wz

 

 

 

9.01.2009

Národní výstava psů v Olomouci

Otakar Vondrouš (CZ)

     Takže jsme opět zde. Moc dlouho nám ta zimní výstavní přestávka nevydržela (naposledy jsme byly před měsícem ve Wellsu). V Olomouci jsou kvůli prostorům výstavy rozprostřeny do tří dnů, a proto se teriéři vystavují už v pátek. Protože se nám nechtělo letět ráno takový kus - vzhledem k počasí, našli jsme azyl u našich kamarádů v Přerově (u paničky Avara), která nás u sebe nechala i s Luckou přespat, a proto jsme na výstavu přijely ráno v naprosté pohodě. Moc ji za to děkujeme a více bude v reportážích. Ve třídě jsem měla jenom Evitu a bylo to jako obvykle. Jednou já, jednou ona, tentokrát se štěstí obrátilo ke mně. Celkově vyhrála Kameika (NV a BOB) a Gas (NV). Výstava, až na venkovních -25°C, malé kruhy a ještě menší výstavní haly, byla příjemná a líbila se nám.

P.S. Poprvé jsem také vyvedla na výstavě svoji dcerušku

V2, r. CAC - Evita z Rogendorfu

Třída vítězů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

17.01.2009

Šampion šampionů 2007 Praha - Top Hotel

Eva Letáčková (CZ)

      Už jak jsem psala loni, velice pěkné prostředí Kongresového centra Top Hotelu Praha je jako stvořené pro vyvrcholení celé loňské výstavní sezóny. Opět musím říci, že se nám tu velmi líbilo a že nejenom účast, ale i přítomnost byla velkým zážitkem.     

      Jako v loňském roce se kerníci přihlásili jenom tři. Já a Evita jsme byly podruhé, Kenie tentokrát měla nahradit Kameika. Bohužel ta je již ve značném stupni těhotenství, a proto sice byla přítomna, ale do kruhu nenastoupila. Utkaly jsme se tedy jenom my s Evitou. Podle její paničky na minulé výstavě v Olomouci dosáhla 100 bodové hranice a splnila tedy podmínky Šampiona KCHMPP. Gratulujeme! Dnešní "šampion" by prý měla být již její poslední výstava, doufáme, že to panička nevydrží a opět se brzo někde potkáme.

       Do druhého kola paní rozhodčí poslala mě. Tam jsem nastoupila společně s dalšími deseti teriéry. Vybíralo se pět nejkrásnějších, mezi ně jsem se už ale nedostala.

        Všechny jsme opět za účast dostaly krásný pohár a už se opět těšíme na další ročník.

       Chceme poděkovat všem, kteří nám přijeli držet palce a kteří s námi vydrželi až do konce - Jitce s Montym, Lucce s Kenie a Kamei, Andree, Richardovi a Madlence. Děkujeme!!!!

Pouze šampióni

postup do druhého kola

G090341.gif

25.01.2009 Mezinárodní výstava v Trenčíně (SK) Jovanovič Nemanja (SRB)

      Vyrazily jsme opět o den dříve. Naštěstí - protože za Slavkovem byla veliká objížďka a motat se tam ráno by asi nebylo nic moc. Ubytování bylo moc hezké, od výstaviště jsme byly jenom kousek. 

      Výstaviště je zde hezké, bylo zde teplo a příjemně, takže jsme si výstavu docela užily. Posuzování bylo zajímavé - já, Kenie i Monty máme skoro doslova stejné posudky. Ocenění byly medaile, za BOBa pohár, ale nedostali jsme žádný diplom.

V1, CAC,  r.CACIB - Melany Vážská kaskáda

V3 - Nicolett at Impulse

Třída otevřená

Výborná 2, r.CAC

G090341.gif

07.02.2009

Mezinárodní výstava psů v Brně (CRUFT)

Mgr. Božena Ovesná (CZ)

     S Luckou, Montym a Kenie jsme opět vyrazili už v pátek s tím, že jsme byli ubytováni v hotelu nedaleko brněnské přehrady. Vzhledem počasí v následujících dnech se to ukázalo jako prozíravý nápad.

     Místo paní Gitti Schwab z Lucemburska, na kterou jsme se těšili, rozhodovala paní Ovesná a upřímně řečeno, moc pochval na  její adresu poslat nemůžeme. Ale rozhodčí je rozhodčí a nemá cenu o jeho výkonu diskutovat.

     V kruhu jsem byla se sestřičkou, podařilo se mi ji porazit.

V2, r. CAC - Fella Bohemia Enjoy

Třída šampionů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

08.02.2009

Mezinárodní výstava psů v Brně

MVDr. Stanislav Bučko (SK)

     Jak jsem psala výše, bydleli jsme nedaleko brněnské přehrady, včera jsme skončili relativně brzo, takže jsme byli brzo i na hotelu, a proto byl čas na pořádnou procházku okolo přehrady. Jak jsme po ní vypadali si asi dovedete představit, naštěstí jsou kerníci samočistící (respektive dokáží se perfektně vytřít do hotelových povlečení), tak dnes na výstavě už by to nikdo nepoznal.

 

     Pro dnešního rozhodčího platí totéž, co jsem psala včera.

 

     V kruhu jsem byla opět sama se sestřičkou, opět se mi podařilo ji porazit. Získala jsem i r.CACIB, ale opět za fenou, která dosud nemá hotový šampionát, a proto na nás CACIB nepřechází. Je to snad zakleté, s Res. bychom mohli dláždit, a to co bychom potřebovali, nejde a nejde. Tak snad příště. Jako ceny letos byly medaile a opravdu se jim tentokrát povedly.

 

     Jinak mám velikou radost z Abygail, viz její stránky.

 

V2 - Fella Bohemia Enjoy

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r.CACIB

G090341.gif

07.03.2009 Klubová výstava KCHT České Budějovice

Bohuslava Švajdová (CZ)

    Klubová výstava KCHT v Českých Budějovicích se konala při oblastní výstavě. Kerníků bylo nahlášeno 13, nakonec dvě holky chyběly. Ve třídě vítězů jsem byla sama. Výstava mě bavila, chodila jsem moc pěkně a byla jsem paní rozhodčí náležitě pochválena. Bohužel pár dní před výstavou se u mě objevila falešná březost, cecíky se mi nalily mlékem a pokleslo mi celé bříško. Protože jsem otrimovaná, tak bylo celkem dost vidět, což mi paní rozhodčí vytknula. Do soutěže o BOBa postoupilo celkem 6 zvířátek, do konečného rozhodnutí už jen já a Brent z Klče. BOBa nakonec dostal Brent s tím, že pokud bych měla zatažené bříško, určitě bych vyhrála já. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o soutěž krásy, tak se nedalo nic dělat. Do příští výstavy to už snad bude v pořádku.

     S výsledkem jsem spokojená, získala jsem dalšího CC, kterého potřebuji na šampiona KCHT. Mám je sice už 4, ale vzhledem k tomu, že panička nebyla původně členem KCHT, tak mi do uznání titulu chybí ještě jeden. Dva jsem totiž získala jako nečlen KCHT. Smůla.

Třída vítězů

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

05.04.2009

Národní výstava Pápa (H)

Radvánszky Katalin (H)

     Dnešní výstavě předcházela výstava ve Wieselburgu v Rakousku, kterou jsem se sice s Montym, Samem a Kenie navštívila, ale narozdíl od nich jsem nebyla přihlášena. Z Rakouska jsme přejeli do maďarské Pápy, kde už jsme byli přihlášeni všichni.

     Výstava probíhala v parku, který podle fotografií z předchozích let je krásný a travnatý, na nás však čekalo něco ne nepodobného oraništi, po kterém se nedalo chodit, natož přejet s klecemi a stoly :-( Když se nám podařilo jakž takž dostat k našemu kruhu, nastala další anabáze spojená s placením, vyžádáním si čísel a sehnání katalogu. Vše v maďarštině, protože anglicky ani německy tam nikdo neumí ani slovo. My zase neumíme maďarsky, tak si to určitě dokážete představit :-)

     Nakonec na šílené výstaviště vykouklo sluníčko, udělalo se velmi hezky a velmi teplo, povrch trochu vyschnul, takže to byl docela dobrý výlet i zážitek. Nedovedu se ale představit, jak by to vypadalo, kdyby pršelo. Už takhle jsme při příchodu byli všichni obalení bahnem až za ušima. :-)

     Všem se nám dařilo, všichni jsme byli za V1 s tituly, navíc Monty dostal ještě BOBa.

Třída šampionů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

25.04.2009

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

Eva Letáčková (CZ)

     Na dnešní výstavě jsem zase pro změnu šla do třídy otevřené. Všechno proběhlo podle klasického rámce - brzký příjezd, čekání, upravování, chození, posouzení, vyhodnocení. Bylo tu hodně kamarádů a další jsme si udělali, tak to docela utíkalo.

     V kruhu jsme byly tři. Bredu i Lovely znám, pořádně jsme se o pořadí popraly, paní rozhodčí se dlouho rozhodovala. Posudek mám bez problémů, žádné připomínky v něm nejsou. Nakonec mě rozhodčí zařadila na druhé místo za Bredu, které to dnes opravdu slušelo.

     Panička měla z výstavy radost, protože moje i Bibiny výsledky ji potěšily a navíc se jí podařilo s norfolkem, kterého trimuje ve svém salonu, a kterého na této výstavě pro majitele předváděla, získat CAC, CACIB a BOB. Paní rozhodčí a hospitantka jí vyloženě pochválily jeho trim

V1, CAC, r.CACIB - Breda Cairn-Setuaktum

V3 - Lovely at Impuls

Třída otevřená

Výborná 2, r.CAC

G090341.gif

03.05.2009

Národní výstava psů v Bánské Bystrici (SK)

Stanislav Bučko (SK)

     Tak jsme zase vyrazili do ciziny. Vyjížděli jsme až po pražské mezinárodní výstavě, kde perfektně zabodovala Abygail, takže jsme plánovali, že v Bystrici budeme kolem sedmé hodiny večer. Bohužel u Slavkova byla 70 kilometrová objížďka, která vede samými okreskami, takže jsme nakonec dorazili úplně mrtví kolem půl deváté večer. Ke konci cesty pršelo, tak se i špatně jelo.

     Druhý den na nás ale čekal krásný slunečný den a krásné výstavní kruhy umístěné na místním koupališti. Bohužel všechny bazény (a že jich tam je) včetně velkého jezera byly vypuštěné, takže z koupání nebylo nic. V pořadí jsme byli jako druzí, takže vše probíhalo velice rychle.

     S panem rozhodčím se už znám, ale tentokrát jsme s jeho rozhodováním nebyli moc spokojeni. Jeho posuzování vypadalo totiž tak, že když už evidentně nemohl vyhrát slovenský pes, "tak to tedy dáme českému, ale bez titulu". Dopadla jsem tak já, dopadl tak i Sam i Abygail. Bylo by možno pochopit, že tituly zadat nechce, ale to zdůvodňování bylo naprosto zbytečné a zcestné a evidentně bylo znát, že si hledá důvody, proč je nezadat.

     Takže přestože jsem vyhrála svoji skupinu, další potřebný CAC jsem nedostala s tím, že je vidět, že jsem zasloužilá matka a že by mě už měli nechat odpočívat. Tenhle názor je o to legračnější, že mi před dvěma měsíci na MVP v Brně dal r.CACIBa a napsal mi super posudek. A mám pocit, že nyní vypadám mnohem lépe, než v tom Brně

V2 - Melany Vážska kaskáda

VD3 - Nikkita Vážska kaskáda

Třída otevřená

Výborná 1

G090341.gif

09.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK) - Cruft

Natalija Leonova (RUS)

     Výstavy Springduodanube jsme spojili s krátkou dovolenou na bratislavských Zlatých pískách, kde se nám moc líbí a kam rádi jezdíme. Tentokrát jsme měli zamluvené dva bungalovy, kde bylo mnohem víc místa a mnohem větší klid než v chatičkách, kde jsme obvykle spali. Já s páníčkem a tou větší (a ještě Petrou a Samem a Gasem) jsme vyrazili už v pátek ráno, zabydleli jsme se a strávili krásný den čekáním na zbytek výpravy, který se vystavoval na klubové výstavě KCHMPP v Mladé Boleslavi. Protože tam byli velmi úspěšní, čekali na odpolední soutěže a za námi dorazili až kolem deváté hodiny večer. Trochu jsme si pohráli a šli spát.

      Na výstavišti klasika, paní rozhodčí sice měla ke každému vystavovanému pejskovi nějaké průpovídky, ale vzhledem k tomu, že mluvila rusky a překladatel asi nebyl překladatel, protože nic nepřekládal, tak nám to bylo jedno. Ale asi jsem se jí líbila, dala mi CAC a po boji s Kameikou i mého dalšího CACIBa.

     Večer v kempu byl bezvadný, koupali jsme se, lítali jsme, přátelili jsme se s lidmi a pejsky okolo, dostali jsme něco málo z grilovačky. No paráda.

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

10.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

Anna Cwieceková (SK)

     Druhá jarní slovenská výstava už byla spíš trapnost. Poslední dobou všichni slovenští rozhodčí na Slovensku snad mají zákaz udělovat Čechům tituly. Setkávali jsme se s tím již loni, a letos to začíná být pravidlo. Jsme zvědaví, jak to dopadne v Senci a Nitře, a pokud to bude pokračovat, asi už Slovensko vypustíme - bude to zajímavé tím spíš, že tam má být rozhodčí, která předevčírem Bibině dala CAJCe a JuniorBOBa. Na jednu stranu rozhodčí psa pochválí, ale pak mu řekne, že výborná ano, ale bez titulu. Asi bychom byly spokojenější za VD, než za výbornou s těmi kecy okolo. Prostě to co jsme psali o Bystrici, platilo i nyní. (Když už jsme u Bystrice. P. Bučko tam Bibině dal V2 a Fency V1 bez titulu. V Blavě nás potkal na parkovišti a začal tam vykřikovat, jaké jsme krásné feny, a že se mu moc líbíme atd. Bohužel Katka byla tak překvapená, že mu tu Bystrici nepřipomněla. Škoda, mohla být sranda.).

Třída šampionů

Výborná 1

G090341.gif

16.05.2009

Mezinárodní výstava psů v Budapešti (H)

Dr. János Márton (H)

     Takže o týden později jsme zase v Budapešti. Maďarsko nás zatím stále vyzývá k tomu, abychom tam nejezdili (viz reportáže Lucky) Čekali jsme, co nám vyvede tentokrát. Cílem byl další CAC do sbírky, vše nad to mohlo být jenom příjemné.

     Ve třídě jsem byla sama, ale podle toho, jak pan rozhodčí probral jack russly před námi, nebyla to vůbec výhoda a ani nebylo nic jasné. Nechal mě několikrát chodit, pečlivě mě prohmatal a prohlížel. Nakonec mi zadal V1, CAC a znovu mě nechal projít po kruhu. Potom paničce poblahopřál a zadal mi i CACIBa a dal mi moc hezkou šňůrku, která se v Maďarsku dává jako  ocenění místo pohárů.

     O BOB jsem šla se Samem, tomu to dnes moc slušelo, a tak jej nakonec získal on.

     Pomsta Maďarska přišla druhý den, rozhodčí z Rumunska měl pro BOBového Sama jenom V1 bez titulu a pro Abygail a Kenie, která mě tentokrát nahradila, jenom VDčka.

     Jinak se nám v Maďarsku moc líbilo, snad bude i reportáž. Ale na to se musíme pořádně vyspat :-)

Třída otevřená

Výborná 1, CAC, CACIB

G090341.gif

23.05.2009 Mezinárodní výstava psů ve Varaždinu (CRO) Kevin Brown (DK)

     Výstavě ve Varaždinu předcházela dlouhá cesta. Naštěstí jsme jeli den předem, tak jsme měli celý večer a noc na to, abychom se dali dohromady. Když říkám dali myslím Gase a Kenie, což byla sestava tohoto klání.

    Výstaviště ve Varaždinu je na místním kynologickém cvičišti, které je velmi hezky upravené a je zde dostatek místa i stínu. O ten šlo hlavně, neboť oba dny bylo přes 30 °C a přestože foukal vítr, tak tam bylo hrozně. Naštěstí nám vybudovali stíněné stanoviště za využítí stromů, dek i slunečníků, tak se to dalo vydržet.

     Na řadu jsem přišli po 13té hodině, a to už toho bylo opravdu dost. V kruhu jsem se celkem snažila, tak podrobnou prohlídku a prošahání jsem ještě na výstavě nezažila. Pan rozhodčí opravdu i přes počasí nedal nikomu nic zadarmo. Líbila jsem se, zadal mi výbornou a CAC. O CACIB jsem šla s Kenie, která rovněž postoupila s CAC ze třídy otevřené. Nakonec vyhrála Kenie a v závěru dostala i BOB, když porazila Morrise.

    Odpolední soutěže byly pro kerny jako obvykle o ničem a jedinou cenu, kterou jsme dostali, byla malinká medaile za BOB. 

     Vítězem jsem se ale nakonec stala já, neboť r.CACIB, který jsem za pořadí za Kenie dostala byl poslední, který mi chyběl na splnění podmínek pro získání titulu Interšampion. Takže ode dneška mi tak můžete říkat

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r.CACIB

G090341.gif

24.05.2009 Mezinárodní výstava psů ve Varaždinu (CRO) Viva Maria Soleczkiy-Szpunar (PL)

     Páníčkové nás po včerejší výstavě dali na pokoj, kde jsme okamžitě usnuli. Zatímco oni se šli koupat do termálních lázní, my jsme odpočívali a chystali se na další den.

     Paní rozhodčí byla velice sympatická, všem podala v kruhu ruku, představila se, vyptala se na pejska a pak začala posuzovat. Stejně jako včera to byla velice podrobná prohlídka. Nakonec všechno dopadlo stejně, vyjma BOB, kterého tentokrát získal Morris.

     S oslavami Interšampiona jsem čekala až do dneška. Co kdyby se mi náhodou ještě dnes podařilo CACIBa získat a uzavřela bych ho tak s čistými čtyřmi CACIBy. Cesta za Intrem byla dost dlouhá a složitá a trvala skoro dva roky. Měla jsem ale smůlu, že jsem vždy  dosáhla pouze na res. CACIB - a to 7x - bohužel vždy za fenkami, které ještě intra neměly. Teprve teď se mi podařilo dostat res. za mojí sestřičkou Kenie, která již intra má, a proto její CACIB přechází na mně.

     Navíc, a to se musím pochlubit, každý CACIB je z jiné země     

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r.CACIB

G090341.gif

30.05.2009

Krajská výstava v Hradci Králové

František Polehňa (CZ)

     Po zahraniční smršti jsme se rozhodli trochu vydýchat v domácím prostředí na navíc v klidu na krajské výstavě. Hradecké výstavy se nám vždy líbili, tak jsme ji opět chtěli vyzkoušet. Bohužel oproti minulým letům, kdy výstaviště bylo v prostoru Zimního stadionu nebo na fotbalové stadionu u "lízátek" a kdy jsme byli alespoň částečně pod střechou, letos organizátoři vybrali areál kempu na Stříbrném rybníku.

     Areál je moc hezký, vše bylo pečlivě připraveno, ale .... pršelo. A chvílemi dokonce lilo. Ne že bychom na to nebyli připravení, předpověď nám to oznamovala už týden dopředu, ale přece jenom, co je moc, to je moc. Jediný světlý okamžik byl, že v době posuzování kernů pršet přestalo, ale jinak hrůza.

     Ve třídě jsem byla sama a vzhledem k tomu, že otevřená nebyla obsazena, dostala jsem  k vítězi třídy rovnou i krajského vítěze. Do odpoledního klání jsme v dešti čekali až do 15. hodin (více méně proto, že jsme chtěli pohár za KV - je moc hezký, podívejte se do galerie). V FCI skupině nás bylo spolu s Gasem dohromady 6, ale rozhodčí se na kerny opětovně ani nepodíval. 

Třída vítězů

Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz

G090341.gif

05.06.2009

Národní výstava v Senci (SK)

Lokoci Szaba Zsolt (RO)

G310044.gif

     Po hradeckém odpočinku jsme opět vyrazili do dálek. Opět dvojvýstava na Slovensku - národní v Senci a mezinárodní v Nitře. Už jsem několikrát psala o slovenských výstavách a slovenském hodnocení, takže jsme opět počítali s nějakým zážitkem. A opravdu - slovenská výstava a rumunský rozhodčí je opravdu kombinace, jak má být.

     Výsledky silně rozpačité, nejde jen o nás, ale pokud mě a Lilly ve třídě šampionů dá VD a Maxe V1 s odřenýma ušima, je to zvláštní. Navíc hodnocení, že jsem vzadu přeúhlená (všechny jsme stály z kopce, protože na stůl nás odmítl rozhodčí vzít) a že mám malý hrudník (ha ha ha, zrovna já), to je opravdu síla.

     Jinak tituly se opět šetřilo, jako klasicky na Slovensku.

V1, CAC - Maxa zo Sengetova

VD3 - Lily zo Sengetova

Třída šampionů

Velmi dobrá 2

G090341.gif

06.06.2009 Mezinárodní výstava v Nitře (SK)

Katalin Radvanszky (H)

     Na paní rozhodčí jsem byla zvědavá, setkaly jsme se v maďarské Pápě a tam jsem se jí líbila. Byla jsem zvědavá, zda bude poplatná klasickému slovenskému hodnocení a šetření s tituly, ale nebylo tomu tak. Vcelku s shodla s našimi představami o kvalitě přítomných psů a proti jejímu rozhodování asi nemáme žádné připomínky.

          Paní rozhodčí si nás pečlivě prohlédla, zhodnotila, zadala tituly a bylo hotovo.

         Jinak v porovnání počtu kerníků Češi : Slováci - 8 : 4 - je  vidět, že s kerny na Slovensku to asi není zrovna optimální stav. Navíc nikdo nový se neobjevuje, jsme zvědaví co se v jejich chovu bude dít, až přestanou jezdit současní šampioni.

     Ziskem r. CAC jsem dokončila pouť za Slovenským šampionem, takže se mi podařilo získat další titul. Jestli se  budu snažit o slovenského Granda zatím nevím, z hodnocení na Slovensku jsme více méně otrávení. Není to o tom, že bychom nedokázali přijmout, že jsou tam lepší psi (i když samozřejmě nejsou), ale o celkový pocit z vystavování a hodnocení na Slovensku.

 

V1, CAC, CACIB - Maxa zo Sengetova

V3 - Fella Bohemia Enjoy

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC, r.CACIB

G090341.gif

21.06.2009 Speciální výstava KCHT v Lanškrouně

František Polehňa (CZ)

      Dnešní moje vystoupení mohlo být v podstatě poslední v České republice. Pokud bych dostala svoje další CC, splnila bych podmínky pro udělení titulu Šampion KCHT, což je jediný český titul, který mi ještě chybí a který ještě mohu získat. Junior šampiona KCHT jsem bohužel prošvihla, protože panička nebyla členkou klubu, a tak přestože jsem všechny ostatní podmínky pro jeho udělení splnila, nemohla jsem o něj požádat.

       Pan rozhodčí mě posuzoval asi před dvěma týdny v Hradci Králové na krajské výstavě, tam jsem se mu líbila, tak jsem doufala, že nebudou problémy. Navíc jsem ve třídě byla sama.

      Překvapení se nekonalo - bylo mi sice řečeno, že bych mohla něco shodit, a že nejsem moc upravená, ale vcelku bez problémů mi zadal výbornou, CACe a poslední potřebný CC.

     Jsem tedy již i Šampion KCHT.

Třída vítězů

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

28.06.2009

Klubová výstava teriérů v Gross-Enzersdorfu (A)

Susanne Kuratko (A)

     Do Grossu jsem měla zajímavé cestování. V pátek večer odjela Bibina a místo ní se s páníčkem vrátila Kenie. Trochu jsme si pohrály a ráno jsme s páníčkem a tou větší vyrazili do Brna. A světe div se, tam byla Kačka s Luckou a Bíba, Kenie a Monťas. Oni se vystavili, zatímco my s Kenie jsme odpočívaly.

    Po soutěží páníček s tou větší sbalili Bibinu, rozloučili se s námi a zmizeli zpět do Prahy, zatímco my jsme nabalily všechny věci k Lucce do auta a vyrazily směr jih. Nejely jsme dlouho, jenom do kempu v Pasohlávkách - na břehu přehrady Nové Mlýny - kde jsme měly zamluvenou chatičku na přespání. Lucka něco říkala o pionýrech a pionýrských táborech, ale to nevím, co znamenalo. Snad to objasní ve své reportáži.

     Brzo ráno jsme pokračovaly dál na jih, kousek od Vídně na nás čekalo výstaviště v Gross-Enzersdorfu, kde byla Rakouská klubová výstava teriérů.

     Kruhy byly venku, počasí nic moc, chvílemi pršelo, chvílemi lilo, hodně nám to připomínalo letošní Hradec Králové. Ale na rozdíl od Hradce, kde se nám posuzování líbilo, tak tady to tedy zase bylo něco. Bylo úplně jedno, jak se stojí, jak se předvádí, jak se vypadá, důležité bylo jenom jedno, odkud jsi. A podle toho se posuzovalo - hlavně v odpoledních soutěžích.

     V šampionech jsme byly jenom dvě, rakušanka byla asi hezčí, tak proto asi vyhrála. Mně to ale bylo fuk, protože hlavní bylo, že již má přiznaného rakouského šampiona, takže její CACA přechází na mně. No a mně teď už na Rakouského šampiona chybí jenom jeden. Tak uvidíme, kdy se zadaří. 

V1, CACA - Hexi Rosi vom Blumengrund

Třída šampionů

Výborná 2, r. CACA

G090341.gif

18.07.2009 Mezinárodní výstava v Oberwartu (A)

Dušan Paunovič (SRB)

    Výstava byla daleko, počasí mizerné, tak jsme vyjížděli velice brzo. V Čechách i v Rakousku byly povodně, nevěděli jsme do čeho vlastně jedeme.

     Při výstavě jsme měli štěstí, výstava kupodivu nebyla moc obsazená, ve všech třídách byl jenom jeden pes, a proto jsme tedy měli všichni ulehčenou roli. Celkem bez problémů jsem dostala výbornou a CACA, o CACIB jsem šla s Rosalii of Buchonian Gate od paní Annacker a s Kenie. Panu rozhodčímu jsem se líbila nejvíce, res. dostala Kenie.

     Díky zisku CACA jsem splnila podmínky Rakouského šampiona, takže výstava velmi úspěšná a panička měla ohromnou radost.

Třída šampionů

Výborná 1, CACA, CACIB

G090341.gif

19.07.2009 Mezinárodní výstava v Szombathely (H)

Eva Misic (SRB)

     Z Oberwartu jsme přejížděli do maďarského Szombathely, kde naše mise měla pokračovat další mezinárodní výstavou. Neměli jsme domluvené ubytování, tak jsme využili toho, že Petra od Morrise měla zajištěný hotel a jeli jsme s ní. Našli zde pro nás nakonec malinkatý pokoj, ale hlavně, že jsme se měli kde vyspat.

    Všichni opět byli ve třídě po jednom, jenom já jsem musela mít tu smůlu a mít za soupeřku Lilli zo Sengetova. S ní to míváme na střídačku, jednou se líbím já, jednou Lilli. Byli jsme zvědaví co a jak, ale nakonec jsem se paní rozhodčí více líbila já, a proto jsem třídu šampionů vyhrála. Navíc jsem ještě dostala r.CACIB, takže jsme byli velmi spokojeni.

    Problém ale nastal s Luckou, protože při předvádění Kenie si Lucka opětovně podvrkla svoje koleno a nemohla chodit, sedět, natož řídit. Naštěstí domů auto i nás odvezla Kačka.

V2, r.CAC - Lilli zo Sengetova

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

24.07.2009

Mezinárodní výstava ve Splitu (CRO)

Jorge Nalleum (UY)

     Do Splitu jsme jeli na dovolenou a panička to hned spojila s vystavováním na čtyřech nočních výstavách. Já jsem byla naštěstí hlášena jenom na jednu. Více o nich je v reportáži.

     Vlastně mně o nic nešlo na získání chorvatského šampiona potřebuji získat CAC příští rok.

     Ve třídě jsem byla se slovenskou Melany Vážska kaskáda. S Melany je to taky vždycky jako na houpačce, tentokrát jsem byla druhá já.

V1, CAC - Melany Vážska kaskada

 
Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

05.09.2009

Krajská výstava Rybníky

Marie Hogarty (IRL)

G310044.gif

     Na tuto krajskou výstavu jsem se opět velice těšila, protože to v podstatě měla být neoficiální kerní speciálka. Richard s Adreou opět uspořádali krajskou výstavu, na kterou pozvali kromě jiných i paní rozhodčí z Irska. Ta měla posoudit české kerníky, kterých se opět sešlo veliké množství (přihlášeno jich bylo 35). Více bude v reportážích.

     V mojí skupině byli čtyři kerníci, umístila jsem se jako druhá, bohužel s VD. Není to ale špatné, neboť hodnotila způsobem jako v Irsku, kde je na výstavách velké množství kerníků, a proto známek výborný je méně, než jsme zvyklý u nás. Dnes jich zadala 12 z celkového počtu 32 vystavovaných pejsků. Ale celkově s námi všemi byla spokojená.

V1, VT - Kamei Sparkling Heart´s

VD3 - Evita z Rogendorfu

abs. - Breda Cairn-Setuakatum

Třída vítězů

Velmi dobrá 2

G090341.gif

13.09.2009

Národní výstava v Lipsku (D)

Ilse Freerksen (D)

     Německo bylo tak trochu mimo plán. V sobotu byla Bíba na klubové KCHT, aby se pokusila získat dalšího CAJCe a tím i titul Junior šampion KCHT, což se podařilo.

    Nedělní národní výstavu v Lipsku (v sobotu byla mezinárodní) holky chtěly vyzkoušet, aby věděly, jak to chodí v Německu. A Lipsko je celkem blízko, tak jsme se tam rozjely.

     Ve třídě jsem měla jednu soupeřku. Líbila jsem se, posudek je obsáhlý a velmi hezký, ale nakonec jsem byla druhá.

     Výstava byla moc hezky organizovaná, vše pečlivě připraveno, doma jsme byly za chvíli, takže jsme byly spokojeny. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že získat Německého šampiona je skoro utopie, protože výstavy jsou daleko, je potřeba 5 vítězství, přičemž res. nepřecházejí a ještě si musíte dávat pozor na to, kdo výstavy organizuje, protože výsledky do šampionátu se započítávají různě podle organizátorů.

V1, VHD - Eli Des Deux Compagnons

 
Třída šampionů

Výborná 2, r. VDH

G090341.gif

19.09.2009

Krajská výstava KCHMPP Mladá Boleslav

Robert Kanas (SK)

      Speciální výstava letos pro kerníky vypsána nebyla, museli jsme se spokojit s krajskou výstavou. 

     Ve třídě jsem byla sama, panu rozhodčímu jsem se moc nelíbila, vytýkal mi prohnuté záda a nízko nasazený ocas (jako všem), nakonec mi ale dal výbornou a vítěze třídy.

      O krajského vítěze jsem šla s Kameikou, která mě porazila.

Třída vítězů

Výborná 1, Vítěz třídy

G090341.gif

26.09.2009

Mezinárodní výstava ve Wroclawi (PL)

Bojan Matakovic (CRO)

     Podobně jako nedávno Německo, tak jsme se rozhodli zkusit i nějakou tu nedalekou výstavu v Polsku. Do oka nám padla Wroclaw a tak se tedy objednalo, zaplatilo a jelo.

     Výstava se konala venku k komplexu Olympijských stadionů, a to na  hřišti, sloužícímu k lehkoatletickému klání. To znamená, že kruhy byly na trávě, na tartanu i na betonu. Prostředí pěkné, počasí nádherné, super organizace, příjemní kerňáci.

     Posudek mám pěkný, rozhodčímu jsem se líbila, ale .... Klasika, mám falešku, takže vypadám jako pojízdná mlékárna. Tak mě pochválil, zadal výbornou, ale bohužel bez titulu.  

Třída šampionů

Výborná 1

G090341.gif

02.10.2009

Mezinárodní výstava Komárom (H)

Walter Jungblut (D)

G310044.gif

     Na dvoudenní výstavu v Komárom jsme se opět těšili, protože se konaly v pátek a v neděli. Z tohoto důvodu jsme si zamluvili nádhernou vesnickou chalupu ve vesnici asi 40 km od Komárom, kde jsme společně s Petrou a Luckou a jejich pejsany strávili moc hezký víkend.

     Vystavovalo se v národním památníku - opevnění na břehu Dunaje. Veliký prostor, možnost lítání, hrabání, lumpačení a schovávání v místních katakombách, no prostě bomba.

      Německým rozhodčím se málokdy líbím, stejně tak to dopadlo dnes. Je pravda, že faleška mě stále trápí a je to pořád vidět. Takže v soutěži krásy to je asi opravdu problém.

     K posudku moc nevíme, německy nerozumíme a překlad do maďarštiny v posudku to taky moc nevytrhnul. Prostě VD.

Třída šampionů

Velmi dobrá

G090341.gif

04.10.2009

Mezinárodní výstava Komárom (H)

Janice E. Campbell (AUS)

    Po sobotním turistickém dopoledni k největšímu maďarskému ptákovi (bude vysvětleno v reportáži) a odpoledním odpočinku, protože páníčkové odjeli do Komárom do termálních lázní, jsme se opět těšili na výstavu.

     Byla opět v národním památníku, jenom v jiném kruhu. Rozhodčí tentokrát byla žena, a to z daleké Austrálie.

     Ta naštěstí uznala, že ve třídě šampionů nejspíš budou i zasoužilé matky a že faleška není nemoc a vůbec to neřešila. Pečlivě nás všechny prohlédla, prohmatala, vystihla chybičky a přiměřeně nás ocenila.

     Já jsem se jí líbila, zadala mi výbornou a nakonec i r. CACIBa.

     Ziskem tohoto CAC jsem se možná stala Maďarským Show Šampionem. Bohužel jejich propozice na stránkách jsou neúplné a částečně i chybné, takže budeme čekat, jestli nám ocenění přiznají nebo ne.

Dodatek 16.11.2009 - Po delší korespondenci a dohadování se o informacích, které jsou, byly, nebyly či budou na stránkách MEOE došlo k dohodě, že Show šampiona nám sice nedají, ale uznali nám Maďarského šampiona. To nám samozřejmě stačilo, takže dnes nám byl doručen.

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

08.10.2009

Interra Bratislava (SK)

Peter Machetanz (D)

G310044.gif

     Na výstavu Interra jsme byli všichni moc zvědaví, neboť se vlastně jedná o mezinárodní teriérskou show, kde jsou většinou ti nejhezčí teriéři. Kerníků se letos mělo sejít 49, což jistě uznáte je velmi zajímavé číslo.

    Bohužel, stejně jako v Polsku, doplatila jsem na falešnou březost, které jsem se za těch čtrnáct dnů nezbavila. Posudek je velmi dobrý, vše je bráno jako správné, překvapilo nás jenom to, že dle pana rozhodčího mám hnědé oko a jsem "a big dog in the breed". Zrovna u mě to moc nesedí.

(8 šampionek v kruhu - paráda)

Třída šampionů

Velmi dobrá

G090341.gif

09.10.2009

Světová výstava v Bratislavě (SK)

Pavol Seman (SK)

G310044.gif

     Opět musím přiznat, že faleška mi přišla v tu nejnevhodnější chvíli, a proto jsem možná prošvihla nejdůležitější výstavu mého výstavního života. Bohužel se stalo, takže jsem od pana rozhodčího dostala VD. Musím uznat, že mezi 13 šampionkami se moje bříško moc nevyjímalo. Ale nevadí, moje dceruška to zvládla za obě :-)

(13 šampionek v kruhu)

Třída šampionů

Velmi dobrá

G090341.gif

     Přestože do konce roku 2009 jsou ještě necelé dva měsíce, já již můžu hodnotit tuto sezonu. Na zbytek výstav už nepojedu, maximálně doprovodím svoji Abygail, coby morální podpora.

     Pokud  se ohlédneme za mým uplynulým výstavním rokem, myslím si, že mohu být spokojená. Pokud bych to vzala statisticky, tak:

  1. zúčastnila jsem se 30ti výstav (10ti českých a 20ti zahraničních - z toho jich pět bylo v Maďarsku, osm na Slovensku, tři v Chorvatsku, dvě v Rakousku a po jedné v Německu a Polsku)

  2. při cestování po výstavách jsem ujela něco kolem 16 tisíc kilometrů

  3. při hodnocení na výstavách jsem získala 19x výbornou 1, 6x výbornou 2, 14x CAC, 5x r.CAC, 3x CACIB, 6x r.CACIB, 2x CC a 5x velmi dobrou.

  4. podařilo se mi splnit podmínky pro udělení Interšampiona (zatím ale nemám potvrzeny všechny kartičky  CACIB od FCI, proto o něj zatím nemám zažádáno)

  5. dokončila jsem a byly mi již přiznány tituly šampionů Rakouska, Slovenska, Maďarska a KCHT

  6. nejvzdálenější rozhodčí byli z Ukrajiny,Ruska, Irska a Austrálie

  7. nejvzdálenější soupeři byli z Ukrajiny, Ruska, Izreaele a USA

 

     Z uvedeného vyplývá, že sezona špatná rozhodně nebyla. Velmi dobré jsem vesměs dostala na posledních výstavách v závěru sezony, kdy jsem trpěla falešnou březostí, které jsem se nemohla zbavit. Ta se jasně projevila na mé postavě, a na výstavách krásy to je samozřejmě problém. Zlobit se kvůli tomu na rozhodčí nemůžeme :-)

     Všem kamarádům a přátelům přejeme všechno nejlepší a těšíme se na další soutěžní setkání -  pro mě až v roce 2010.


 
     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 15. 03. 2013

WebZdarma.cz