wz

 

 

 

19.01.2008

Šampion šampionů 2007 Praha - Top Hotel

V. Tichá

     Jedním slovem zážitek. Všichni, kteří jste měli možnost a nepřihlásili jste se, přišli jste o moc. Super prostředí Kongresového centra Top Hotelu Praha, všude koberce, oddělené místa přípravy pejsků a vlastní vystavovací sál, chlapy myslivecké uniformy nebo kvádra, ženský šaty (i večerní). Prostě paráda.

    Odvahu (???) jsme měli jenom tři - já, sestřička Kenie a Evita. Posuzovala nás paní rozhodčí Tichá. Pochválila nás před celým fórem, že jsme všechny velmi hezké exempláře :-)), potom Evitě vytkla úzký hrudník, mně zvýšenou zadní linii  a do druhého kola (soutěž o vítěze III. skupiny FCI) poslala Kenie.

       Tím jsme, bohužel, skončili, protože ani Kenie se již do užšího výběru na prvních pět psů skupiny FCI III. nedostala.

Pouze šampióni

účast v prvním kole

G090341.gif

01.03.2008 Klubová výstava KCHT - České Budějovice

E. Letáčková

     Naše letošní první "soutěžní" výstava. Paničky změnily taktiku, takže jsme do Budějovic dorazily jedním autem celkem čtyři. Já, Kamei, Sanny a Gas. Bylo nás plné auto, ale byla sranda a taky jsme ušetřily za benzín a parkovné.

     Já teď potřebuji bodíky do Klubového šampiona KCHMPP a taky jsem se rozhodla, že zkusím zabojovat o nový titul Grandšampiona, který se od letošního ledna u nás uděluje. Z tohoto důvodu se moje panička snažila, pečlivě mě vytrimovala a upravila a šly jsme do toho. Ve třídě se mnou měla soutěžit Dogma´s Elischa, ale ta se nedostavila. Takže jsem měla ulehčenou úlohu. Paní rozhodčí mě pochválila a zadala mi V1, CAC a CC. CC již mám tři, ale protože panička není členkou KCHT, tak nemůžu žádat o Šampiona KCHT. Škoda.

     Další smůla je, že KCHT výstavy nejsou oceňovány ani kokardou, medailí natož pohárem. Je to hloupé, že za takové startovné se klub nezmůže ani na pořádný diplom. Skutečně. Všichni jsme byli na klubové výstavě KCHT a dostali jsme diplom z oblastní výstavy. To už nemluvím o tom, že Kamei dostala za BOBa medaili oblastního vítěze :-D. Tady musím pochválit klub KCHMPP, kdy se vždycky pro oceněné psy nějaká ta cena najde. A zároveň si musím přihřát naši kerní polívčičku. Na krajské výstavě v Rybníkách, kterou pomáhá organizovat náš kerní klub dostane pohár každý zúčastněný pes. Takže přijďte. :-)  

Třída vítězů

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

08.03.2008 Mezinárodní výstava psů Graz (Rakousko)

P.F. Brechtold (A)

G310044.gif

     Takže jsme se také konečně rozhodli vyjet do ciziny, abychom vyzkoušeli, jak se nám bude v zahraničí dařit. Říkám konečně, protože Slovensko, kde už jsme byli několikrát, za cizinu nepočítám. S Gasem, Kenčou a Kamčou jsme navštívili rakouský Graz.

     Určitě se objeví nějaká reportáž z cesty, tak se budu soustředit jen na výstavu. Kerníků bylo mnohem méně, než je zvykem v Čechách (11), zato to byla krásná zvířátka. Kerníci od paní Knöpfli a od paní Heimrich jsou skutečně nádherní. Zjistili jsme, že kernaři jsou asi všude stejní, protože hned, jak se objevili a "vybalili" pejsky, šli se hned družit a seznámit se s námi "přivandrovalci".

     Pan rozhodčí byl pečlivý a objektivní (původně jsme se ho báli, neboť  se před posuzováním u kruhu setkal  s paní rozhodčí Huber, na kterou máme všichni špatné vzpomínky z loňského Brna a evidentně se bavili o okolních kernech), ale jeho hodnocení bylo korektní a v naprostém pořádku.

     Podle posudku jsem hezká fenka, mám správnou srst, postavení, pohyb i úhlení, vytknul mi však nízko nasazený ocas a při chůzi měkký hřbet. Když jsme okoukli video, tak jsme zjistili, že měl pravdu. Takže se na to budu muset příští výstavu zaměřit. Přesto jsem však spokojená, de facto jsem vyhrála třídu, přestože jsem byla za VD.

SG 2 - Styrian Dream Fancy Fair

Třída otevřená

Sehr gut 1 (SG 1) - "Velmi dobrá 1"

G090341.gif

22.03.2008

Mezinárodní výstava psů Praha Letňany

G. Havlíčková

     Letošní pražská kvalifikační výstava na anglický Cruft 2009 byla kerníky slušně obsazena - 7 psů a 11 fen. Pouze jedno VD a u dorostu jednou N ukazuje, že se na výstavách potkávají skutečně kvalitní zvířátka.

     Na paní rozhodčí jsem byla zvědavá, zažila ji pouze Lucka v Olomouci, nikdo jiný ji neznal. Musíme ale říci, že byla objektivní a její posuzování se nám líbilo.

     Nejsilnější skupina se měla sejít v mojí třídě šampionů, protože však Elischa se připravuje na mateřské povinnosti, do kruhu jsme nastoupily pouze tři. Sama paní rozhodčí uznala, že výběr bude těžký a nakonec rozhodla,  jak rozhodla. Dostala jsem vynikající posudek -

"Tříletá fena, výborné kostry, správného postavení, výborná hlava, správně utvářené ucho, správná horní linie, správně nasazený i nesený prut, správné zaúhlední obou párů končetin, výborná srst ve výstavní úpravě"

Celkovou vítězkou se stala Kameika, která nám roste do krásy a CACIBa ve psech vybojoval můj polobratr Gas Bohemia Enjoy, ze kterého už je taky kluk jako buk.

V1,CAC,r.CACIB - Hannah zo Sengetova

V3 - Evita z Rogendorfu

abs. - Dogma´s Elischa

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

01.04.2008 Klubová výstava KCHMPP - Mladá Boleslav

E. Letáčková

     Dnešní výstava byla taková nijaká. Kerníků relativně dost - 6 pejsků a 5 fenek, ale rozmístěni tak, že ve skoro každé skupině bylo pouze jedno zvířátko.

     Soutěžilo se tedy v podstatě pouze o klubového vítěze, kterého získali Birkie a Breda a nakonec o BOBa, kterého nakonec získal veterán Billy Bohemia Enjoy. Paradoxně všechno tmaví nebo žíhaní jedinci.

Třída vítězů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

12.04.2008 Mezinárodní výstava psů Wieselburg (A)

Peter Machetanz (D)

     Hezká výstava v pěkném prostředí. Sešlo se 12 kerníků, část jsme jich (já, Kamei, Kenie)  znaly ze Slovenska (zvířátka od pana Semana) a část z minulé výstavy v Grazu (zvířátka od paní Knopfli).

     Ve třídě jsem měla o tři roky starší soupeřku z Rakouska, která mě porazila. Vzhledem k tomu, že za sebou mám zatím minimální počet zahraničních výstav, nechci moc hodnotit. Zdá se mi ale, že čím méně je kern upravený, tím je rozhodčími hodnocen lépe. Podle mého názoru ale musím říci, že kerníci, kteří se mnou soutěží v Čechách se mi líbí mnohem více, než ti, se kterými se setkávám venku. Samozřejmě až na výjimky. Ale to je samozřejmě můj názor, který nikomu nevnucuji.

V1, CACA - Hyde Castle Hazel Honey

Třída šampionů

Výborná 2, r. CACA

G090341.gif

19.04.2008 Mezinárodní výstava psů České Budějovice

V. Tichá

     Účast na této výstavě byla z mojí strany tak trochu taktická. Původně jsem chtěla jet s Kamei a Gasem do slovinské Celje na mezinárodní výstavu. Po troše počtů jsem se ale rozhodla Celji nechat na příští rok a využít toho, že valná většina mých soupeřek plní mateřské povinnosti, a ty které zatím mateřství "odolávají" na tuto výstavu nejely.

     Proto jsem zamířila do třídy šampionů, kde jsem teoreticky měla být sama, a proto by neměl být problém získat hodnocení CAC. Proč? No jednoduše. Protože k tomu, abych získala titul Grand šampiona mně chybí pouze jedno hodnocení CAC na mezinárodní výstavě.

     Tento úmysl vyšel stoprocentně, paní rozhodčí se mnou byla velice spokojená, pochválila předvedení i úpravu a zadala mi jak CACe, tak i res. CACIBa. Navíc se mi díky neplánovanému vyššímu hodnocení podařilo dosáhnout stobodové hranice pro uznání klubového šampiona KCHMPP.

      Je asi jasné, že jsem s výsledkem této výstavy nadmíru spokojená.

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

26.04.2008 Pojizerská krajská výstava psů Mladá Boleslav

V. Tichá

     Letošní první krajská výstava. Sice na ně moc kerníků nejezdí, ale mají svoji zvláštní atmosféru a nejsou tak hektické. Celkem jsme byli jenom tři, Wolf - to je dorostenec, já a Kameika. V pohodě jsme vyhráli každý svou třídu a potom, přestože se Lucka moc snažila Kamču vykrásnit, tak mě paní rozhodčí popsala jako ideální představitelku rasy, zatímco na Kamče ještě nějakou tu chybičku, s ohledem na její mládí, našla. Skončili jsme v 10. hodin a protože do odpoledních soutěží zbývaly 4 hodiny, tak jsme si udělali výlet na hrad Kost a do okolních pískovcových skal. Teda jenom já, Milošek, ta větší a ta menší. Lucka s Kamčou musely domů :-(

     Odpolední soutěže měly klasický rámec, naši III. FCI skupinu posuzoval pan Bučko ze Slovenska. Bylo nás devět, postoupila jsem mezi posledních pět, pak mezi poslední tři a nakonec mě umístil na třetí místo skupiny. Měla jsem ohromnou radost a ti moji samozřejmě také.

Třída vítězů

V1,VT, KV, Vítěz Mladé Boleslavi, 3. místo III. FCI sk.

G090341.gif

03.05.2008 Krajská výstava psů Lysá nad Labem

Olga Dolejšová

      Další krajská výstava. Tentokrát překvapivý počet kerníků. Mimo nás dalších pět kousků. Paní rozhodčí kromě nás hodnotila plemena, která jsem v našich kruzích ještě nepotkala např. beaucerona, maliňáka, bordeauxskou a tibetskou dogu, mastina, čuvače apod. No měla jsem oči jako tenisáky.

     Celkem bez problémů jsme s Gasem vyhráli svoje třídy  a protože pro nás nebyli soupeři v konkurenčních třídách, tak jsme rovnou dostali i klubové vítěze.

     Při hodnocení mi paní rozhodčí řekla, že už hodně dlouho neviděla takového pěkného kerníka a že se jí moc líbím. Nevím, jestli to byla pravda, ale poslouchalo se to moc pěkně :-)

     V odpoledních soutěžích jsme se už s Gasem neumístili, takže jsme sbalili moc pěkný pohár za krajského vítěze a spěchali jsme domů.

Třída vítězů

Výborná 1, Vítěz třídy , Klubový vítěz

G090341.gif

10.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Budapešti (H)

Dr. Márton János (H)

     Vigyázz, a kutya harap! Hezký, co? Kdo ví, co to je, tak má u mě kostičku. Teda kromě Andrei. No a takhle to vypadalo celé tři dny. Všichni mluvili, ale vůbec jsem nevěděla co. Ale jako výlet to bylo moc hezké. Jestli se ti moji nebo Lucka zmůžou na reportáž, tak se dozvíte moc zajímavých věcí.

     Výstavy se konaly na dostihovém závodišti, po dlouhatánské době jsme se vystavovali venku. Počasí bylo nádherné, pejsků minimálně (já, Kamei, Kennie, Lily a Mambo od Jany Kadnárové).

     Můj problém bylo, že se mi strašně špatně chodilo po kruhu. Byl totiž travnatý a dost hrbolatý, posekaná tráva byla ostrá, takže jsem spíš poskakovala než vzorně chodila. Taky je fakt, že jsme chůzi na trávě nikdy netrénovaly.

     Ale ve své třídě jsem byla sama, takže ji vyhrát nebyl celkem problém. Na druhou stranu musím říci, že jsem se ale líbila, mám velice hezký posudek - tady musíme poděkovat Andree za překlad! 

Třída šampionů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

10.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Budapešti (H)

 Szabó Sándor (H)

     V podstatě totéž jako den předtím. Bylo nás ale o jednoho méně, Jana tentokrát nechala Lili odpočívat. Takže jsme byli jenom čtyři.

     Chodilo se opět špatně, ale posudek opět super (díky Andreo).

     Kromě pár nepříjemností (snad později v reportáži) vyvedený výlet do Maďarska, spojený s návštěvou dvou CACIBových výstav. Viděli a zažili jsme zase nějaké jiné posuzování, než jsme zvyklí, viděli jsme nová plemena psů apod. Hezké. Asi to zopakujeme.

     No a nakonec jsem si mohla  říci "Az elsö helyet értem el!" (Opět za kostičku :-))

Třída šampionů

Výborná 1, CAC

G090341.gif

17.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

V. Tichá (CZ)

     Na výstavy jsme vyrazily už v pátek pozdě odpoledne, v Bratislavě jsme byly kolem půl jedenácté večer. To znamená, že jsme hned zapadly do postele a spaly až do rána.

 

     Po budíčku jsem vyrazily na výstaviště, kde jsme byly opět jako jedny z prvních.

 

     Kerníků bylo jenom osm (když odečtete tři Čechy a uvědomíte si, že šlo o Cruftovou kvalifikaci, tak jsou na tom slovenští kerni, minimálně co do počtu, dost mizerně).

 

        Ve třídě jsem měla sestřičku, která mě porazila a odnesla si tak kvalifikaci na Cruft 2009.

 

V1, CAC, CACIB - Fella Bohemia Enjoy

 

Jinak veliká gratulace, protože účastí a výsledkem na této výstavě Kamei Sparkling Heart´s splnila podmínky Slovenského junior šampiona a Fella Bohemia Enjoy, podmínky Slovenského šampiona.

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

18.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě (SK)

Istvan Nagy (H)

    Po včerejší výstavě následovalo nádherné odpoledne na Zlatých pískách, koupačka, honičky, hrabačky, ležing a váling - no prostě super.

    Dnes Kameika opět potvrdila, že pokud jí Lucka nechá den před výstavou navštívit jakokoliv vodu (lhostejno či rybník, řeku nebo kaluž), tak pak má zaděláno na tituly nejvyšší.

     Ve třídě šampionů jsem dnes byla sama, takže výborná a CAC byl očekáván.  O CACIBa jsem se poprala s Kameikou, ale protože ta včera přeplavala Zlaté písky, tak musela zákonitě vyhrát.

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

24.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích

Zdeněk Kliment

 

     Neskutečný počet přihlášených kerníků (22, jeden se nedostavil), neskutečná doba čekání na posouzení (začalo se ve 13. hodin). Všichni kerníci byli výborní, žádné VD se dnes nekonalo.

 

     Posudek výborný až na to, že prý se mi sbíhají přední i zadní nohy. :-) Vítězství ve třídě tedy dostala Evita.

 

     Po výstavě jsme oslavili 13té narozeniny mojí babičky Belysy pod Bílou strání, byl vynikající dort, který jsme celý mohli sníst my - kerníci.

 

V1, CAC, r. CACIB - Evita z Rogendorfu

Třída šampionů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

31.05.2008

Mezinárodní výstava psů v Salzburgu (A)

Carole Garhöfer (A)

     Dnešní výstava se konala ve městě, obklopeném Alpami - nádherné počasí, nádherný výhled, krásný výlet.

     O to horší pocit z posuzování. Zažila jsem toho na výstavách již hodně, ale něco tak neobjektivního se hned tak nevidí. Já si sice na výsledek nemůžu stěžovat, ale dopadlo to, jak to dopadlo jenom proto, že vítěze třídy šampionů paní rozhodčí musela vybrat ze mně a Kenie. Byly jsme totiž ve třídě jenom dvě a prostě jedna z nás musela vyhrát. Pokud by se však v naší třídě vyskytl jiný pejsek (ze Švýcarska), tak by musel vyhrát stůj co stůj, děj se co děj, vypadej jak vypadej. To bylo totiž krédo paní rozhodčí, které uplatnila ve všech ostatních třídách.

V2, r. CACA - Fella Bohemia Enjoy

Třída šampionů

Výborná 1, CACA, r. CACIB

G090341.gif

21.06.2008

Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav

František Polehňa

 

     Na výstavu jsem byla přihlášená, jsem v katalogu, proto o ní píšu, přestože jsem tam nebyla. Očekáváme totiž radostnou novinu (narození štěňátek), a ti moji se báli, že bych to nemusela zvládnout. Takže páníčkové jeli - museli mi totiž přivést pohár a diplom za Klubového šampiona KCHMPP - a já jsem seděla doma.

       Aby se mi nestýskalo, tak mi po výstavě přivezli Gase, Kamču a Kenču na návštěvu a skončili jsme u místního rybníka, kde jsme se bájo vyřádili. Nakonec to nebylo špatné, mohli by to tak dělat častěji. Já bych byla doma, oni by přivezli pohár a pak by byla vycházka s kamarády

Třída otevřená

absence

G090341.gif

28.06.2008

Mezinárodní výstava Brno

Miroslav Václavík

 

      Opět  píšu jenom proto, že jsem byla přihlášená a tudíž jsem v katalogu, tak aby případně nebyly zmatky.

      Kulatím se kulatím, těším se s těmi svými na štěňátka, ale zároveň se mi i stýská po výstavách a kamarádech. Ta menší dnes jela s Luckou, a když jsem viděla, že si s sebou bere věci na výstavu (měla ještě doupravit Melany), tak jsem byla moc smutná. No ale rodina je rodina.

Třída otevřená

absence

G090341.gif

06.09.2008 Krajská výstava Rybníky Satu Stenroos (FIN)
 

     Na krajskou výstavu do Rybníků jsem se společně s páníčky hrozně těšila. Bohužel po porodu mých štěňátek (bylo jim 5 týdnů) jsem ještě nebyla v té správné kondici na to, abych se mohla vystavovat. Přesto jsem se ale výstavy zúčastnila společně s tou menší (která dělala vedoucí kruhu u kerníků). Byly jsme u Andrei už od pátku, spaly jsme společně s Luckou, jejími dětmi a Kamei a Kenčou ve stanu, lítaly jsme venku, řádily s ostatními pejsky apod. a bylo to super. Když se vystavovali kerníci, tak jsem hlídala správné pořadí nastupujících a vůbec dozírala na to, jestli to ta menší správně dělá.

     Po ukončení posuzování v kruhu požádala ta menší paní rozhodčí Satu Stenroos o to, jestli by mě nemohla prohlédnout a říci jí, jak se jí jevím a co by na mě řekla, kdybych byla v kruhu. Paní rozhodčí byla moc hodná a pro paničku to udělala.

     Moc jsem se jí líbila, vytkla mi jenom nízko nasazený ocas, který se tak ale pouze jevil - což potom zjistila, neboť mám ještě po porodu na zadku trochu tuku :-). Pochválila mně oči, stop, uši, hlavu a prostě skoro všechno a hlavně pochválila tu moji menší za trimování. To se jí moc líbilo. A že je paní rozhodčí jednička, která kernům a trimování rozumí jsem poznala hned, když té menší vyjmenovala kerny, které upravovala. Prostě poznala její styl a ocenila ho.

     Celé tři dny byly naprosto super, byla jsem stále venku, s kamarády jsme řádily a užívaly se volna. Prostě vegáč, při kterém jsem úplně zapomněla, že na mně doma čekají moji dva pejsáčci. Ale alespoň se mi podařilo je bez problémů odstavit.

  ústní hodnocení

G090341.gif

20.09.2008 Klubová výstava KCHT Mladá Boleslav

V. Tichá (CZ)

     Po čtyřech měsících jsme opět vyjeli na výstavu. Mého malého klučinu jsme včera odvezli k novým majitelům, Abygail zatím zůstala doma a já vyrazila vstříc novým výstavám.

     Zahájili jsme u paní rozhodčí Tiché na klubovce, kde mělo být 16 kerníků, ale dostavilo se jich pouze 10. Výstava překvapila tím, že všichni účastníci dostali jakousi sportovní tašku plnou časopisů a pamlsků, pro oceněné CAC byly medaile, pro BOBy poháry a pro vítěze rovněž pěkné a velké poháry. Naposled jsme výstavy KCHT z hlediska ocenění kritizovali, tentokrát je musíme pochváli.

     Bohužel ani medaili ani pohár jsem si domů nepřivezla. Po příjezdu se mnou ta menší zkusila kolečko, byla jsem dokonalá dokonce i bez předváděčky. Vše jsem si vynahradila v soutěži, kde jsem odmítla pořádně chodit a z tohoto důvodu mě paní rozhodčí dala na druhé místo. Jinak na vítězku jsem rozhodně podle slov rozhodčí měla.

     Důležité je, že jsem se po porodu dostala do dobré kondice, jak ve váze, tak v srsti a budoucí výstavy by mohly dopadnout lépe.

V1, CAC, CC - Vampire Cocktail Magor

Třída vítězů

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

27.09.2008

Mezinárodní výstava v Tullnu (Rakousko)

Matakovič Bojan (CRO)

G310044.gif

     Silně nepovedená výstava. Nemyslím tím, že jsem dostala VD 3, to jsem si zasloužila, protože jsem vůbec, ale vůbec nechtěla chodit. Prostě měla jsem svou hlavu a ta menší nebyla schopná s tím nic udělat. Takže posudek vesměs dobrý, ale vzhledem k předvedení bída.

     Nepovedenost byla i v tom, že pan rozhodčí se ani nesnažil zakrýt, že na jiné zvířátko než příslušníka CHS Trumpington´s  či CHS Paperlapap´s se nemá cenu ani dívat. Prostě ostatní byly za VD a šmitec.

V1, CACA -

SG2 - Kamei Sparkling Heart´s

Třída šampionů

Sehr gut 3 (SG 3) - "Velmi dobrá 3"

G090341.gif

28.09.2008

Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích

Dolejšová Olga (CZ)

     Budějky jsou naše stálá štace, změna dnes byla v tom, že jsme sem přejížděli z Tullnu a spali jsme tedy 15 minut od výstaviště. Takže nebylo žádné brzké vstávání a cestování.

     Paní Dolejšové jsem se velmi líbila, mám perfektní posudek, ale opět jsem nechodila. Je to škoda, protože jsem měla určitě na víc, ale .... prostě jsem nechodila. Sama nevím proč. Budu muset trénovat.

V1, CAC, CACIB - Ariel Kajša Ondra

V2, r. CAC, r. CACIB - Evita z Rogendorfu

V3 - Kamei Sparkling Heart´s

V5 - Vampire Cocktail Magor

Třída šampionů

Výborná 4

G090341.gif

11.10.2008

Speciální výstava KCHMPP Mladá Boleslav

MVDr. Bučko Stanislav (Sk)

 

     Pohodová výstava. Tentokrát zároveň se speciální výstavou byly na ploše závody v agility, tak jsme po předvedení mohli chvíli kouknout, jak se to dělá.

     Kerníci začínali, tak jsme se ani dlouho nezdržovali a v podstatě v jedenáct hodin bylo po všem. Pan rozhodčí mě pochválil, říkal sice, že bych mohla mít o kilo míň, ale když mu Kačka řekla, že jsme po štěňátkách, tak to vzal zpět. Víc než já se mu líbila Roxi. Za res jsem dostala další pohárek (malinký - jako na vajíčko :-)) do sbírky.

V1, CAC - Roxi od Fossinky

V3 - Breda Cairn-Setuakatum

Třída otevřená

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

18.10.2008

Národní výstava v Brně

Machátová Věra (CZ)

     Zase jsme otevírali výstavu, na místě jsme byli před sedmou hodinou. Výhodou bylo, že jsme si mohli krásně vybrat místo na přípravu. Do kruhu jsme šli dost pozdě, ale tak to s kamarády utíkalo, že jsme si to ani neuvědomili.

     Šla jsem ve třídě otevřených, abych zbytečně nezacláněla holkám v šampionech. Soupeřkou mi byla Barbara, jako vítězku nakonec paní rozhodčí vybrala mě. O národního vítěze jsem šla s Evitou, která se líbila více, takže jsem zůstala druhá.

     Výstava se mi líbila hlavně kvůli kamarádům, krásnému, byť zpočátku mrazivému počasí a vlastně i kvůli vystavování, které mě i po porodu zajímá a baví. Domů jsem se těšila, Abygail mě moc hezky přivítala a já ji za odměnu půjčila vybojovanou medaily. No a taky jsem ji musela slíbit, že už ji co nejdříve vezmu s sebou, protože se jí doma moc stýskalo.

V2, r.CAC - Barbara z Klče

Třída otevřená

Výborná 1, CAC

G090341.gif

01.11.2008

Mezinárodní výstava v Nitře (SK)

Petik Zsuzsanna (H)

     Touto výstavou v Nitře jsme zahájili krátkou dovolenou, kterou jsme strávili v krásném prostředí Luckou objeveného penzionu. Vzhledem k tomu, že jsme od výstaviště byli cca 4 km, byli jsme zde vždy rychle a bez problémů. To nám pomohlo k výbornému výsledku. Paní rozhodčí mě pochválila skoro za všechno a navíc vyzdvihla trimování od mojí malé paničky, které se ji velmi líbilo. Vzhledem k tomu, že celkově vyhrála Kameika musím říci, že to byla z české strany velmi úspěšná výstava, při které jsme tvrdě potřeli slovenskou konkurenci. Další čeští zástupci, Gas a Brent byli také výborní, bohužel bez udělení titulů.

V2, r.CAC - Alta Carya Aronia

Třída šampionů

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

02.11.2008

Klubová výstava teriérů v Nitře (SK)

Maršálová Milena (CZ)

     Vzhledem k včerejšímu dlouhému dni - na hotel jsme se dostali až před šestou večer - jsme byli dost unaveni. Vzhledem k tomu, že se jednalo o slovenskou klubovou výstavu, byla obsazena více než včerejší mezinárodka.  Rozhodovala česká rozhodčí na Slovensku, a proto jsme očekávali, že tentokrát český kern vyhrát nemůže. Přesto rozdíly - z BOBa na V3, z r.CACIBa na V1 bez titulu - jsou dost značné. Navíc, proč v šampionech nebyly zadány tituly, jsme se vlastně nedozvěděli. Naproti tomu včerejší beztituloví čeští pejsani zabodovali - Gas V1, CAC,CC a Brent V2,r.CAC. Že by to bylo tím, že s nimi nebyl ve třídě slovenský pes?

V2  - Alta Carya Aronia

Třída šampionů

Výborná 1

G090341.gif

15.11.2008

Mezinárodní výstava psů Praha - Letňany

Světlá Iva (CZ)

     Závěrečná výstava roku byla zároveň i nejdelší, kterou jsme letos zažili. Na řadu jsme přišli až po jedné hodině odpolední, protože jsme byli poslední a před námi bylo 52 psů.

      Proti dnešnímu rozhodování bychom asi našli dost připomínek - stačí se podívat na celkové výsledky - ale vzhledem k tomu, že to byla letošní poslední česká výstava, tak spíš šlo o závěrečné setkání kerních kamarádů a kamarádek, než o nějaké výsledky. Páníčkové zase měli žranici (fotky určitě budou na webu v reportáži od Lucky), no ale musím říci, že občas jsme něco dostali i my.

V1, CAC, CACIB - Ariel Kajša Ondra

V2, r. CAC, r. CACIB - Vampire Cocktail Magor

V4 - Evita z Rogendorfu

Třída šampionů

Výborná 3

G090341.gif

6.12.2008

Mezinárodní výstava psů Wels (A)

Kirschbichler Steffi (A)

     Pohodová výstava, která proběhla bez velkého soustředění a bez velkého soutěžení. Skončili jsme brzo a tak jsme vyrazily do Lince, kde jsme měly zařízené ubytování. Vyspaly jsme se a opět jsme jely na další výstavu.

Třída otevřená

Výborná 2, r. CACA

G090341.gif

7.12.2008

Mezinárodní výstava psů Wels (A)

Jacobs Rainer (D)

G310044.gif

   Moje letošní poslední výstava. A pořádná studená sprcha. Dobrou jsem za celý svůj tříletý výstavní život ještě nedostala. O to směšnější je, že jsem ji dostala jako grandšampionka. Jóóóó dámy a pánové, když už jednou dosáhnete na titul šampiona, tak toho využívejte a nelezte do otevřené třídy. Nebo dopadnete jako já . Na druhou stranu, tenhle "titul" jsem ještě neměla a už je to snad všechno komplet .

     Bohužel posudek je napsán tak, že se nedá přečíst a z komunikace s panem rozhodčím jsme nic nepochopili. Když se ale podívám na výstavní řád a zjistím, že dobrá se dává jedinci, který sice vykazuje znaky svého plemene, ale má viditelné hrubé vady, tak by mě to fakt zajímalo.

     A zařekla jsem se, že jakmile se tento rozhodčí u kernů někde vyskytne, tak tam jedeme, i kdyby to mělo být přes půl Evropy. .

Třída otevřená

Dobrá 3

G090341.gif

     Protože výstava v Praze - Letňanech byla poslední výstava v Čechách v tomto roce, chci trochu shrnout svůj výstavní rok 2008. Tentokrát jsem neabsolvovala všechny české výstavy, které bylo možno, protože jsem jich část musela vynechat kvůli krásným rodičovským povinnostem. Mám radost ze dvou krásných štěňátek - pejsek Atrey je již u svých páníčků nedaleko Přerova a podle mailů i fotografií se má moc dobře. Holčičku Abygail jsme si nechali doma, pomalu roste do krásy a doufáme, že bude stejně úspěšná jako její maminka. Poprvé ji pravděpodobně přihlásíme v únoru na dvoudenní výstavu v Brně.

     Sice jsem psala, že těch výstav letos bylo méně, o to více jsme ale cestovali. Zahraničních výstav jsme absolvovali deset - hlavně v našich sousedních zemích na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku. Vzhledem k tomu, že všude máme po letošních výsledcích naději získat místní šampiony - v Maďarsku dokonce jejich Grand šampiona - budeme ve "spanilých" jízdách pokračovat i v příštím roce. Navíc bychom chtěli navštívit i další evropské země.

     Smůlu zatím máme ve "stíhání" Interšampiona. Letos jsme si odvezly z mezinárodních výstav v Budějovicích, Bratislavě, Salzburgu a Nitře res CACIBy, bohužel vždy za fenkou, která dosud Intra nemá, a proto na nás jejich CACIB nemohl přejít. Takže máme zatím stále pouze jednoho :-(

     Teď trochu statistiky - letos jsme byli celkem na 24 výstavách (V Čechách to bylo pět mezinárodních, jedna národní, dvě krajské a pět klubových a speciálních. V zahraničí to bylo jedenáct mezinárodních a jedna klubová). Obsadila jsem celkem 12x první místo s hodnocením V1, 7x druhé místo s hodnocením V2 a po jednom hodnocení V3 a V4. VD jsem dostala 2x - pokaždé v Rakousku. Jako perličku musím uvést hodnocení D3 z Rakouska - Welsu :-) Paradoxně již v době, kdy jsem byla grandšampionka + další nižší tituly. Ohodnocena res. CACIB jsem byla 4x, CAC jsem dostala 9x, res. CAC 7x. 1x mám CC - čekatele Klubového šampiona KCHT, 2x vítěze třídy a krajského vítěze. 

     Je zajímavé, že mnohem lepší výsledky máme za hranicemi, než u nás. Čím déle jezdíme, tím více začínáme dávat za pravdu lidem, kteří říkají, že kerny u nás objektivně posuzovat umí jen minimum rozhodčích. Nechci, aby to vypadalo, že když se nám nedaří, mohou za to rozhodčí. Ale pokud si dá někdo práci a porovná výsledky českých kernů u našich a zahraničních rozhodčích, tak možná bude překvapen. My jsme si tu práci dali, ale nechceme to tu prezentovat.

     Na druhou stranu pro nás nemá cenu jezdit jenom na výstavy, kde se podle našich znalostí rozhodčích dá očekávat, že se budeme líbit, a že si tedy bez problémů odvezeme nějaký titul. Udržet psa v dobré kondici po celou sezonu je dle "starých, ostřílených" kernařů také umění, a máme radost, že se nám to snad daří.

     Celkově tedy myslím, že můžu být s rokem 2008 spokojena. Získala jsem vše, co jsem měla v plánu, stala jsem se šampionkou klubu KCHMPP i republiky, podařilo se mi jako prvnímu českému kernovi získat Grand šampiona. Navíc jsem měla dvě krásná mimina a krátce po porodu jsem bez problému začala zase úspěšně závodit - teda až na to Déčko ve Welsu. Těším se na příští rok, na nové soupeře a na to, jak do kruhu přivedu svoji Abygail.

     Všem kamarádům a přátelům přejeme všechno nejlepší a těšíme se na další setkání.

G090341.gif

 

 
 
     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 15. 03. 2013

WebZdarma.cz