavě ve třídě mladých sice dala VD s tím, že jsem moc drobná, ale jiné výtky neměla. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne dnes, protože jsem již zesílila a trochu zmohutněla.

     Ve třídě jsme byly jenom dvě. Brenda byla na své druhé výstavě a přestože ji předváděla zkušená chovatelka, předvedla jsem se lépe. Posudek již je velice pěkný, to co se původně nelíbilo již je asi odstraněno, protože mě paní rozhodčí pochválila a zadala mi výbornou a dalšího CAJCe. Tímto oceněním jsem získala dostatečný počet bodů a splnila jsem podmínky pro udělení titulu Junioršampion KCHMPP.

      Sranda bylo, že když panička jásala a sdělovala to holkám u kruhu, tak to paní rozhodčí slyšela. Nevěřila vlastním uším, přišla se zeptat, jestli opravdu v necelých jedenácti měsících mám Českého a Klubového junioršampiona. Když jsme to potvrdili, tak jenom obrátila oči k nebi a šla dále posuzovat.

     O nejlepšího mladého jsem šla se Samem. Se starším a hezkým klukem jsem neměla šanci, ale jinak jsme samozřejmě byli moc spokojení.

V2 - Brenda Fran-Evis

Třída mladých

Výborná 1, CAJC

G090341.gif

21.06.2009 Speciální výstava KCHT v Lanškrouně (CZ)

František Polehňa (CZ)

G310044.gif

     Z Mladé Boleslavi jsme se přesunuli k babičce a dědovi na Pardubicko, kde jsme strávili noc a ráno jsme vyrazili do Lanškrouna na speciální výstavu KCHT. Maminka sem jela pro svého třetího CC, aby dokončila Klubového šampiona KCHT. Pokud bych zde dnes já dostala CAJC, tak bych získala další šampionát - tentokrát Junior šampiona KCHT. Pro něj mám už splněny všechny podmínky, pouze musím získat jednoho CAJC na klubové výstavě KCHT.

     Před třemi nedělemi jsem se panu rozhodčímu na krajské výstavě v Hradci Králové líbila, byla jsem tedy zvědavá na dnešní výsledek.

     V kruhu jsem byla s Aphrou. Aphra se líbila více a zaslouženě vyhrála. Ale s mým VD se mi moc smířit nechce. Zdůvodnění bylo opravdu o ničem a spíš to bylo jenom hledání důvodu. Proti druhému místu nic, ale VD jsem si nezasloužila.

     Na druhou stranu - tři tituly za dva dny by bylo asi moc . To už bychom asi přeháněli.

V1, CAJC - Aphra Honey Eli

Třída mladých

Velmi dobrá 2

G090341.gif

27.06.2009 Mezinárodní výstava v Brně (CZ)

Jiřina Volšická (CZ)

     Na výstavu jsme odjížděly od Lucky, kde jsme spaly a tentokrát bez maminky i tety Kenie, které se v Brně nevystavovaly. Přijely ale za námi s páníčkem a tou větší, protože z Brna se ještě pokračovalo do Gross-Enzersdorfu v Rakousku a tam se budou vystavovat ony, zatímco já jsem s páníčkama jela domů.

    

     Měli jsme novou paní rozhodčí, pokud vím, tak kerny posuzovala poprvé. Neměla problémy jen s jejich posouzením, ale i s tím, kdo a o jaké tituly soutěží, co se zadává apod. Vedoucí kruhu jí moc nepomohla, takže se chvílemi konalo ze strany vystavovatelů školení rozhodčí o tom, kdo má nastoupit o jaký titul. Skoro bych řekla - ostuda.

 

     Výsledky ostatních pejsanů nemá cenu hodnotit, jsou uveřejněny na stránkách klubu, tak se podívejte. Já měla opět smůlu na Aphru, která proti mně už opravdu vypadá jako dospělý kerník. Já jsem stále ještě drobnější, takže se mi někdy těžko soutěží. Ta třída mladých od 9 do 18 měsíců je opravdu příliš široká a pokud se sejdou pejsani z obou povolených hranic, jsou tu příliš nerovné podmínky.

 

     Jinak mám teď smůlu. Všechny výstavy až do mých 15ti měsíčních narozenin jsou mi vlastně k ničemu. Českého juniora mám, Klubového KCHMPP také, takže všechny případné úspěchy nemůžu použít ani do klubového ani do českého šampiona. Škoda. Ale soutěžit nepřestanu

 

V1, CAJC - Aphra Honey Eli

V3 - Abigail Slovak Diamond

Třída mladých

Výborná 2

G090341.gif

23.07.2009

Národní výstava ve Splitu (CRO)

Eugeny Kuplyauskas (RUS)

   Co a jak bylo ve Splitu si můžete přečíst v reportáži. Našim cílem bylo pokusit se ve čtyřech nočních výstavách získat tři CAJC a tím dostáhnout na titul Chorvatský junior šampion.

     Dnes v pohodě, ve třídě jsem byla sama. Líbila jsem se a proto jsem bez problémů dostala svého prvního chorvatského CAJCe. Se Samem od Petry  jsem potom šla o Junior BOBa, kterého ale nakonec dostal on.

Třída mladých

Výborná 1, CAJC

G090341.gif

24.07.2009

Mezinárodní výstava ve Splitu (CRO)

Jorge Nalleum (UY)

  Po koupání v moři, hrabání na zahradě, žvýkání citrusů, oliv a fíků bych raději ležela a spala a ne se v jedenáct hodin večer vystavovala. Ale protože mým povoláním je být výstavní pejsek, tak jsem do toho zase musela jít

     Rozhodčí byl spokojen, ve třídě jsem byla opět sama, tak mi bez problémů zadal druhého CAJCe a pak jsem nastoupila proti Samovi o Junior BOBa. Po delším rozhodování jej dal pan rozhodčí mně.

Třída mladých

Výborná 1, CAJC, Junior BOB

G090341.gif

25.07.2009

Národní výstava ve Splitu (CRO)

Nina Karlsdotter  (S)

  Páníčkové byli všichni na výletě na lodi, my pejsani jsme zůstali na vile a hlídala nás Lucka. Proto jsme byli všichni správně odpočinutí na další noční výstavu. Navíc jsme si ještě schrupli v našem novém stanu přímo na výstavišti a pak jsme zabojovali.

     Já samozřejmě také. Ve třídě jsem opět byla sama, ale boj nastal o Junior BOBa. Ve psech opět vyhrál Sam, takže jsme opakovali včerejší noční posuzování. A opět se více dařilo mně.

     Já i Sam jsme byli přihlášeni ještě na jednu mezinárodní výstavu, která se měla konat další den v neděli. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo Chorvatského junior šampiona získat již na prvních třech výstavách, tak jsme na další už nejeli. Ušetřený čas jsme věnovali moři, odpočinku a lenošení.

Třída mladých

Výborná 1, CAJC, Junior BOB

G090341.gif

22.08.2009

Krajský výstava v Kalových Varech Zdeněk Kliment

     Karlovarská výstava byla takovým odpočinkem více méně pro to, abych neztratila výstavní formu. Měli jsme docela štěstí na počasí, celý týden předtím byly ohromné vedra, z pátku na sobotu zase přišly bouřky a přívalové deště, ale v sobotu na výstavu se vyjasnilo, teplota byla kolem 20 stupňů a bezva se soutěžilo.

     Ve Varech se sešlo 129 plemen s cca 600 psy - kerníci byly jenom dva. Já a Kameika. Panu rozhodčímu jsem se moc líbila stejně jako v Klatovech, pochválil mě a bez problémů mi zadal vítěze třídy mladých.

     V odpoledních soutěžích to bylo jako obvykle. Nastupovalo cca 40 mladých a tam samozřejmě kerník neměl šanci :-(

Třída mladých

Výborná 1, vítěz třídy mladých

G090341.gif

05.09.2009

Krajská výstava Rybníky

Marie Hogarty (IRL)

G310044.gif

     Na krajskou výstavu pořádanou Andreou a Richardem bylo přihlášeno celkem 35 kernů. V podstatě se tedy jednalo o jakousi kerní speciálku, na kterou navíc byla pozvána paní rozhodčí z Irska.

     Ve třídě jsme byly tři, umístila jsem se třetí s VD. Paní rozhodčí jsem se moc nelíbila, dle jejího posudku bych měla mít všechno lepší. Hmm, prostě nejsem její typ. Přesto jsem ráda, že vím, co se asi líbí a nelíbí ostrovním rozhodčím a snad toho využijeme někdy příště.

V1, VT - Pussycat at Impuls

V2 - Bigi Fran-Evis

Třída mladých

Velmi dobrá 3

G090341.gif

12.09.2009

Klubová výstava KCHT Mladá Boleslav

Maite Gonsalbo (E)

     Na klubovou výstavu KCHT jsem jela soutěžit jenom já. Maminku jsme ale samozřejmě nemohli nechat doma, takže mně jela držet palce. Měla jsem šanci ji překonat, protože pokud bych dostala CAJC z této výstavy, mohla jsem se stát Junior šampionem KCHT. To je jediný titul z Čech, který maminka nemá, protože když ona soutěžila jako junior, nebyla Katka členem klubu, a proto má až titul v dospělých.

      Přípravu jsme rozhodně nepodcenily, Katka mě protrimovávala už asi týden dopředu každý den, nacvičovaly jsme chůzi i ukazování zoubků a samozřejmě i postoje.

     O paní rozhodčí jsme vůbec nic nevěděli, takže jsme na její posuzování byly všichni moc zvědaví, tím spíše, že o španělských kernech tady nevíme vůbec nic. Byla to velice sympatická paní, všechny pejsky pořádně prohlédla a prosahala a v podstatě byla v hodnocení velice mírná (dala jenom jedno VD). Její vkus jsme ale za celou dobu neodhadli, protože v každé třídě vyhrál typově jiný kerník.

     Ve třídě mladých jsme měly být tři, Brooke se ale nedostavila, takže jsem bojovala jenom s Adinou. Líbila jsem se víc, takže mě paní rozhodčí dala na první místo, dala mi CAJC a KVM.

     Pak se to celé nějak zašmoulilo, šla jsem s vítězným psem, který dostal také KVM o ???? nevím co. Vyhrál on, ale jiný titul nebo pohárek než já nedostal. Jenom v závěru nastupoval o BOB. Tak jsem tomu moc nerozuměla a ostatní také ne :-) 

    No základ je, že jsem dostala CAJC a splnila jsem podmínky pro získání titulu Junior šampion KCHT. Bezva :-)

VD2 - Adina Honey Eli

abs - Brooke Fran-Evis

Třída mladých

Výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých

G090341.gif

13.09.2009

Národní výstava v Lipsku (D)

Ilse Freerksen (D)

     Jak vypadají výstavy v Německu paničky zajímalo už dlouho. Protože se ale většinou výstavy v německých, relativně blízkých městech kryjí s výstavami, kam většinou jezdíme kvůli dokončení šampionátů, tak nám zatím Německo unikalo. Stejně tomu bylo i tentokrát, kdy v Lipsku byla v sobotu mezinárodní a v neděli národní výstava. Mezinárodku jsme museli oželet, protože sobotní klubovou výstavu KCHT jsem musela absolovovat kvůli snaze o získání klubového junior šampiona. Tak jsme zkusili alespoň tu národní.

     Ve třídě jsme měla dvě holky po známých rodičích (jedna po Mambo No. 5 of Barnsley a druhá po Rottrivers Mc Feast), tak mi bylo jasné, že to bude tvrdý boj.

     Paní rozhodčí si nás všechny pečlivě prohlédla, osahala, zkontrolovala a všem nám zadala výborné. V rozstřelu už jsem tolik štěstí neměla a obsadila jsem třetí místo. Důležité ale je, že jsem se líbila.

V1, CAJC - Timathy´s Katja

V2 - Finnegans All My Loving

Třída mladých

Výborná 3

G090341.gif

19.09.2009

Krajská výstava KCHMPP Mladá Boleslav

Robert Kanas (SK)

G310044.gif

Speciální výstava KCHMPP letos pro kerníky vypsána nebyla, zbyla na nás jenom krajská KCHMPP.  Vzhledem k tomu, že jsem splnila podmínky junioršampiona KCHMPP a měla jsem si zde vybrat pohár a dostat diplom, tak jsme na ni nakonec jeli.

     Panu rozhodčímu jsem se nelíbila, na rovinu to Kačce řekl, přesto je posudek docela dobrý.

    Připojuji posudek: "Fenka vyhovující velikosti, pěkný výraz hlavy, krásné, malé tmavé oko, ne celkem ideální horní linie, níže nasazený a nesený prut, správné úhlení končetin, standardní osrstění, pohyb vzadu by mohl být prostornější"

Třída mladých

Velmi dobrá 1

G090341.gif

08.10.2009

Interra Bratislava (SK)

Peter Machetanz (D)

G310044.gif

     Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli předvést naši krásu na světové výstavě v Bratislavě, logickým vyústěním byla i účast na výstavě Interra, což je vlastně klubová výstava asociace teriérů. Tyto výstavy totiž byly pořádány o stejném víkendu. Jeli jsme už ve středu na Zlaté písky, kde jsme měli v bungalovech ubytování až do soboty.

     Pan rozhodčí mi zadal VD, přestože jsem se moc snažila. Přitom posudek mám celkem dobrý. Při zmínce o uších se ale musím smát :-)

Posudek: "1 rok, samičí výraz, velmi dobrá hlava, trochu větší uši, správný skus, správné tělo, správný prut, správné osvalení, velmi dobré úhlení, správná srst, velmi dobrý temperament, velmi dobrý pohyb."

     Takže přestože VD, za posudek mohu být spokojená.

(10 soupeřek - nikdy v životě jsem ještě nezažila takovouhle konkurenci)

Třída mladých

Velmi dobrá

G090341.gif

09.10.2009

Světová výstava v Bratislavě (SK)

Pavol Seman (SK)

    Když jsme vyjížděli do Bratislavy, tak jsme si jakési naděje dělali na ocenění na Interre. O světovce jsme tušili, že tam jedeme jenom na kukačku, protože na ty světové pejsky asi nemáme. Chtěli jsme prostě vědět, jak to na takové výstavě vypadá a zároveň jsme chtěli mít možnost si říci: "Byli jsme tam!"

     Celkově zde bylo přihlášeno 98 kerníků a třída mladých fen byla druhá nejobsazenější. Přihlášeno bylo 15 kernic a musím přiznat, že jedna byla hezčí, než druhá. Sebevědomí jsem tedy rozhodně moc veliké neměla, tím spíš, že kolem létala samá známá světová jména. Předpoklad, že by holka s jednoznačně českými rodiči - (Fency Bohemia Enjoy a Izmail Sparkling Heart´s) bodovala proti potomkům psů od Vom Smaragd, Hjojoós, Rottriver´s, Glenmore´s a nebo Tribun´s byl jednoznačně troufalý.

     Možná proto, že se od nás nic moc neočekávalo, byla panička celkem klidná, tzn. nepřenášela na mě žádný neklid a já jsem byla naprosto v pohodě. Na chůzi dokola jsme se pomalu ani nevešli, takže jsme dali jenom dvě kolečka a šla jsem jako první na stůl. Přestože prohlídka trvala pár sekund, byla velice podrobná a bylo vidět, že pan rozhodčí ví, kam a proč sáhnout. Pak jsem šla do trojúhelníku a zařadila jsem se na konec fronty.

     Protože páníčkové rozložili naše ležení u stolku rozhodčích, podařilo se jim zjistit, že jsem dostala modrou stužku, tudíž VÝBORNOU!!!!! Bezva, opět jsme se uklidnili, už jsme získali víc než včera na Inteře.

     Pan rozhodčí prohlédl všechny pejsky, dvěma předal diplom a červenou stužku za VD a vrhnul se na nás. Opět kolečko, pak od něj a k němu a postoj. Pak vybral čtyři postupující - jako třetí určil MĚ!!!

     Znovu kolečka, potom mně ukázal na čtvrté místo. Chápete?!?

 JSEM ČTVRTÁ NEJKRÁSNĚJŠÍ FENA NA SVĚTĚ VE TŘÍDĚ MLADÝCH CAIRNŮ!!!!

 

V1, CAJC, JWW - BEST JUNIOR - Glenmore´s Halloween Queen

V2 - Finnegans All My Loving

V3 - Trumpington´s Zimstern

Třída mladých

Výborná 4

G090341.gif

24.10.2009

Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích

Miroslav Václavík

      Účast na této výstavě a potřeba vyhrát svoji třídu pro mě byla nutností. Špatně jsem se totiž narodila. Včera mi bylo 15 měsíců, takže teprve ode dneška se mohu hlásit do mezitřídy.

     A proč špatně narodila? No abych mohla co nejdříve splnit podmínky pro udělení titulu Český šampion, musím získat 4x CAC ve dvou sezonách. No a vzhledem k tomu, že u nás do konce roku (a tedy do konce sezony)  jsou jenom dvě výstavy (dnešní Budějovice a za 14 dnů Praha), neměla jsem moc možností, jak alespoň jednoho CAC v této sezóně získat. Pokud by se mi to totiž nepodařilo, tak bych v roce 2010 mohla získat CACů třeba padesát, ale o šampiona bych mohla požádat až po zisku CAC v roce 2011. Takže vidíte, co všechno hraje roli.

     Pan rozhodčí tam dnes měl hospitantku, takže o to víc se zkoumalo, prohlíželo, hodnotilo a ..... nezadávalo. U pejsků lítaly velmi dobré, výborné bez titulu. Měli jsme docela obavy, jak to dopadne.

     Do kruhu jsem šla s Astrou, která už  nějaké úspěchy v mezitřídě má (minule v Brně dostala národního vítěze a na světovce bylo její dvojče Aphra 3 v mezitřídě).

     No měla jsem štěstí, výbornou i s CAC zadal pan rozhodčí mně. Takže základ na Českého šampiona byl položen a z toho máme všichni ohromnou radost. Navíc jsem se proběhla s Aphrou o r. CACIBa, kterého však nakonec pan rozhodčí nezadal.

V2 - Astra Honey Eli

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

07.11.2009

Mezinárodní výstava v Praze

Letáčková Eva (CZ)

     Dnes byla poslední letošní česká výstava. Docela jsem se těšila, mělo se sejít 27 kernů, a to jsou skoro všechno kamarádi. Navíc měla být i rozhodčí paní Havlíčková, na jejíž hodnocení jsme byli také zvědaví.

     První překvapení nastalo, když jsme až u kruhu zjistili, že budeme mít paní rozhodčí Letáčkovou. Tahle změna totiž nebyla avizována ani na netu. Nemůžeme ale říci, že by nám to vadilo, tahle rozhodčí kernům rozumí.

     Její dnešní posuzování a hodnocení dost překvapilo. Stejně jako minule u pana rozhodčího  Václavíka, tak i tady byla na hospitaci nová paní rozhodčí, takže se posuzovalo dost tvrdě. Ale opravdu tvrdě. U 24 přítomných kernů nakonec padlo 6!!!!! dobrých. A musíme podotknout, že se jednalo i o jindy velmi dobře hodnocené pejsany.

     V mojí skupině nás mělo být 5. Nakonec jsme ale soutěžily jenom dvě, protože ostatní se nedostavily. Paní rozhodčí i hospitantce jsem se moc líbila, dostala jsem výbornou a mého druhého CAC z druhé mezinárodní výstavy v mezitřídě. Takže rozjeto na šampiona mám docela dobře. Snad se bude podobně dařit i v příští sezoně. S Kameikou a jednou holkou z Německa jsem ještě šla o CACIB, ale na šampionky ještě pochopitelně nemám.

Můj dnešní posudek: "15ti měsíční fena, hlava s výborným fenčím výrazem, výborná krční, ramenní a hřbetní linie, korektní prut, korektní pohyb, výborná kvalita srsti, výborné předvedení"

VD2 - Barra Ashar Garth

abs. - Charlota Bohemia Enjoy

abs. - Anife R.A.C. Popelka

abs. - Astra Honey Eli

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

05.12.2009

Mezinárodní výstava psů v Nitře (SK)

Kubala Jaroslav (SK)

     Stejně jako start na letošních posledních českých výstavách byl zaměřen na možnost získat CAC do Českého šampiona, účast na dvou výstavách v Nitře byla také směřována na možnost získání Slovenského šampiona již v příští sezoně. Vzhledem k tomu, že moje dosavadní nedostatky, na které poukazovaly slovenští rozhodčí (že jsem drobná, málo osvalená, atd.) se zdají být vyřešeny, doufaly jsme, že se mi bude dařit. 

     Jako obvykle jsme vyrazili o den dříve - zase kvůli klidu na cestu a tentokrát také kvůli další výstavě, na kterou jsme všichni byli přihlášeni, a na kterou bylo potřeba si dostatečně odpočinout. Jednalo se o tzv. Pedigree cup, a ten měl být večer po skončení první nitranské výstavy. Jednalo se o netradiční výstavu, která spočívala v posuzování vždy dvou pejsků proti sobě nezávisle na FCI skupině, ale pouze podle rozlosování. Takže se stalo, že s čivavou nastupoval bernardýn, a to byla opravdu sranda. Tři rozhodčí potom určili, kdo z dvojice je vítězem a ten postupoval dále opět do další dvojice. Bohužel žádný kerník se do finálového kola nedostal.

     Ale zpět k výstavě. Na výstaviště jsme dorazily mezi prvními a při pohledu do katalogu a na soupeře mně v hlavě blesknul nápad. A to, že bych konečně mohla mojí paničce splnit její zatím největší přání. Nechala jsem se tedy bez keců učesat a šla jsem na věc. Měla jsem moc pěknou soupeřku, která mě doposud vždy porazila, ale tentokrát jsem jí to nandala a s přehledem jsem ji porazila.

     V dalším kole mě čekala teta Kamei, a to o ocenění CACIB. Bylo to samozřejmě moc těžké, ale vítězství jsem jí bez boje nechat nechtěla. Proto jsem se pyšnila a chodila s hlavičkou nahoře a stála jako panenka. Jupííí a můj první CACIB byl doma.

     No a protože jsem pejsek nejkrásnější, tak přece toho BOBa musím dostat taky. To jsem ale nepočítala s tím, že půjdu s takovým fešákem, jako je Sam. On je ale gentlepes a při hodně dlouhém posuzování usoudil, že mně ho přenechá a přestal paničce chodit. To byla moje šance, kterou jsem perfektně využila a světe div se. Můj první BOB a rovnou ze zahraničí a na mezinárodní výstavě. A navíc ze Slovenska od slovenského rozhodčího!!!!!

V2 r.CAC - Bigi Ashlar Garth

Mezitřída

Výborná 1, CAC, CACIB, BOB

G090341.gif

05.12.2009

Mezinárodní výstava psů v Nitře (SK)

Csik Ištván (H)

     Po včerejším úspěchu jsem se na výstavu opět moc těšila. Dnes tu bylo podstatně více kerníků. Naše česká sestava byla stejná, ale objevili se kerníci z Slovenska. Původně jsme si mysleli, že v sobotu byli na výstavě ve Welsu nebo v Polsku, ale nebylo tomu tak a jenom evidentně nechtěli ke včerejšímu panu rozhodčímu. Asi se ho báli :-)

     Svoji třídu jsem znovu vyhrála a získala  tak dalšího CAC, dostala jsem i velmi hezký posudek. Tím jsem skončila, neboť na Kameiku v soutěži o CACIBa jsem dnes neměla.

     Jinak mi dneska výstava přišla spíše jako souboj majitelek a ne soutěž krásy psů. Šlechtily se totiž spíš paničky než jejich pejsani a také se mi zdálo, že se místo předvedení perfektního postoje pejska předváděla velikost výstřihu některých vystavujících. :-) Chudák pan rozhodčí občas nevěděl, kam s očima.

    Fandili jsme mu :-), vydržel to a rozhodoval podle kvalit psů a ne podle velikosti ..... :-)

V2 r.CAC - Bigi Ashlar Garth

VD3 - Aphra Honey Eli

Mezitřída

Výborná 1, CAC

G090341.gif

     O tomto víkendu jsem absolvovala svoje poslední letošní výstavy. Proto je asi čas zhodnotit moji výstavní sezonu stejně tak, jako to udělala na svých stránkách maminka

     Pokud  se ohlédneme za mým uplynulým výstavním rokem, myslím si, že mohu být velmi spokojená. Pokud bych to vzala statisticky, tak:

  1. zúčastnila jsem se 33 výstav (18ti českých a 15ti zahraničních - z toho deset jich bylo na Slovensku, tři v Chorvatsku a po jedné v Německu a Maďarsku)

  2. při cestování po výstavách jsem ujela něco kolem 12 tisíc kilometrů

  3. při hodnocení na výstavách jsem získala 15x výbornou 1, 4x výbornou 2, 1x výbornou 3 a 4, 9x CAJC, 4x CAC, 1x CACIB, 1x BOB, 3x Junior BOB, 2x KVM, po jednom VTM a Nejlepší mladou fenu a 8x velmi dobrou. Jako dorostenec jsem dostala 4x VN1 a 2x VN2

  4. dokončila jsem a byly mi již přiznány tituly Juniorských šampionů České republiky, Chorvatska, KCHT a KCHMPP

  5. největším úspěchem bylo čtvrté místo na Světové výstavě psů v Bratislavě ve třídě mladých

  6. nejvzdálenější rozhodčí byli z Irska, Španělska, Ruska a Švédska

  7. nejvzdálenější soupeři byli z Ruska, Izraele a USA

     Začátek sezony se odehrával v duchu mého věku, tzn. startovala jsem ve třídě štěňat a dorostu, takže se spíše jednalo o takové rozkoukávání. Také jsem většinou neměla žádné soupeře, takže šlo opravdu více méně o trénink.

     Opravdová závodní sezona pro mě začala vlastně až na konci dubna v Českých Budějovicích, kdy jsem mohla poprvé vystoupit ve třídě mladých. Měla jsem štěstí a líbila jsem se a v průběhu jednoho měsíce a účasti na čtyřech výstavách jsem získala titul Českého junior šampiona.

     V průběhu dalšího měsíce se mi podařilo nasbírat dostatečný počet bodů a stala jsem se Junior šampionem KCHMPP.

      Další měsíc jsem na výstavě KCHT dokončila junior šampiona tohoto klubu. Tím jsem v podstatě dokončila ve věku necelého roku všechno, co jsem mohla v České republice dostat. Takže všechny ostatní výsledky byly z hlediska bodů nebo zisku dalších titulů v podstatě k ničemu a musela jsem čekat až do listopadu na možnost vystoupení v mezitřídě. V té jsem ale mohla startovat už jen na dvou výstavách (České Budějovice a Praha), neboť více jich do konce roku nebylo. Na nich jsem nutně musela získat alespoň jednoho CAC, abych mohla pomýšlet na splnění titulu Český šampion už v roce 2010 (je potřeba mít 4x CAC ze dvou výstavních sezon). Zadařilo se na obou, a tak můžu doufat, že se mi tento titul podaří získat co nejdříve. Podobně se mi dařilo i na Slovensku, kde jsem získala rovněž dva CAC, takže se dá uvažovat i o slovenském šampionátu.

      V zahraničí se mi už tolik nedařilo (i když obrazně - více VD mám z Čech). Většinou jsem byla za výbornou, ale buď bez titulu nebo druhé či třetí v pořadí.

     V rámci dovolené v Chorvatsku jsem se zúčastnila tří nočních výstav, na nichž jsem splnila podmínky udělení titulu Chorvatský junior šampion. Takže alespoň jeden zahraniční juniorský šampionát mám.

     Největší úspěch jsem zažila na Světové výstavě v Bratislavě, kde jsem se v konkurenci 15 fen ve třídě mladých s hodnocením výborná na čtvrtém místě na světě. To je samozřejmě ohromný úspěch, který už se bude velice těžko opakovat.

     Všem kamarádům a přátelům přejeme všechno nejlepší a těšíme se na další soutěžní setkání.

 
 
     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 04. 02. 2017