wz

 

 

 

 

 

CAIRN TERRIER - KERNTERIÉR (Standard FCI č. 4/12. 3. 1998)
 

Klasifikace: Skupina 3, sekce 2 nízkonozí teriéři,  bez pracovní zkoušky.

Velikost: kohoutková výška je průměrně 28 – 31 cm, vždy v poměru k ideální hmotnosti, která je 6 – 7,5 kg.

Zbarvení: krémové, pšeničné, šedé až černavé. Žíhání u všech těchto barev je přípustné, nikoli však zbarvení zcela černé, bílé nebo černo-tříslové (black and tan). Velmi typické je tmavé zakončení krycích chlupů na uších a na čenichu.

Vzhled: hlava: malá, ale poměrná k velikosti těla. Stop je výrazný, čenichová partie silná, stejně jako čelisti, které však nejsou dlouhé nebo hrubé. Nos je černý. Hlava je dobře tvarovaná.

Oči: šikmo od sebe posazené, středně velké, tmavě hnědé. Jsou lehce zapadlé, s rozcuchaným obočím.

Uši: malé, zašpičatělé, dobře nesené a vzpřímené, nikoli příliš od sebe ani příliš osrstěné.

Zuby: velké, čelisti silné, skus nůžkový.

Krk: správně nasazený, nikoli krátký.

Tělo: má rovný hřbet střední délky. Žebra jsou dobře klenutá, hluboká; bedra pružná.

Končetiny: středně dlouhé, silných, ne však hrubých kostí, kryté hrubou srstí, stehna jsou silná a svalnatá, hlezna nízká, ani vybočená, ani vbočená.

Tlapy: u hrudních končetin jsou větší než tlapy pánevních končetin, mohou být lehce vytočené ven. Polštářky jsou vysoké a pevné.

Ocas: krátký, vyvážený, dobře krytý srstí, ale bez třásní. Nasazený není ani příliš vysoko ani příliš nízko, nesený je vesele, ale nikoli přetočený dolů směrem k hřbetu.

Srst: je velmi důležitá. Je odolná vůči povětrnostním podmínkám, musí mít dobře vyvinutou podsadu, která je krátká, měkká a hustá, krycí srst je hustá, tvrdá, ale nikoli hrubá. Může být lehce zvlněná.

Charakteristika: povaha: nenáročný, přizpůsobivý, veselý, bystrý, učenlivý, poslušný, odvážný, hravý, bezproblémový, někdy dominantnější a sebevědomý, samostatný, přátelský se smyslem pro humor, rád sportuje.

Využití: rodinný pes, dobře hlídá.

Ubytování: v bytě i venku.    

G350116.gif

     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 20. 03. 2014