wz

 

 

 

03.03.2007

Klubová výstava KCHT České Budějovice

O.Hrabáková

     Naše letošní první výstava. Sice jsem ve třídě byla sama, ale paní rozhodčí mi dala super posudek. Moc jsem se jí líbila. O BOBíka jsem šla se Zalazarkou, Birkim a Kenie (Fellou). Tentokrát dvě paní rozhodčí se dlouho rozhodovaly hlavně mezi mnou a Zalazarkou a nakonec vyhrála kolegyně. Ale opravdu jenom o chlup. Rozhodovalo opravdu jenom to štěstíčko. :-)). Ale jsem spokojená a navíc mám dalšího CC. 

 

P.S. - Po zimě jsem trošku přibrala a paní rozhodčí to vyjádřila nádherným slovním spojením - tím se prostě musím pochlubit - mám tam napsáno - fena blahobytnější kondice. Náádhera! No jestli to není lepší než ... je tlustá jako prase.... co paní rozhodčí  z Mladé Boleslavi???                                         

Třída otevřená

Výborná 1, CAC, CC

G090341.gif

01.04.2007

Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav

F. Polehňa

     Od minulé výstavy jsem trochu shodila, vypadám lépe než minule, ale přesto jsem se panu rozhodčímu zdála moc při těle. Prý pouze z tohoto důvodu mi dal V2. Nic proti tomu, s tím souhlasím, ale přesto mám pocit, že pan rozhodčí má raději tmavší kerníky. Pro mě se dneškem a i minulým rozhodováním na mezinárodce vyřešil problém, zda jet na výstavu do Zlína nebo ne. :-)).

V1, CAC - Riky od Fossinky

VD3 - Amita ze Štramberka

VD4 - Evita z Rogendorfu

Třída otevřená

Výborná 2, res. CAC

G090341.gif

21.04.2007

Mezinárodní výstava České Budějovice

I. Světlá, PhDr.

G310044.gif

     Tak dnes jsem jela zbytečně. Vůbec se mi nelíbila paní rozhodčí, chtěla jsem ji ochutnat, ale ona se nedala. Takže mě vyhodila z kruhu jako agresivního psa. Slibuju, že příště v Praze už to neudělám! Možná?!?

Třída otevřená

odstoupila

G090341.gif

28.04.2007

Mezinárodní výstava Praha - Letňany

B. Švajdová

     Dnes jsem paní rozhodčí neochutnávala, takže jsem se dostala do soutěže.  Je pravda, že si na mně hned vzpomněla, že jsem ten pejsek, kterého posledně škrábla do pusy. Panička se jí neodvážila říci, že od té doby máme na výstavách s kontrolou zubů problémy - viz minule.

      Z výsledků jsem jakási rozpačitá. Nejde o mně, je stále pravda, že jsem při těle a musím shodit, ale zase se nějak šetřilo tituly a ti co ho obdrželi (někteří) zrovna moc nepřesvědčili. Neříkám to za sebe - tolik tomu nerozumím, ale přece jen tam byli znalci.

     Jinak chudinka Evita (Viky) se toho potřebného CACe snad nedočká. Vydrž!!!!

V1- Evita z Rogendorfu

Třída otevřená

Výborná 2

G090341.gif

05.05.2007 Krajská výstava Lysá nad Labem

P. Řehánek

       Dnešní krajská výstava byla více méně pro zábavu a využila jsem ji k tomu, že jsem si nechala pořádně zkontrolovat zoubky, aby zase někdy příště nebyl problém.

       Celkem se zde sešli tři kerníci - poprvé se ukázala Kamei a dostala VN. Krajskou vítězkou se stala Fella, která nastoupila  v třídě vítězů.

Třída otevřená

Výborná 1, Vítěz třídy

G090341.gif

19.05.2007

Mezinárodní výstava Litoměřice

O. Dolešová

      Super výstava!!! Sešlo se 19 kerníků (8 pejsků a 11 fenek - z toho 4 Němci a 1 Dán). Krásné počasí, pěkná hala, příjemná paní rozhodčí. Kontroly zoubků už se zase nebojím, paní rozhodčí byla milá, hrála si při posuzování se všemi pejsany, utíkalo to. Hodnocení v pořádku, ale pořád jsem při těle. Takže bez titulu - holt ještě musí alespoň kilo dolů. Ale už jsem zdravá, tak se jde lítat a hubnout. Čauky.

P.S. Blahopřání Evitě - konečně se jí podařilo dosáhnout posledního CACe a má hotovo!!! Takže teď hupky dupky do šampionů a v otevřených nezacláněj .

V1, CAC, r.CACIB- Evita z Rogendorfu

Třída otevřená

Výborná 2

G090341.gif

02.06.2007

Krajská výstava Hradec Králové

Z. Kliment

     Pěkná výstava - hezké prostředí hradeckého všesportovního  stadionu "Votroků" - škoda, že jenom dva kerníci - to se mi to vyhrávalo - ale protože mi dali pohár, jsem nadmíru spokojená. Během posuzování šílená průtrž mračen, ačkoliv jsme byli pod krytou tribunou, tak po podlaze tekly přes kruh proudy vody. Hii híí - přála bych Vám vidět jorkšíry, jak tam hezky vytřeli hii híí. Jinak bídná organizace - při 336 psech (šest kruhů) soutěž  BIG až v 15.30 a vítěz výstavy až skoro v 16.00 hodin. Hrůza. 

Třída otevřená

Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

G090341.gif

09.06.2007 Klubová výstava KCHMPP Mladá Boleslav

V. Tichá

G310044.gif

     Podmínky - jedním slovem hrůza (v hale tak cca 35°C, v autě na parkovišti 66°C).  12 kerníků (4 pejsci a 8 fenek). Posuzování začalo až v 10 hodin. Před závody si páníčkové  udělali žranici, protože ta moje menší oslavovala složení maturity. Tímto ještě jednou za ni díky Lucce za super pečení a Riccimu za bezva chlebíčky. Zajímavé tentokrát bylo, že všichni červení kerníci (vyjma Kamei) skončili na VD a do soutěže o BOBa postoupilo pět černých nebo žíhaných zvířátek. Vypadalo to, jako by i v kernech bylo zavedeno hodnocení podle barevného rázu.

Třída otevřená

Velmi dobrá 1

G090341.gif

23.06.2007

Mezinárodní výstava Brno

P. Seman (SK)

    Představte si, že ve třídě mladých psů se objevilo 6 fešáků.  Pan rozhodčí pořádně prohlížel všechny zvířátka, psal velmi dlouhé a podrobné posudky a všechny výsledky potom zdůvodnil osazenstvu kolem kruhu.

     Dostala jsem super posudek, porazila jsem Evitu a moc se mi v Brně líbilo. Skončili jsme (Fency, Kenie, Kamei a Sany) totiž s Luckou, Andreou a Richardem na prýglu, kam jsme sice nejeli šalinou, ale autama, ale nááádhera. Sice nás nepustily na parník, protože kapitán chtěl, abychom měly košíky, ale je tam výborná rybí restaurace. Takže papáníčko, pitíčko, odpočíváníčko a kecáníčko venku na sluníčku od slunečníkem. No prostě super den. Díky!!!

Třída otevřená

Výborná 1

G090341.gif

05.07.2007 Krajská výstava Černošice

T. Havelka (SK)

     Parááááda. Dnes se mi to moc líbilo. Začalo to ale špatně. Šílená objížďka, doleva, doprava, bylo mi blbě. Po příjezdu nebylo kde zaparkovat. Spletli se a napsali nás do třídy šampionů, kam nepatříme a která tu navíc vůbec nebyla.

     Pak už to bylo jenom lepší. Dostala jsem výbornou a vítěze třídy. Pak jsem šla s Kenie o krajského vítěze a vyhrála. Protože byl čas, tak jsme všechny (Kenie, Kamei, já a páníčkové) vyrazili do města na procházku. Skončili jsme v čínské restauraci, kde se páníčkové naobědvali. Po návratu Kamei získala celkově druhé místo v dorostu. Pak jsem vyrazila já na soutěž o nejkrásnější fenu. Bylo nás tam 16 krasavic. A vyhrála jsem já! Následoval boj s nejkrásnějším pejskem, což byl dalmatin. A vyhrála jsem já! Takže to shrneme - vítězem výstavy Černošice 2007 se stal cairnterrier Fency Bohemia Enjoy - čili jáááá!

     Ještě musím dodat, že v rámci krajské výstavy zde byla klubová výstava kavkazských pasteveckých psů a speciální výstava Klubu Bischon a Poil Fríes. A jejich vítěze jsem porazila!!!

    A jen mimochodem - slovenský pan rozhodčí byl můj první, který chtěl, aby mu zuby předváděl majitel, že jinak je to nehygienické. Co vy na to, čeští páni rozhodčí?   

Třída otevřená

Výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz,

nejkrásnější fena, celkový vítěz výstavy

G090341.gif

21.07.2007 Česká národní výstava psů  Mladá Boleslav

V. Tichá

     Psí bůh nás má rád. Sice neumí českou abecedu (pořadí fantastické - manchester, český, patterdale, skotský teriér, westíci a kerni), ale stál při nás alespoň v tom, že celé dopoledne bylo pod mrakem, občas přeprška, takže se to dalo jakž takž vydržet. Páníčkové zase zahájili žranicí (chlebíčky, řízky, chlazené ovoce, buchty), tentokrát občas i něco upadlo pejsanům.

    Hodnocení tvrdé, dost VD. Paradoxně i Kameika, která byla stejnou rozhodčí před měsícem na klubovce vyzdvižena jako jedna z nejlepších (navíc tam získala i druhého nejlepšího dorostence). 

       Já jsem měla jít s Arielou, která se však nedostavila.

      A jeden poznatek, motalo se okolo nás celkem dost lidí, kteří měli zájem o plemeno, brali si kontakty, ptali se na štěňátka apod. Že bychom do budoucna už nebyli málopočetní....

Třída otevřená

Výborná 1, CAC

G090341.gif

 

04.08.2007 Krajská výstava psů Kladno

Josef Němec

       Do Kladna měla dorazit naše osvědčená trojka - Fency, Kamei, Kenie. Bohužel však Kenie ze zdravotních důvodů absentovala a místo ní  se jako třetí do party dostavila Peggy - černá pudlice s pálením také od Lucky. Výstavní hala pěkná, jenomže lakované parkety - strašně to klouzalo. Pan rozhodčí nás obě pochválil a napsal pěkné posudky. Skončily jsme v 11. hodin a závěrečné soutěže byly až od 15.00. Takže moc hezká procházka kladenským lesoparkem - moc jsme se vyblbly, zalovily a zahrabaly.

       Kamča opět přesvědčila, že kern je pes do nepohody, protože cca hodinu před odpoledním nastoupením do kruhu se prošla bahnitou kaluží - černé bahno skoro až po lokty a poté byla vybrána do užšího výběru na nejkrásnější mladou fenu - mezi posledních pět.

         Já jsem se proběhla v kruhu o nejkrásnější fenku třídy otevřené, ale nevybrali mě, takže jsem obdržela jenom pohár za krajského vítěze.

Třída otevřená

Výborná 1, Vítěz třídy otevřené, Krajský vítěz

G090341.gif

18.08.2007

CRUFT - Mezinárodní výstava Bratislava (Duodanube)

Robert Kanás (SK)

G310044.gif

     Cruftová výstava na Slovensku. Silné obsazení, hezcí pejskové. Vzhledem k tomu, že jsem s páníčkama byla na Zlatých pískách v Bratislavě na dovolené už od středy, strávila jsem čtvrtek i pátek  na pláži, v písku, ve vodě, v lese při norování apod. To se na mně samozřejmě podepsalo a tak srst a chloupky nic moc. Takže mě zastoupila naše kamarádka Ariela, která je tam pořádně rozdrtila. 

V1, CAC, CACIB - Ariel Kajša Ondra

V2 - Jamaica at Impulse

VD4 - Dorri pod Slováckým nebem

Třída otevřená

Velmi dobrá 3

G090341.gif

19.08.2007

Mezinárodní výstava Bratislava (Duodanube)

Ludmila Nikitina (RUS)

     Naprosto stejná sestava jako den předtím, jiný rozhodčí, jiné nároky. Ariela opět perfektní, na mně včera zapracovala malá panička ve spolupráci s Lucku, své zoubky k trimování propůjčila Kamei i Kenie a všechny mě připravily na druhé místo. Když se podíváte do "Reportáží", dozvíte se co a jak bylo na těchto výstavách, před nimi a po nich.

 

V1, CAC, CACIB - Ariel Kajša Ondra

V3 - Jamaica at Impulse

VD - Dorri pod Slováckým nebem

Třída otevřená

Výborná 2

G090341.gif

25.08.2007 Krajská výstava psů Karlovy Vary

Z. Kliment (CZ)

     Zase jedna moc pěkná výstava. Prostředí dostihového závodiště v Karlových Varech bylo pro konání výstavy psů opravdu bezvadné. Nádherné počasí, mnoho pejsků. Sestava pro krajské výstavy obvyklá - já, Kamei, Kenie a dnes nás doplnil i Gas. V "rozstřelu vítězů tříd" se mi podařilo překonat Kenie, v soutěži o nejlepší fenu jsem z 29 holek postoupila do užšího výběru. Do nejlepších tří jsem se již nedostala. Celé odpolední soutěže uváděla paní, které divákům popisovala vše, co se v předváděcím kruhu dělo, ke každé rase byla schopna říci nějakou zajímavost. U mně se ale zasekla a musela se té menší zeptat, co že jsem to za rasu pejska. Zvláštní je, že pak už o plemeni věděla docela dost. Prostě príma den.

Třída otevřená

Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

G090341.gif

01.09.2007

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Z. Kliment (CZ)

     Po dloooouhé době výstava, kde bylo počasí k pejsanům přívětivé. Přestože jsme čekali velice dlouho - kerníci začali být posuzování až po 12té hodině - dalo se v hale vydržet a pejsani byli i po takové době čekání čerství a veselí.

     Ve třídě jsem měla velmi těžké protivníky. Vzhledem k tomu, že jsem měla silně přerostlou srst a byla jsem těsně před totálním trimováním (to je naplánováno na neděli), jeli jsme do Boleslavi více méně proto, že byla zaplacena výstava. A samozřejmě také proto, že jsme se chtěli setkat s našimi kamarády a ochutnat Ričiho light bramborový salát a Andreiny řízečky.

      Rozhodování v (mojí) třídě otevřené bylo tedy velmi překvapivé. Přes moje očekávání jsem se panu rozhodčímu líbila nejvíce ze všech (proti dlouhé srsti nic nenamítal a v posudku ji ohodnotil jako velmi dobrou) a udělil mi V1 a CACe a posléze i r. CACIB.

       Tímto jsem tedy dostala čtvrtého potřebného CACe a splnila jsem tedy podmínky pro udělení titulu

"Český šampion".

 

P.S. Myslela jsem, že když to tak pěkně dopadlo, že budeme pokračovat v  jízdě v původním kožíšku. Ta menší mi ale sdělila, že zítra opravdu dojde k totální devastaci mé okrasy. A vůbec ji nevadí, že příští týden jedeme do Brna a za tři neděle dvakrát do Boleslavi. Copak tam můžu nahatá? No to bude ale ostuda. Haúúúúúúúúúúúúú!

  

A jak to bylo si můžete přečíst v "Reportážích".

 

V2, r. CAC  - Gianna Sparkling Heart´s

V3 - Cairn-Lady´s Good Look

Třída otevřená

Výborná 1, CAC, r. CACIB

G090341.gif

08.09.2007

Moravskoslezská národní výstava Brno

Margarete Huber (A)

     Život je plný zvratů a funguje to i v našem "povolání" výstavních pejsků. Minulý týden jsem se styděla za přerostlou srst a pan rozhodčí ji ocenil V1 a CACem. Dnes jsem se styděla za to, že jsem bez srsti, kterou mi ta menší orvala hned po boleslavské výstavě, a ejhle, paní rozhodčí jsem se opět líbila a opět to bylo za V1 a CACe. A Národní vítěz mi utekl dle slov rozhodčí jenom proto, že prý jsem měla vytočené lokty (no když jsem dohola, tak je vidět všechno, ne ;-)).

     Páníček na mně mrká, že by k tomuhle tématu chtěl napsat nějakou polemiku, tak uvidíme. Jestli bude, tak Vás určitě upozorním. A budu ráda, když se k tomu vyjádříte.

V2, r. CAC  - Lilly zo Sengetova

V3 - Ariel Kajša Ondra

V4 - Arina od Jihlavské skalky

Třída otevřená

Výborná 1, CAC

G090341.gif

28.09.2007 Klubová výstava KCHT Mladá Boleslav

PhDr. Iva Světlá (CZ)

     Na paní Světlou jsem se těšila. Když jsme se viděli naposledy (letos na jaře v Českých Budějovicích) tak mě vyhodila za to, že jsem prý agresivní pejsek. Tak jsem jí to chtěla  dnes dokázat. Ale ta moje menší panička by byla smutná, tak jsem nakonec ukázala zoubky bez problémů. Konkurenci jsem měla dnes velikou, s výbornou jsem spokojená. Přesto se  však dnes opět všichni divili výsledkům. Například moje čtvrté místo bylo zdůvodněno tím, že jsem nehotová :-) fena, která má moc širokou přední frontu. A paničce bylo doporučeno, aby se mnou přestala cvičit, že kdybych měla pinďourka, tak jsem nádherný pes, ale jako fena jsem v hrudníku moc mohutná :-)

 

     Jinak samozřejmě gratulujI sestřičce Fossy, která dnešním dnem splnila podmínky Českého šampiona.

 

      Miloš: "Myslím, že je opět načase poděkovat p. Vlastníkové a p. Pfeiferové za to, že spojily dva výborné jedince (Angus Cairn-Setuakatum a Doris Bohemia Enjoy) a narodily se jim takové super holky jako je Fency, Fella (Kenie) a Fossy. Tři "Čeští šampióni" (kromě dalších titulů) u tří holek z jednoho vrhu do tří let věku  je určitě úspěch". Takže snad za všechny majitelky - DĚKUJEME!!!

V1, CAC, CC  - Fossy Bohemia Enjoy

V2, r.CAC - Ariel Kajša Ondra

V3 - Cairn-Lady´s Good Look

Třída otevřená

Výborná 4

G090341.gif

29.09.2007

Krajská výstava KCHMPP Mladá Boleslav

Miroslav Václavík (CZ)

Já se zase chlubíííííííííííííím!!!!!

     Na to, že šlo o krajskou výstavu velká účast kerníků (8 přihlášených - 6 zúčastněných). Amita je moc hezká, ale nezkušená. Stejně tak jako její handler. Takže sice hezká, ale předvedení špatné, a proto jsem ji porazila celkem bez problémů. O krajského vítěze jsem šla jenom se Sany, protože Izmail byl pouze za V bez vítěze třídy (??? včera BOB??? - ale o tom už páníček několikrát psal na klubových stránkách). Sany jsem porazila také. Pak jsme s Gasem, který dostal VTM dloooouho čekali (od 11 do 15 hodin) na odpolední soutěže. Gas v soutěži o nejlepšího mladého psa nepostoupil do užšího výběru.

     Já jsem soutěžila o nejkrásnější fenu speciální a krajské výstavy s 21 soupeřkami. Byla jsem vybrána do užšího výběru pěti fenek a nakonec mě pan rozhodčí Václavík vybral i jako nejkrásnější fenu speciální a krajské výstavy KCHMPP v Mladé Boleslavi.

     Super!!!

 

V2 - Amita ze Štramberka

Třída otevřená

Výborná 1, Vítěz třídy, Klubový vítěz,

Nejkrásnější fena výstavy

G090341.gif

06.10.2007 Mezinárodní výstava České Budějovice

Eva Letáčková (CZ)

    

     Opět super výstava. Sešlo se 18 kerníků (19 hlášeno). Začíná se nás objevovat čím dál tím víc, a to je paráda. Úroveň pejsanů také stoupá, dnes pouze jednou VD, jinak všichni výborní. Po soutěži se paní rozhodčí vyjádřila, že kvalita kernů v Čechách se zvedá, a že je radost je hodnotit. Já jsem šla jenom s Arielou (Fossy se nedostavila). Mám perfektní posudek - je zde výslovná pochvala za perfektní trimování (už se to ta menší asi naučila :-))), ale to nejlepší je, že paní rozhodčí při výběru té lepší Markétě a Kačce prozradila, že hezčí fenky už dlooooooooooooouho neviděla, a že se jí obě strašně moc líbíme. A že vlastně neví, kterou vybrat, protože jsme obě prostě dokonalé. A takové ohodnocení potěší, zvláště když se jednalo o tuto paní rozhodčí.

     No a s Luckou, Kenie a Kamei jsme skončily na zámku v Hluboké - reportáž bude brzy hotová. :-))

 

V1, CAC, CACIB, BOB  - Ariel Kajša Ondra

Třída otevřená

Výborná 2, r. CAC

G090341.gif

17.11.2007 Mezinárodní výstava Praha - kvalifikace Cruft

Olga Hrabáková (CZ)

     Letos poslední výstava, neskutečná soutěž 24 kernů, a to nepočítám ty, co se na nás přijeli jenom podívat (a to byli jak známí, tak i neznámí jedinci). Kvalita pejsků stoupá, neboť pouze 2x VD, jinak samé výborné. V mé třídě konkurence 5 fenek, posudek super, přesto třetí místo. Píšu přesto, ale není to povzdech, ale konstatování. Good Look byla opravdu perfektní, my ostatní na stejné úrovni. Rozloučení s výstavním rokem popíšeme v reportáži.

V1, CAC, r.CACIB  - Cairn-Lady´s Good Look

V2, r.CAC - Fossy Bohemia Enjoy

V4 - Roxana Lovec z Dračína

VD5 - Anika od Jihlavské skalky

Třída otevřená

Výborná 3

G090341.gif

     

Tento server byl naposledy aktualizován dne 15. 03. 2013

WebZdarma.cz